Kaziukas, archyvinė nuotrauka

Kaziuko mugė valanda po valandos: šeštadienio renginiai

130
(atnaujinta 13:27 2017.03.04)
Tradicinė Kaziuko mugė Vilniaus senamiestį pavertė prekybos, pasilinksminimų ir kūrybos vieta

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse prasidėjo penktadienį ir tęsis iki sekmadienio. Sputnik Lietuva žada vilniečiams ir miesto svečiams turiningai praleisti laiką ir dalijasi šeštadienio mugės renginių programa.

Rotušės aikštėje nuo 12:00 iki 17:30 gros ir dainuos muzikiniai ir vokaliniai ansambliai iš įvairių Lietuvos miestų.

Savo programas pristatys Grigiškių kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai, Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo moterų vokalinis ansamblis "Santaka", Jurbarko kultūros centro kapela "Santaka", Kirtimų kultūros centro folkloro ansamblis "Rasoda", Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Subatvakaris", folkloro ansamblis "Vilniaus dzūkuliai" ir instrumentinio folkloro grupė "Vydraga".

Mobilioje interaktyvioje scenoje Rotušės aikštėje nuo 14:00 iki 17:00 vyks Kaziuko mugės kultūrinis orientacinis detektyvinis žaidimas. Daugiau informacijos galima rasti žaidimo Facebook puslapyje.

Prie Nacionalinio dramos teatro 11:00 ir 14:00 pasirodys gatvės cirkas "Le Artist".

Nuo 12:00 iki 17:30 vyks įvairių meno kolektyvų pasirodymai.

Savo programas pristatys Valkininkų moterų vokalinis ansamblis "Santaka", Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Subatvakaris", Vilniaus folkloro ansamblis "Laukis", Vilniaus folkloro ansamblis "Labingis", Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis "Jaunimėlis", Naujosios Vilnios kultūros centro linijinių šokių grupė, Jurbarko kultūros centro kapela "Santaka" ir Vilniaus universiteto folkloro ansamblio "Ratilio" instrumentinė.

Nuo 14:00 iki 16:00 dailininkai Ieva ir Paulius visus norinčius kvies šaržuotis.

Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji gatvė 34) 13:00 prasidės koncertas LAUDATE SANCTI CASIMIRI (organizatorius Šv. Kazimiero ordinas).

Katedros aikštėje kovo 4-5 dienomis atsiras vienuolijų palapinės su vienuolių rankų darbo dirbiniais, ten vyks pokalbiai su vienuoliais.

Katedros bendruomenės palapinėje šeštadienį ir sekmadienį nuo 10:00 iki 15:00 apsilankys ir Jūsų lauks Šv. Kazimieras — galėsite gyvai pabendrauti.

Visas dienas Caritas palapinėse — lankytojų ir savanorių rankdarbiai.

Nuo 11:00 iki 18:00 veiks "Kaziuko vaikų pasaulis". Čia vyks edukacinės veiklos vaikams, tėvams ir jų draugams. Mažuosius šventės lankytojus pasitiks, linksmins ir kartu krėsti išdaigas kvies draugiškieji klounai, pasakų personažai.

Pagrindinėje scenoje renginiai prasidės 11:30 Dievo Gailestingumo šlovinimu su Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacija.

12:10 vyks kinologų ir šunų pasirodymas "Su šunimis smagiau".

13:10 riteriai ir damos mokys viduramžių pasiuntinių šokių.

14:00 prasidės popietė "Šlovink Viešpatį" su Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos šlovinimo ir užtarimo grupe "Jesės atžala" ir Šventosios Šeimos seserimis. Programoje — džiugus Viešpaties šlovinimas, liudijimai, užtarimo malda.

Nuo 15:30 savo programas pristatys Naujosios Vilniaus kultūros centras "Muzikos studija" ir dainavimo studija "Kivi".

17:10 prasidės mokslinis šou "Atradėjas".

18:40 "Baltijos cirko" žonglieriai, ekvilibristai, kojūkininkai, cirko akrobatai atliks užburiančius cirko akrobatikos triukus. 

19:30 prasidės Naisių vasaros teatro muzikinė programa.

20:40 vyks Vido Bareikio akustinis koncertas.

Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo gatvė 9) visą dieną vyks edukacinė programa: išsprendus galvosūkius ir suradus muziejaus ekspozicijoje karūną, leliją ir kryžių, lankytojų lauks prizai ir siurprizai.

12:00 prasidės užsiėmimas šeimoms "Karalaičio lelija".

Vilniaus arkikatedroje bazilikoje 11:00, 14:00 ir 16:00 vyks ekskursijos Šv. Kazimiero koplyčioje su gidu. Susitikimo vieta — prie pietinio Katedros įėjimo, prie parodos.

12:30 prasidės Šv. Kazimiero atlaidų Mišios. Po Mišių Šv. Kazimiero statulėlių konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

17:00 — mokymas apie Šv. Kazimierą.

17:30 ir 18:30 — Šv. Mišios.

Kaziuko mugė – 2017
© Sputnik /
Kaziuko mugė – 2017

Kaziuko mugė — 2017

Kaziuko mugė — tai viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse šiemet virs didžiule prekybos aikštele, nes Vilniaus senamiestyje vyksiančios Kaziuko mugės ilgis — apie 17 kilometrų. Be to, mugė taps vieta, kur turiningą savaitgalį galės praleisti vilniečiai ir miesto svečiai.

Šiemet mugėje dalyvaus 16 užsienio šalių atstovai, bendras užsienio dalyvių skaičius sieks šešis šimtus.

130
Tegai:
renginiai, Kaziuko mugė, Vilnius
Temos:
Kaziuko mugė (26)
Dar šia tema
Paskutinę žiemos dieną — Užgavėnės Lietuvos sostinėje
Užgavėnės: atsisveikinimas su žiema ir Gavėnios pradžia
Žirgai

Anykščių regioninis parkas kviečia prisiminti senuosius naktigonės papročius

(atnaujinta 11:32 2020.08.12)
Prie Šventosios upės bus kuriamas žirgas iš žolės, šurmuliuos vaikų žaidimų kiemelis, be to, vyks žirgų pasirodymai, maudynės upėje bei vakaronė su folkloro ansambliu

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Anykščių regioniniame parke Žirgo take prie Šventosios upės rugpjūčio 13 dieną 18:00 vyks tradicinis "Naktigonės" renginys, pranešama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje.

Naktigonė — išnykęs senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis buvo bendrai ganomi kaimo arkliai.

Siekiant prisiminti ir atgaivinti šį paprotį, Anykščių regioninio parko direkcija jau 9-tą kartą organizuoja simbolinę "Naktigonę". Kad naktimis mažiau imtų miegas, piemenys užsiimdavo įvairia veikla: maudydavo žirgus, gamindavo rankdarbius, žaisdavo, pasakodavo istorijas prie laužo. Ganydavo pasikeisdami: vieni miegodavo, kiti budėdavo prie laužo. Budėjimo tikslas apsaugoti galvijus nuo vilkų ar vagių.

Naktigonės tęsdavosi savaitę ar net pora mėnesių. Svarbiausia — naktinio ganymo nauda: jaunuoliai grįždavo namo ant sočių, gražių arklių. Anksti rytą, jodami namo, vaikinai tyčia garsiai dainuodavo arba pūsdavo ragus, kad pažadintų miegančiuosius ir būtų pastebėti. O kas lietuviui yra arklys, žirgas? Ir duonelę kasdieninę auginant, ir visus ūkio darbus nuveikiant, pramogaujant šventėse, ir tėvynę ginant — visur kartu.

Tačiau, pasikeitus gyvenimo situacijai ir žmonėms nustojus ganyti bei šienauti, natūralios pievos pamažu pradeda pavirsti krūmynais ar mišku. Todėl saugomų teritorijų darbuotojai turi tikslą — ne tik prisiminti nematerialios kultūros tradicijas, bet ir dėti pastangas, kad būtų sudarytos sąlygos išsaugoti gamtines vertybes, buveines ir retus augalus.

Stovyklavietė, kurioje vyks renginys, patenka į Natura 2000 teritoriją — Šventosios senvages, kuriose saugomos užliejamos, stepinės pievos ir buveinės. Čia, jau keletą metų vykdomas gamtotvarkinis projektas, kur sutinkamos vietos ūkininkų ganomos kelios avių bandos bei ožkytės, kurios taip pat prisideda prie šių natūralių pievų išsaugojimo. Todėl, jau tradiciškai į jaukų gamtos prieglobstį ristūnai su šeimininkais atvyks iš Andrioniškio kaimo, Keblonių kaimo "Mikadoro" žirgyno ir Niūronių kaimo "Vilarto" žirgynų.

Šiais metais bus kuriamas žirgas iš šioje pievoje augusios nupjautos žolės, šurmuliuos vaikų žaidimų kiemelis ir galimybė piešimo lentoje nuspalvinti žirgelį. Gražiausia šventės dalimi taps žirgų pasirodymai bei maudynės Šventosios upėje. Vėliau, kvepianti Šventosios pievų žolelių arbata ir vakaronė su Biržų folkloro ansambliu "Siaudela".

Tegai:
Lietuva, žirgas
Lazdynų biblioteka

Lazdynų biblioteka pakeitė adresą ir tapo patrauklesnė

(atnaujinta 07:47 2020.08.10)
Skaitytojai jau laukiami Architektų gatvėje esančiose suremontuotose patalpose, kur biblioteka apstatyta nauja įranga bei papildytas jos knygų fondą

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Vilniuje Lazdynuose esanti vaikų biblioteka "Papartis" kartu su senaisiais fondais iš Erfurto gatvės atsikraustė į Architektų g. 17, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Pažimyma, kad po daugiau nei 10 mėnesių trukusio remonto, 346 kvadratinių metrų patalpose įsikūrusi įstaiga lazdyniečius ir svečius džiugins ne tik atnaujintomis patalpomis, bet ir nauja įranga bei pasipildžiusiu knygų fondu.

Новая библиотека в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Atnaujinta Lazdynų biblioteka

Po remonto, erdvių pritaikymo bibliotekos veikloms ir lankytojų poreikiams, bibliotekoje įrengti skirtingoms erdvėms reikalingi baldai, kompiuteriai, spausdinimo ir kopijavimo technika. Lankytojai galės naudotis Abonemento bei skaityklų paslaugomis, atvirais suaugusiųjų ir vaikų literatūros fondais.

Bibliotekoje veikia 6 darbo vietų suaugusiųjų ir 4 darbo vietų vaikų kompiuterinės skaityklos — čia internetu nemokamai naudotis galės visi panorėję. Periodikos skaitykloje skaitytojų lauks įvairus laikraščių ir žurnalų pasirinkimas, nepamiršti ir bibliotekoje mėgstantys mokytis ar dirbti miestiečiai — sukurta individualaus darbo erdvė pritaikyta grupėms iki 8 asmenų bei 25 vietų konferencijų salė, kurioje — visa reikiama garso ir vaizdo technika.

Bibliotekos lankytojus džiugins ir bibliotekoje įrengta mini kino salė su modernia garso ir vaizdo perdavimo technika, vaikų žaidimų ir poilsio zona su TV ekranu, žaidimų konsole.

Новая библиотека в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Atnaujinta Lazdynų biblioteka

Bibliotekos erdvės pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia, šalia pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė, veikia bevielis internetas.

Lazdynų biblioteka yra vienas iš septyniolikos Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialų. Tai jau šeštasis bibliotekos padalinys, atnaujintas per pastaruosius dvejus metus. Vilniečius kasdien pasitinka neseniai renovuotos Tomo Zano, Dzūkų, Naujosios Vilnios bei Gerosios Vilties, Grigiškių bibliotekos, taip pat vasaros skaitykla Bernardinų sode ir antroji skaitykla Vilniaus Sapiegų parke.

Naujojoje bibliotekoje lankytojai galės rinktis iš atnaujinto leidinių fondo, kurį sudaro daugiau nei 29 tūkstančiai įvairių leidinių suaugusiems, vaikams, skaitantiems rusų, anglų ir kitomis kalbomis. Taip pat į namus galima skolintis stalo žaidimus, dėliones, elektronines knygų skaitykles. Tam tereikia pasinaudoti visoje Lietuvoje galiojančiu LIBIS skaitytojo bilietu, o bilieto neturintys bibliotekoje jį gali įsigyti nemokamai.

Lazdynų bibliotekoje taip pat planuojama rengti įvairius renginius, vietos bendruomenės narių parodas, kūrybines dirbtuves, susitikimus su autoriais bei menininkais, vaikų vasaros stovyklas. Rugsėjo pabaigoje bus atidarytas galvosūkių kambarys, kurio užduotys pritaikytos lankytojams nuo 10 m. amžiaus.

Biblioteka veiks darbo dienomis 10:00-19:00, o nuo rudens ir šeštadieniais — 10:00-17:00.

Tegai:
Lazdynai, biblioteka, Lietuva, Vilnius
Protestai Minske

Lenkijos gynybos ministras: NATO neturėtų kištis į situaciją Baltarusijoje

(atnaujinta 10:43 2020.08.13)
Jis priminė, kad Lenkijos ir Lietuvos prezidentai išreiškė "pasirengimą tarpininkauti" derybose tarp Baltarusijos ir Europos Sąjungos

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. NATO neturėtų kištis į situaciją Baltarusijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos radijo eteryje kalbėjusį Lenkijos gynybos apsaugos ministrą Mariušą Blaščaką.

"Aš manau, kad tai, kas vyksta Baltarusijoje, tai visų pirma yra kaimynystės palaikymas", — teigė jis.

"Nemanau, kad tai yra gera Šiaurės Atlanto aljanso tema", — sakė ministras, atsakydamas į klausimą, ar aljansas turėtų kištis į tai, kas vyksta Baltarusijoje.

Jis priminė, kad Lenkijos ir Lietuvos prezidentai išreiškė "pasirengimą tarpininkauti" derybose tarp Baltarusijos ir Europos Sąjungos.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais VRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc., Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis.

Tichanovskaja į Lietuvą atvyko antradienį. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo žinutė, kurioje ji pranešė, kad išvyko pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių nevykti protestuoti ir laikytis įstatymų. 

Tegai:
NATO, Lenkija, Minskas, protestai
Dar šia tema
Ekspertas: ES padarys viską, kad Minskas mažiau žvalgytųsi į Rusiją
"Tele2" kompensuos skambučius į Baltarusiją
Ekspertas: Lietuva gali tapti pagrindiniu Baltarusijos opozicijos centru