Лeramikos meistrė Justė Kildišytė Kaziuko mugėje, nuotrauka iš įvykio vietos

Keramikos meistrė Justė Kildišytė: Vilniuje reikia pasiklysti

120
(atnaujinta 14:14 2017.03.04)
Kasmet šalia Vilniaus dailės akademijos susirenka jauni meistrai ir dizaineriai, kad suteiktų Kaziuko mugei alternatyvią kryptį

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Jauna dailininkė ir keramikos meistrė iš Vilniaus Justė Kildišytė papasakojo, kaip pagauti ypatingą Vilniaus dvasią, ir kas yra Kaziuko mugė jauniems menininkams, praneša vilnius-tourism.lt.

Menų Kaziuke Justė dalyvauja jau šeštus metus. Mergina savo kūrinius pristato šalia Vilniaus dailės akademijos rūmų, tarp Bernardinų sodo ir šv. Onos bažnyčios.

Керамические изделия мастера Казюкаса Юсте
Visus indus Justė sukuria rankomis

Čia yra alternatyvusis mugės apendiksas, kuriame šeimininkauja menų studentai ir jų kuriama kitokia šventės atmosfera. Šita mugės dalis ne visiems žinoma. Bet užsukę į šitą vietą mugės lankytojai galės pamatysi netikėtų ir originalių keramikos, juvelyrikos, tekstilės ar grafikos sprendimų.

"Tai lyg kokia bendruomenė, kur susitinka kuriantys ir kūrybą vertinantys žmonės, dažnai kasmet vis tie patys. Čia svarbi pati atmosfera: kažkur kūrenasi laužas, kažkas improvizuoja niekur nematytais, pačių susikonstruotais instrumentais", — pasakoja Justė.

Justės kūriniai — asketiškų, išgrynintų formų ir spalvų, detalėmis neperkrauti keramikos bei porceliano indai. Matyti, kad kiekvienas indas išmylėtas rankomis. Jų forma nėra nugludinta iki šalto ir sterilaus fabrikinio tobulumo. Gali apčiuopti ir natūralius linkius, ir autorės pirštų antspaudus. Juos geriausiai apibūdina žodžiai "jaukumas" ir "grynumas".

Керамические изделия
Kiekvienas Justės kūrinys — unukalus, su savo istorija ir dvasia

"Esu šiuolaikinės keramikos kūrėja. Tačiau į Kaziuką visuomet atsivežu įvairesnių darbų, kuriuos darydama eksperimentuoju su tradiciniais degimo būdais. Visgi tradicija prasimuša, galbūt iš pasąmonės?" — sako Justė.

Visiems, kas pirmą kartą atvažiuoja į Vilnių, Justė ragina pasiklysti ir  pasivaikščioti po miestą.

"Vilniuje reikia pasiklysti. Paklajoti be plano, be tikslo, be žemėlapio. Pajusti miestą per paslaptingą išplanavimą ir nuostabią jo architektūrą. Dar — Vilniuje reikia pabūti lėtai. Pasimėgauti. Įsilieti į miestą ir įsiklausyti, ką jis tau tuo metu siūlo", — ragina mergina.

Керамические изделия мастера Казюкаса
Justės Kildišytės keraminiai dirbiniai

Kaziuko mugė — 2017

Kaziuko mugė — tai viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.

Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse šiemet virs didžiule prekybos aikštele, nes Vilniaus senamiestyje vyksiančios Kaziuko mugės ilgis — apie 17 kilometrų. Be to, mugė taps vieta, kur turiningą savaitgalį galės praleisti vilniečiai ir miesto svečiai.

Šiemet mugėje dalyvaus 16 užsienio šalių atstovai, bendras užsienio dalyvių skaičius sieks šešis šimtus.

120
Tegai:
Kaziuko mugė, Justė Kildišytė, Vilnius
Temos:
Kaziuko mugė (26)
Dar šia tema
Lietuvių liaudies amatų įvairovė Kaziuko mugėje
Medžio skulptoriai Kaziuko mugės svečiams padės pajusti "Vilniaus dvasią"
Kaziukas jau viešpatauja Vilniuje