Amatininkai Domantas ir Jonas Bugailiškiai, nuotrauka iš įvykio vietos

Medžio skulptoriai Kaziuko mugės svečiams padės pajusti "Vilniaus dvasią"

118
Amatininkai Domantas ir Jonas Bugailiškiai įsitikinę, kad su Kaziuko muge į Lietuvą ateina pavasaris

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Didžiausios autentiškos Kaziuko mugės metu tradiciniai amatai įsigyja naują gyvenimą, ir sostinės meistrai ruošiasi sutikti pavasarį savo geriausiais darbais, tarp jų ir medžio skulptoriai tėvas ir sūnus Jonas ir Domantas Bugailiškiai, praneša vilnius-tourism.lt.

Jonas Bugailiškis, vienas žymiausių Lietuvos tautodailininkų, drožinėti pradėjau tada, kai dirbo bokštiniame krane, statė Vilniaus daugiabučių rajonus.

"Stebėjau augantį miestą iš aukštai, ir turėdamas laisvą minutę ten vis drožinėdavau šį tą iš medžio, kaip buvau išmokęs vaikystėje. Iš krano išlipau jau įgudęs drožėjas", — pasakoja Jonas.

Jo sūnus pradėjo mokytis drožinėti dar vaikystėje, nesdaug laiko praleisdavo tėvo dirbtuvėje.

"Aš, galima sakyti, gimiau dirbtuvėse — septynių mėnesių jau gulėjau ant šitos palangės. Ir nuo to laiko pradėjau viską, kas čia vyksta, gerti į save. Kai nuo kūdikystės matai, kaip gimsta visi šie drožinėti velniai ir dievukai, negali neišmokti pats jų daryti", — juokiasi Domantas Bugailiškis.

Резчики по дереву
© Photo : vilnius-tourism.lt
Domantas Bugailiškis su inkilu

Kasmetinei mugei, žyminčiai pavasario pradžią, Jonas Bugailiškis su sūnumi ruošia ypatingus dirbinius — inkilus.

"Jau daugiau nei penkiolika metų inkilų gamyba — pavasarinis mūsų ritualas", — sako Jonas.

Pasak meistro, vilniečiai ir miesto svečiai pasiilgo pavasario, apsilankius mugėje tuo lengva įsitikinti.

Мастерская резчика по дереву
© Photo : vilnius-tourism.lt
Medžio skulptorių dirbtuvė

Vingiuojanti per visą senamiestį, dūzgianti kiekvienoje bromoje ir kiemelyje, Kaziuko mugė kasmet sutraukia daugiau nei pusę milijono lankytojų. Praleisti ją — tai tas pats, kas praleisti patį pavasarį.

"Kaziukas į Vilnių tradiciškai parneša pavasarį, pavasaris — sugrąžina paukščius. Štai dėl ko mes mugės svečiams ir meistraujame būtent inkilus" — sako tautodailininkai Bugailiškiai.

Резчики по дереву Домантас и Йонас
© Photo : vilnius-tourism.lt
Meistrai ruošiasi mugei

Domantas yra įsitikinęs, kad kiekvienam Vilniaus gyventojui be galo svarbus artimas ryšys su gamta, nes jei akyliau dairytis, Vilniuje visur galima pamatyti inkilų.

"Tad mūsų pavasarinis Kaziuko ritualas tiems, kurie pagauna Vilniaus dvasią, gerai suprantamas ir atpažįstamas", — pažymi jaunas meistras.

Мастерская резчика по дереву
© Photo : vilnius-tourism.lt
Amatininkų Domanto ir Jono Bugailiškių inkilai

Kaziuko mugė — 2017

Kaziuko mugė — tai viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse šiemet vyksta kovo 3-5 dienomis.

Organizatorių duomenimis, Kaziuko mugėje šiemet dalyvaus 16 užsienio šalių atstovai, bendras užsienio dalyvių skaičius sieks šešis šimtus. Vilniaus senamiestyje vyksiančios Kaziuko mugės ilgis — apie 17 kilometrų.

Kaziuko mugė – 2017
© Sputnik
Kaziuko mugė – 2017
118
Tegai:
medžio skulptoriai, Kaziuko mugė, Jonas Bugailiškis, Domantas Bugailiškis, Vilnius
Temos:
Kaziuko mugė (26)
Dar šia tema
Kaziukas jau viešpatauja Vilniuje
Kaziuko mugėje vaikų laukia "Ornitologų namelis"
Juozas Zikaras

Vyriausybė patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo planą

(atnaujinta 22:09 2021.01.20)
Šiemet sukanka 140 metų, kai gimė vienas pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių Juozas Zikaras

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo 2021 metais planą, praneša Kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Minėjimo plane numatyta, kad Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus organizuos Zikaro gimimo 140 metų sukakties renginius — koncertą ir audiovizualinės projekcijos "Juozo Zikaro kelias" pristatymą, parengs nuolatinę ekspoziciją "Juozas Zikaras — Laisvės kūrėjas". Panevėžio rajono savivaldybė kartu su Paįstrio kultūros centru šiai progai organizuos koncertą ir meninės skulptūrų kompozicijos "Zikaro žąsys" atidengimą. 

Minėjimo plane — Juozo Zikaro metams skirtos parodos, paskaitų ciklas, pranešimai konferencijose, "Poezijos pavasario" renginys Kaune "Zikarinės", ekskursijos, laidos, edukaciniai ir kiti renginiai.

Seimui 2021-uosius paskelbus Juozo Zikaro metais įvertinami išskirtiniai skulptoriaus darbai: nepriklausomos Lietuvos tapatybės ženklais tapę meno kūriniai — skulptūros "Laisvė" (šiemet pažymimas jos sukūrimo 100-metis) ir "Knygnešys", daugelio žymių valstybės veikėjų portretiniai biustai ir bareljefai (Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto, Vinco Kudirkos, Antano Smetonos, Jono Šliūpo), paminklo "Žuvusiems už Lietuvos laisvę" bareljefas, 1928 m. Lietuvos nepriklausomybės, Vytauto Didžiojo, Juozo Tumo-Vaižganto medaliai, visų 1918–1940 m. litų monetų modeliai. 

Taip pat pabrėžiama Juozo Zikaro kūrybos, kurios pagrindinės temos — lietuvių tautos laisvės idealai, reikšmė visuomenės istorinei atminčiai ir tapatybei.

Tegai:
Lietuva, vyriausybė
Dženifer Lopez

Dženifer Lopez nusifilmavo paplūdimyje su bikiniu ir sujaudino gerbėjus

(atnaujinta 20:15 2021.01.07)
Interneto vartotojai pažymėjo, jog Holivudo aktorė ir dainininkė, būdama 51 metų, atrodo kaip deivė

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Holivudo aktorė ir dainininkė Dženifer Lopez nusifilmavo Majamio paplūdimyje apsirengusi bikiniu ir sužavėjo gerbėjus savo figūra. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas žvaigždės Instagram paskyroje.

Vaizdo įraše 51 metų Lopez pozuoja ryškiai raudonu bikiniu ir margu šilko chalatu su inicialais JLO nugaroje. Jos ausis puošė dideli žiedo pavidalo auskarai.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Patemptas pilvas ir lieknos aktorės kojos sujaudino socialinio tinklo vartotojus. "Deivė", "Mano meilė", "Oho! Karaliene, mes tave mylim", "Gražiausia moteris pasaulyje", — rašė jie komentaruose.

Kaip rašo "Daily Mail", vaizdo įrašas buvo nufilmuotas Floridos paplūdimyje.

Gruodį Dženifer Lopez nusidažė plaukus neįprasta spalva ir nustebino gerbėjus. Nuotraukoje, kurią savo Instagram paskyroje paskelbė stilistas Krisas Epltonas (Chris Appleton), dainininkė yra su violetiniais ir rausvais plaukais, apsirengusi futuristine sidabrine suknele su iškirpte. Jos akys padažytos šviesiai violetiniais šešėliais, o lūpos — rausvais lūpų dažais.

Tegai:
Jennifer Lopez
Operail Finland

Estija pradeda gabenti rusiškas prekes Suomijoje

(atnaujinta 17:31 2021.01.21)
"Operail Finland" leidimą gabenti krovinius Suomijoje gavo 2020 metų lapkričio mėnesį, o Suomijoje valdo devynis lokomotyvus

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Estijos valstybinė įmonė "Operail Finlan" pradėjo gabenti prekes iš Vainikkalos stoties Suomijos ir Rusijos pasienyje į Suomijos Hanko uostą, pranešė Suomijos visuomeninis transliuotojas Yle.

Geležinkelių transportas Suomijoje demonopolizuotas nuo 2007 metų.

"Suomijos "Operail Finland", Estijos valstybinės operailės "Operail " dukterinė įmonė, pradėjo gabenti prekes Suomijoje. Bendrovės lokomotyvai iš Vainikkalos pasienio stoties į Hanko uostą gabena anglį. Dabar tarp pasienio stoties ir Hanko per savaitę važiuoja maždaug keturi traukiniai", — cituoja pranešimą RIA Novosti.

Estijos operatorius patenkintas savo planų įgyvendinimu Suomijos rinkoje.

"Šios siuntos yra susijusios su tarptautinėmis transporto grandinėmis. Įgyvendinimas prasidėjo tiksliai taip, kaip buvo planuota. Džiaugiamės, kad pavyko įvykdyti pažadus savo klientams ir visi (vagonai), kuriuos planuota gabenti, jau yra įvykdyti", — sako Ilkka Seppänen, "Operail Finland" generalinis direktorius.

"Operail Finland" leidimą gabenti krovinius Suomijoje gavo 2020 metų lapkričio mėnesį Suomijoje valdo devynis lokomotyvus. Nuo 2021 metų sausio mėnesio įmonėje dirba 20 žmonių — dauguma jų yra lokomotyvų vairuotojai.

"Sakyčiau, kad organizacija šiuo metu yra maža ir lanksti. 2021 m. Naujų darbuotojų nesitikima", —  sakė jis.

Estijos tinklalapio "Operail" duomenimis, 2018 metais bendrovė Estijos geležinkeliais gabeno 99 procentus krovinių, iš kurių maždaug 67 procentai buvo tranzitas. Pagrindiniai įmonės partneriai yra tranzito prekyboje: įmonės iš Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos.

Tegai:
Rusija, ekonomika, Suomija, Estija