Kaziukas, archyvinė nuotrauka

Kaziuko mugė valanda po valandos: šeštadienio renginiai

133
(atnaujinta 13:27 2017.03.04)
Tradicinė Kaziuko mugė Vilniaus senamiestį pavertė prekybos, pasilinksminimų ir kūrybos vieta

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse prasidėjo penktadienį ir tęsis iki sekmadienio. Sputnik Lietuva žada vilniečiams ir miesto svečiams turiningai praleisti laiką ir dalijasi šeštadienio mugės renginių programa.

Rotušės aikštėje nuo 12:00 iki 17:30 gros ir dainuos muzikiniai ir vokaliniai ansambliai iš įvairių Lietuvos miestų.

Savo programas pristatys Grigiškių kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai, Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo moterų vokalinis ansamblis "Santaka", Jurbarko kultūros centro kapela "Santaka", Kirtimų kultūros centro folkloro ansamblis "Rasoda", Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Subatvakaris", folkloro ansamblis "Vilniaus dzūkuliai" ir instrumentinio folkloro grupė "Vydraga".

Mobilioje interaktyvioje scenoje Rotušės aikštėje nuo 14:00 iki 17:00 vyks Kaziuko mugės kultūrinis orientacinis detektyvinis žaidimas. Daugiau informacijos galima rasti žaidimo Facebook puslapyje.

Prie Nacionalinio dramos teatro 11:00 ir 14:00 pasirodys gatvės cirkas "Le Artist".

Nuo 12:00 iki 17:30 vyks įvairių meno kolektyvų pasirodymai.

Savo programas pristatys Valkininkų moterų vokalinis ansamblis "Santaka", Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Subatvakaris", Vilniaus folkloro ansamblis "Laukis", Vilniaus folkloro ansamblis "Labingis", Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis "Jaunimėlis", Naujosios Vilnios kultūros centro linijinių šokių grupė, Jurbarko kultūros centro kapela "Santaka" ir Vilniaus universiteto folkloro ansamblio "Ratilio" instrumentinė.

Nuo 14:00 iki 16:00 dailininkai Ieva ir Paulius visus norinčius kvies šaržuotis.

Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji gatvė 34) 13:00 prasidės koncertas LAUDATE SANCTI CASIMIRI (organizatorius Šv. Kazimiero ordinas).

Katedros aikštėje kovo 4-5 dienomis atsiras vienuolijų palapinės su vienuolių rankų darbo dirbiniais, ten vyks pokalbiai su vienuoliais.

Katedros bendruomenės palapinėje šeštadienį ir sekmadienį nuo 10:00 iki 15:00 apsilankys ir Jūsų lauks Šv. Kazimieras — galėsite gyvai pabendrauti.

Visas dienas Caritas palapinėse — lankytojų ir savanorių rankdarbiai.

Nuo 11:00 iki 18:00 veiks "Kaziuko vaikų pasaulis". Čia vyks edukacinės veiklos vaikams, tėvams ir jų draugams. Mažuosius šventės lankytojus pasitiks, linksmins ir kartu krėsti išdaigas kvies draugiškieji klounai, pasakų personažai.

Pagrindinėje scenoje renginiai prasidės 11:30 Dievo Gailestingumo šlovinimu su Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacija.

12:10 vyks kinologų ir šunų pasirodymas "Su šunimis smagiau".

13:10 riteriai ir damos mokys viduramžių pasiuntinių šokių.

14:00 prasidės popietė "Šlovink Viešpatį" su Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos šlovinimo ir užtarimo grupe "Jesės atžala" ir Šventosios Šeimos seserimis. Programoje — džiugus Viešpaties šlovinimas, liudijimai, užtarimo malda.

Nuo 15:30 savo programas pristatys Naujosios Vilniaus kultūros centras "Muzikos studija" ir dainavimo studija "Kivi".

17:10 prasidės mokslinis šou "Atradėjas".

18:40 "Baltijos cirko" žonglieriai, ekvilibristai, kojūkininkai, cirko akrobatai atliks užburiančius cirko akrobatikos triukus. 

19:30 prasidės Naisių vasaros teatro muzikinė programa.

20:40 vyks Vido Bareikio akustinis koncertas.

Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo gatvė 9) visą dieną vyks edukacinė programa: išsprendus galvosūkius ir suradus muziejaus ekspozicijoje karūną, leliją ir kryžių, lankytojų lauks prizai ir siurprizai.

12:00 prasidės užsiėmimas šeimoms "Karalaičio lelija".

Vilniaus arkikatedroje bazilikoje 11:00, 14:00 ir 16:00 vyks ekskursijos Šv. Kazimiero koplyčioje su gidu. Susitikimo vieta — prie pietinio Katedros įėjimo, prie parodos.

12:30 prasidės Šv. Kazimiero atlaidų Mišios. Po Mišių Šv. Kazimiero statulėlių konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

17:00 — mokymas apie Šv. Kazimierą.

17:30 ir 18:30 — Šv. Mišios.

Kaziuko mugė – 2017
© Sputnik
Kaziuko mugė – 2017

Kaziuko mugė — 2017

Kaziuko mugė — tai viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse šiemet virs didžiule prekybos aikštele, nes Vilniaus senamiestyje vyksiančios Kaziuko mugės ilgis — apie 17 kilometrų. Be to, mugė taps vieta, kur turiningą savaitgalį galės praleisti vilniečiai ir miesto svečiai.

Šiemet mugėje dalyvaus 16 užsienio šalių atstovai, bendras užsienio dalyvių skaičius sieks šešis šimtus.

133
Tegai:
renginiai, Kaziuko mugė, Vilnius
Temos:
Kaziuko mugė (26)
Dar šia tema
Paskutinę žiemos dieną — Užgavėnės Lietuvos sostinėje
Užgavėnės: atsisveikinimas su žiema ir Gavėnios pradžia
Graikijos dainininkė Elena Tsagrinou Eurovizijoje 2021 atstovauja Kiprui su daina El Diablo

Kipro Bažnyčia ragina nepriimti dainos "Velnias" į "Euroviziją"

(atnaujinta 12:42 2021.03.03)
Dainos, kurioje yra eilutės "Aš atidaviau savo širdį velniui, aš myliu velnią", pasirinkimas sulaukė kritikos iš dalies visuomenės

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Kipro stačiatikių bažnyčios sinodas ragina Vyriausybę užtikrinti, kad daina "El Diablo" ("Velnias"), kurią patvirtino Kipro transliavimo korporacijos CyBC (RIK) direktorių taryba, būtų atšaukta atstovauti Kiprui "Eurovizijos" dainų konkurse. Sinodo pareiškimą paskelbė Kipro arkivyskupija.

Dainos, kurioje yra eilutės "Aš atidaviau savo širdį velniui, aš myliu velnią", pasirinkimas sulaukė kritikos iš dalies visuomenės. Televizija pradėjo gauti įpykusių piliečių skambučius, jie reikalauja pašalinti dainą iš konkurso, kai kurie grasino padegti televizijos pastatą.

Korporacijos direktorių tarybos pirmininkas Andreasas Frangosas pareiškė, kad RIK neketina keisti pasirinktos dainos dėl kritikos, ir dainos prasmė buvo neteisingai suprasta, o dainoje iš tikrųjų kalbama apie gėrio ir blogio kovą. Jo teigimu, nebuvo ir neketinama įžeisti kieno nors religinių jausmų.

Sinodas ragina dainą pakeisti kita, kuri "išreiškia Kipro istoriją, kultūrą, tradicijas ir siekius".

Pareiškime sinodas išreiškia griežtą nesutarimą ir nusivylimą tiek dėl RIK direktorių tarybos, tiek dėl kitų vadovų pozicijos. Anot dvasininkų, jie, užuot skatinę tautos teises ir žmonių laisvės ir moralinių vertybių sklaidą, rengia "pasaulinį pasityčiojimą iš mūsų, skelbdami, kad atsiduodame velniui ir skatiname jo garbinimą".

"Atsižvelgdami į akivaizdų provokuojamų Turkijos užkariautojų siekių pavojų ir pabrėždami 200-ųjų nacionalinio išsivadavimo (nuo Turkijos jungo) metinių didybę, mes raginame savo žmones likti ištikimus nacionalinėms ir religinėms didžiosios 1821 metų kovos vertybėms, išsaugoti nepajudinamą tikėjimą savo protėviais, kuris išliko iki šių dienų", — sakoma pranešime.

"Kiekvieną dieną mes gauname daugybę atsiliepimų iš tūkstančių mūsų bendraminčių, kurie išreiškia savo pagrįstą nepasitenkinimą šia daina ir tuo, kaip ji buvo pasirinkta", — pranešė sinodas.

"Mes raginame Vyriausybę, kuri skiria RIK direktorių tarybą, užtikrinti konkrečios dainos pasirinkimo atšaukimą ir pakeisti ją kita, atspindinčia mūsų istoriją, kultūrą, tradicijas ir siekius", — pareiškė Kipro stačiatikių bažnyčia.

Dainų konkursas "Eurovizija", kuris praėjusiais metais buvo atšauktas dėl pandemijos, šiais metais vyks gegužės 18–22 dienomis Roterdamo "Ahoy" arenoje, jame dalyvaus atlikėjai iš 41 šalies.

Tegai:
Kipras, Eurovizija
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2021"
Bunny Wailer

Mirė regio atlikėjas Bunny Wailer'is

(atnaujinta 10:46 2021.03.03)
Wailer'is koncertavo kartu su regio karaliumi Bobu Marley'iu, be to, gavo tris prestižinius "Grammy" apdovanojimus už geriausią regio albumą

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Legendinis regio atlikėjas Bunny Wailer'is mirė Jamaikoje būdamas 73 metų, rašo žurnalas "Rolling Stone".

Muzikanto vadybininkė Maxine Stowe pranešė, kad Wailer'is mirė antradienį vienoje iš Jamaikos sostinės Kingstono ligoninių. Mirties priežastis neįvardijama.

​Wailer'is kartu su regio karaliumi Bobu Marley'iu koncertavo nuo kultinės grupės "The Wailers" įkūrimo momento 1963 metais. Pirmapradę kolektyvo sudėtį sudarė tik trys muzikantai — Marley'is, Wailer'is ir jų draugas Peter'is Tosh'as.

Po dešimties metų Wailer'is paliko grupę ir pradėjo solinę karjerą. Kaip regio atlikėjas jis tris kartus gavo prestižinį "Grammy" apdovanojimą už geriausią regio albumą.

Tegai:
muzika
Temos:
Metų netektys — 2021
Rusijos vakcina nuo COVID-19 Sputnik V

Italija pasiūlė sureguliuoti tiesioginius ryšius su Rusija dėl "Sputnik V"

(atnaujinta 13:09 2021.03.03)
Anksčiau daugelis žymių Italijos mokslo ir medicinos bendruomenės atstovų pritarė "Sputnik V" naudojimo Apeninuose idėjai

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Levo Tolstojaus Italijos nepriklausomos kultūros asociacijos nariai iš Lombardijos regiono mano, kad Roma turėtų sureguliuoti tiesioginius ryšius su Maskva dėl Rusijos vakcinos nuo COVID-19 "Sputnik V" tiekimo šaliai, RIA Novosti sakė organizacijos koordinatorius Marko Baratto.

Vakcina Sputnik V
© Sputnik/ Виктор Толочко

"Iš žiniasklaidos pranešimų sužinojome, kad Austrija ir Čekija, sekdamos Vengriją ir San Mariną, pradėjo tiesiogines derybas su Rusija dėl "Sputnik V" vakcinos. Jei šios šalys mano, kad šį vaistą galima įsigyti apeinant ES kanalus, manau, kad mes galime padaryti tą patį", — sakė jis.

Baratto atkreipė dėmesį į tai, kad ES valstybės turi galimybę sudaryti sutartis su vakcinų gamybos įmonėmis, kurios nėra tarp ES strateginių partnerių šiuo klausimu, ir to neneigia pati Europos Komisija.

"Bet kokiu atveju piliečių sveikata turi pirmenybę prieš Europos taisykles. Rusija jau prieš metus teikė Italijai rimtą pagalbą, kai kritinės padėties metu ji atsiuntė savo gydytojus ir kariškius į Lombardiją kovoti su nematomu ir pavojingu priešu — koronavirusu. Žinoma, mes nepamiršome apie šią neatlygintiną pagalbą", — sakė jis.

Baratto priminė, kad praėjusių metų balandį Levo Tolstojaus kultūros asociacija pateikė pasiūlymą pastatyti atminimo ženklus Rusijos karinių specialistų, padėjusių italams kovoti su COVID-19 plitimu, garbei. Pasak jo, dvi tokios lentelės gegužę turėtų būti atidengtos Italijos šiaurės Brešos provincijoje.

"Būtų labai gerai, jei gegužę mes taip pat galėtume tapti kampanijos savo bendrapiliečių vakcinacijos "Sputnik V" pradžios liudininkais", — pabrėžė jis.

Vasario pabaigoje viešosios Rusijos Italijos draugų draugijos vadovybė atviru laišku kreipėsi į naują Italijos ministrą pirmininką Mario Draghi ir pasiūlė jam imtis priemonių, kad italai galėtų naudotis Rusijos vakcina "Sputnik V", kaip įmanoma greičiau.

Anksčiau daugelis žymių Italijos mokslo ir medicinos bendruomenės atstovų pritarė "Sputnik V" naudojimo Apeninuose idėjai. Taigi vasario pradžioje Nacionalinės sveikatos tarybos vadovas Franco Locatelli Rusijos vakcinos klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus pavadino "itin įdomiais" ir paragino naudoti bet kokį vaistą nuo COVID-19 be išankstinio nusistatymo, vadovaujantis tik duomenimis apie jų saugumą ir veiksmingumą.

Tada Lazzaro Spallanzani Nacionalinio infekcinių ligų instituto vadovybė Italijos sveikatos ministerijai išsiuntė teigiamą nuomonę apie šio rusiško vaisto vartojimo efektyvumą ir saugumą.

Mokslinis žurnalas "The Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, kuriais patvirtinamas aukštas vakcinos efektyvumas ir saugumas.

III fazės klinikinių tyrimų metu "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas siekė 91,6 %. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" buvo patvirtinta naudoti daugiau nei 30 šalių.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Sputnik V, Italija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ar įsileis į Europą "su politiškai neteisinga vakcina"
Sėsk ir užsičiaupk: Lietuvos konservatoriai jau atvirai šiurkštūs su rinkėjais
Slovakijos prezidentė sukritikavo sprendimą naudoti "Sputnik V"