Kaziukas, archyvinė nuotrauka

Kaziuko mugė valanda po valandos: šeštadienio renginiai

130
(atnaujinta 13:27 2017.03.04)
Tradicinė Kaziuko mugė Vilniaus senamiestį pavertė prekybos, pasilinksminimų ir kūrybos vieta

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse prasidėjo penktadienį ir tęsis iki sekmadienio. Sputnik Lietuva žada vilniečiams ir miesto svečiams turiningai praleisti laiką ir dalijasi šeštadienio mugės renginių programa.

Rotušės aikštėje nuo 12:00 iki 17:30 gros ir dainuos muzikiniai ir vokaliniai ansambliai iš įvairių Lietuvos miestų.

Savo programas pristatys Grigiškių kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai, Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo moterų vokalinis ansamblis "Santaka", Jurbarko kultūros centro kapela "Santaka", Kirtimų kultūros centro folkloro ansamblis "Rasoda", Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Subatvakaris", folkloro ansamblis "Vilniaus dzūkuliai" ir instrumentinio folkloro grupė "Vydraga".

Mobilioje interaktyvioje scenoje Rotušės aikštėje nuo 14:00 iki 17:00 vyks Kaziuko mugės kultūrinis orientacinis detektyvinis žaidimas. Daugiau informacijos galima rasti žaidimo Facebook puslapyje.

Prie Nacionalinio dramos teatro 11:00 ir 14:00 pasirodys gatvės cirkas "Le Artist".

Nuo 12:00 iki 17:30 vyks įvairių meno kolektyvų pasirodymai.

Savo programas pristatys Valkininkų moterų vokalinis ansamblis "Santaka", Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Subatvakaris", Vilniaus folkloro ansamblis "Laukis", Vilniaus folkloro ansamblis "Labingis", Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis "Jaunimėlis", Naujosios Vilnios kultūros centro linijinių šokių grupė, Jurbarko kultūros centro kapela "Santaka" ir Vilniaus universiteto folkloro ansamblio "Ratilio" instrumentinė.

Nuo 14:00 iki 16:00 dailininkai Ieva ir Paulius visus norinčius kvies šaržuotis.

Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji gatvė 34) 13:00 prasidės koncertas LAUDATE SANCTI CASIMIRI (organizatorius Šv. Kazimiero ordinas).

Katedros aikštėje kovo 4-5 dienomis atsiras vienuolijų palapinės su vienuolių rankų darbo dirbiniais, ten vyks pokalbiai su vienuoliais.

Katedros bendruomenės palapinėje šeštadienį ir sekmadienį nuo 10:00 iki 15:00 apsilankys ir Jūsų lauks Šv. Kazimieras — galėsite gyvai pabendrauti.

Visas dienas Caritas palapinėse — lankytojų ir savanorių rankdarbiai.

Nuo 11:00 iki 18:00 veiks "Kaziuko vaikų pasaulis". Čia vyks edukacinės veiklos vaikams, tėvams ir jų draugams. Mažuosius šventės lankytojus pasitiks, linksmins ir kartu krėsti išdaigas kvies draugiškieji klounai, pasakų personažai.

Pagrindinėje scenoje renginiai prasidės 11:30 Dievo Gailestingumo šlovinimu su Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacija.

12:10 vyks kinologų ir šunų pasirodymas "Su šunimis smagiau".

13:10 riteriai ir damos mokys viduramžių pasiuntinių šokių.

14:00 prasidės popietė "Šlovink Viešpatį" su Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos šlovinimo ir užtarimo grupe "Jesės atžala" ir Šventosios Šeimos seserimis. Programoje — džiugus Viešpaties šlovinimas, liudijimai, užtarimo malda.

Nuo 15:30 savo programas pristatys Naujosios Vilniaus kultūros centras "Muzikos studija" ir dainavimo studija "Kivi".

17:10 prasidės mokslinis šou "Atradėjas".

18:40 "Baltijos cirko" žonglieriai, ekvilibristai, kojūkininkai, cirko akrobatai atliks užburiančius cirko akrobatikos triukus. 

19:30 prasidės Naisių vasaros teatro muzikinė programa.

20:40 vyks Vido Bareikio akustinis koncertas.

Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo gatvė 9) visą dieną vyks edukacinė programa: išsprendus galvosūkius ir suradus muziejaus ekspozicijoje karūną, leliją ir kryžių, lankytojų lauks prizai ir siurprizai.

12:00 prasidės užsiėmimas šeimoms "Karalaičio lelija".

Vilniaus arkikatedroje bazilikoje 11:00, 14:00 ir 16:00 vyks ekskursijos Šv. Kazimiero koplyčioje su gidu. Susitikimo vieta — prie pietinio Katedros įėjimo, prie parodos.

12:30 prasidės Šv. Kazimiero atlaidų Mišios. Po Mišių Šv. Kazimiero statulėlių konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

17:00 — mokymas apie Šv. Kazimierą.

17:30 ir 18:30 — Šv. Mišios.

Kaziuko mugė – 2017
© Sputnik /
Kaziuko mugė – 2017

Kaziuko mugė — 2017

Kaziuko mugė — tai viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse šiemet virs didžiule prekybos aikštele, nes Vilniaus senamiestyje vyksiančios Kaziuko mugės ilgis — apie 17 kilometrų. Be to, mugė taps vieta, kur turiningą savaitgalį galės praleisti vilniečiai ir miesto svečiai.

Šiemet mugėje dalyvaus 16 užsienio šalių atstovai, bendras užsienio dalyvių skaičius sieks šešis šimtus.

130
Tegai:
renginiai, Kaziuko mugė, Vilnius
Temos:
Kaziuko mugė (26)
Dar šia tema
Paskutinę žiemos dieną — Užgavėnės Lietuvos sostinėje
Užgavėnės: atsisveikinimas su žiema ir Gavėnios pradžia
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Elegijus Bukaitis

Mirė baleto artistas, choreografas Elegijus Bukaitis

(atnaujinta 23:38 2020.05.27)
Gegužės 27-ąją, būdamas 79-erių, savo namuose mirė baleto artistas, baletmeisteris maestro Elegijus Bukaitis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Trečiadienį savo namuose, Vilniuje, staiga mirė Lietuvos baleto artistas, baletmeisteris choreografas Elegijus Bukaitis. Apie tai pranešė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

"Tai asmenybė, kuriai LNOBT durys prie visų vadovų buvo atviros. Šiame teatre jį pažinojo visi, o jis pažinojo visus baleto trupės narius. Kiekvieną naują šokio spektaklį lygindavo su jo atmintyje neišblėsusiais geriausiais 20 a. pastatymais, o ryškiausiai parengtus vaidmenis — su legendinių baleto šokėjų pasirodymais. Jo nuostabioje atmintyje skirtingų pasaulio vietų ir laikmečių dimensijos tarsi ištirpdavo, atsiverdamos pačioms netikėčiausioms aliuzijoms ir sugretinimams", — rašoma LNOBT parengtame nekrologe.

Dėl baleto artisto Elegijaus Bukaičio netekties užuojautą pareiškė šalies vadovas Gitanas Nausėda.

"Lietuva neteko ne tik talentingos, originalių idėjų ir energijos kupinos kultūros lauko asmenybės, tikros baleto legendos, bet ir socialiai jautraus žmogaus, visokeriopai padėjusio patiriantiems sunkią dalią, pirmininkavusio Lietuvos našlaičių brolijai ir aktyviai dalyvavusio Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos veikloje", — cituoja prezidentą spaudos tarnyba.

Sunkią valandą prezidentas palinkėjo stiprybės maestro Elegijaus Bukaičio šeimai, draugams ir visai baleto bendruomenei. 

Dėl legendinio choreografo netekties reiškia užuojautą ir Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

"Mūsų šalies kultūros bendruomenė neteko ryškios, temperamentingos asmenybės, mylėjusios baletą ir Lietuvą, talentingo pedagogo, skyrusio ypatingą dėmesį tam, kad jaunimas būtų ugdomas aukštojo meno dvasia, globojusio socialiai pažeidžiamiausius. Elegijaus Bukaičio darbai neabejotinai įeina į Lietuvos teatro istoriją. Maestro visą gyvenimą riteriškai tarnavo menui", — sako ministras Kvietkauskas.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis komiteto ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą dėl baleto artisto, baletmeisterio Elegijaus Bukaičio netekties.

"Lietuvos teatro istorijoje menininkas Bukaitis paliko neišdildomą pėdsaką, kaip puikus choreografas ir nuostabus pedagogas. Jo patirtis, išmintis, gyvenimo filosofija ir profesionalumas darė jį ypatingu, išskirtiniu. Kolegos ir gerbėjai E. Bukaitį prisimins kaip neeilinę Lietuvos baleto bendruomenės asmenybę", — teigiama Seimo pranešime.

Venecijos kino festivalis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Pasak LNOBT, oficialiuose informacijos šaltiniuose Bukaičio gimimo data nurodyta 1941 metai sausio 17 dieną, tačiau Gelgaudiškio vaikų namuose vaikystę praleidęs choreografas pabrėždavo, kad ji nėra tikroji.

Bukaitis sukūrė vaidmenis J. Pakalnio "Sužadėtinėje", A. Chačaturiano "Spartake", P. Čaikovskio "Spragtuke" ir "Gulbių ežere", L. Delibes "Silvijoje", L. Pugni "Esmeraldoje" ir kituose to laikmečio baleto spektakliuose.

Pasitraukęs iš teatro, jaunatviškos sielos Bukaitis dirbo choreografu Estrados ir orkestrų ansamblių susivienijime, vadovavo Vidaus reikalų ministerijos kultūros ir sporto rūmų Šokio ritmo plastinės improvizacijos studijai, buvo dainų ir šokių ansamblio "Lietuva" baletmeisteris-choreografas.

Bukaitis žinomas ir kaip aktyvus visuomenės veikėjas, Gelgaudiškio dvaro atgaivinimo restauracijos komiteto narys, Vaikų namų reabilitacijos centro tarybos pirmininkas.

Kaip rašoma LNOBT tekste, iki paskutiniųjų savo gyvenimo dienų Bukaitis domėjosi LNOBT baleto trupės spektakliais ir būsimais pastatymais, dalydavosi savo įžvalgomis, mielai dalyvaudavo teatro veteranų klubo renginiuose.

Temos:
Metų netektys — 2020