Festivalis Kino pavasaris, nuotrauka iš įvykio vietos

Nauji vėjai jau pučia: Vilniuje atidarytas 22-asis "Kino pavasaris"

39
(atnaujinta 11:43 2017.03.23)
Trečiadienį Vilniuje įvyko iškilminga "Kino pavasario" atidarymo ceremonija, festivalis tęsis dvi savaites penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Trečiadienį, kovo 22 dieną, Vilniuje nacionalinėje filharmonijoje buvo atidarytas 22-asis "Kino pavasaris", pranešė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Atidarymo ceremonijoje su festivalio pradžia visus dalyvius pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Вход на фестиваль кино в Вильнюсе
"Kino pavasario" atidarymo ceremonija vyko Nacionalinėje filharmonijoje

Sveikinimą "Kino pavasario" šventei atsiuntė ir festivalio globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Festivalio šūkis "Nauji vėjai!" kaip niekada pasiteisino, nes šiemet savo filmus pristatys net 39 debiutuojantys kūrėjai.

"Į kiną ateina jauna, veržli, ambicinga karta, pasitikime ją", — atidarymo svečius sveikino festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

"Kino pavasaris" į savo ceremoniją tradiciškai surinko originalius gyvos muzikos atlikėjus. Ceremonijoje pasirodė ir ką tik Lietuvos atstovais "Eurovizijoje" Kijeve tapusi grupė "Fusedmarc".

Festivalis tradiciškai vyks penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Vilnius taps "Kino pavasario" epicentru.

"Kino pavasaryje" žiūrovų laukia virš 200 tarptautinių filmų iš 70-ies šalių. Daugelis jų kitaip Lietuvos kino teatrų nepasiektų.

Festivalio programoje — ir "Oskarų" geriausias metų filmas "Mėnesiena", slovėnų grupės "Laibach" dokumentinis miuziklas iš koncerto Šiaurės Korėjoje "Išsilaisvinimo diena", Agnieszkos Holland Berlyne pristatyta juosta "Pėdsakas", kultinių režisierių Davido Lyncho ir Abbaso Kiarostami filmų retrospektyvos.

Парадный вход на фестиваль кино в Вильнюсе
"Kino pavasario" metu Vilnių aplankys per 170 tarptautinių svečių

Pagerbiant pernai anapilin išėjusį Kiarostami, Irano kino simbolį, atidarymo ceremonijos žiūrovams buvo parodytas jo paskutinis trumpametražis filmas "Sugrąžink mane namo" ("Take Me Home"). Šių metų festivalio atidarymo filmas — Paulo Verhoeveno psichologinis trileris "Ji".

Šiemet festivalyje įvyks net 16 lietuviškų premjerų, tarp kurių žiūrovai išvys naujus Audriaus Stonio, Linos Lužytės filmus, Andriaus Blaževičiaus, Karolio Kaupinio, Tomo Ramanausko debiutus.

"Kino pavasario" metu Vilnių aplankys daugiau nei 170 įvairių tautų svečių, tarp jų — "Oskarui" ir "Auksiniam gaubliui" nominuotas animacijos kūrėjas šveicaras Claude Barras'as, lenkų kino legenda Krzysztofas Zanussi, prancūzų kino žvaigždė Lolita Chammah, Ukrainos dokumentininkai Vitaly Mansky ir Sergejus Loznitsa.

Festivalis pirmą kartą Lietuvoje surengs Europos Komisijos inicijuotą "Europos kino forumą", anksčiau vykusį tokiuose kino festivaliuose kaip Kanų ar Berlyno. "Kino pavasaris" šiemet pristatys ir pirmąją Lietuvoje virtualios realybės kino salę.

Festivalio komandą šiemet sudaro net 90 žmonių, o jiems padeda 270 savanorių. Pernai "Kino pavasaryje" apsilankė 112 tūkstančių žiūrovų.

"Kino pavasaris" šiemet tęsis iki balandžio 6-osios. Festivalio programą galima surasti čia. Susipažinti su bilietų kainomis.

39
Tegai:
atidarymo ceremonija, lietuviškas kinas, kino festivalis, kinas, festivalis, lietuviški filmai, Kino pavasaris, Vilnius
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (127)
Dar šia tema
Lietuvos kino teatruose nebus rodomas rusų filmas "Gynėjai"
Griaunamas Vilniaus kino teatras "Lietuva"
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Vyras prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Ekspertas papasakojo, kaip apsaugoti asmeninius duomenis per konferenciją "Zoom"

(atnaujinta 10:32 2020.05.31)
Norint išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą patartina atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Kad jūsų duomenys būtų saugūs, verta atsisiųsti "Zoom" tik iš patikrintų šaltinių, apsaugoti konferencijas slaptažodžiu ir atidžiai stebėti, kas pasakoma ir skelbiama skambučio metu, intelektualiojo rezervo direktorius ir partneris Pavelas Miasojedovas sakė agentūrai "Prime".

"Visų pirma, norėdami išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą turėtumėte atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play", — sakė jis.

"Antras žingsnis siekiant užtikrinti jūsų duomenų apsaugą yra naudoti patikimą, sudėtingą slaptažodį. Taip pat nebendraukite su visais saitais į konferenciją ar asmeniniu konferencijos identifikatoriumi (PMI) — žinodami šį slaptažodį pašaliniai asmenys gali prisijungti prie konferencijos", — pridūrė jis.

Tegai:
konferencija, kibernetinis saugumas
Dar šia tema
Kinijos URM JAV išvadino didžiausia "programišių imperija" pasaulyje
Geriau amerikietiškas. JAV paragino pasaulį atsisakyti "nepatikimo" "Huawei"