Angelo aikštė Užupyje, archyvinė nuotrauka

Užupis švęs XX-ąją Nepriklausomybės dieną

257
(atnaujinta 16:10 2017.03.31)
Šį šeštadienį menininkų miestas švenčia savo nepriklausomybę — gros muzika, vyks konkursai, veiks kūrybinės dirbtuvės

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Šventiniai renginiai, skirti XX-ajai Užupio respublikos Nepriklausomybei paminėti, vyks šį šeštadienį, balandžio 1 dieną, Užupio gatvėse.  

Nuo 11:00 iki 18:00 ant visų Užupio tiltų veiks pasienio režimas. Svečiai privalo turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Reikės deklaruoti sąžinės reikalus. Valiuta bus keičiama į EuroUžus.

Užupyje visą dieną gros muzika, atsidarys kavinių terasos ir kūrybinės dirbtuvės. Šventės metu bus galima užsukti į "Meno inkubatorių" ir nusipirkti magnetą arba pasidaryti chna tatuiruotę. Šalia inkubatoriaus veiks lauko fotostudija.

Стена с табличками Конституции Ужуписа
© Sputnik / Александр Липовец
Siena su Užupio konstitucija

Nuo 14:00 iki 14:25 Užupio kavinės terasose vyks registracija į orientacines varžybas. Dalyviai, susibūrę į komandas, turės ieškoti Užupio paslapčių.

Nuo 12:00 iki 15:30 Užupio keramikos meistrai pasakos ir demonstruos raugo keramikos degimo kulminaciją tikroje įkaitintoje krosnyje, "Galeros" kieme.

15:50 Prasidės tradicinės džiaugsmingos užupiečių ir jų bičiulių eitynės. Rikiuotės pradžia Užupio gimnazijos kieme (Krivių 10).

Angelo aikštės didžiojoje scenoje nuo 15:30 iki 20:30 vyks iškilmingas Respublikos mitingas-koncertas.

Užupio kavinėje nuo 19:00 iki 22:00 vyks atviras "Užupio durniaus" čempionatas. Konkurso dalyviai ne tik linksmai praleis laiką, bet ir gaus diplomus.

Vakare, nuo 20:00 iki 23:00 prasidės muzikinis vakaras. Skambės bliuzas, džiazas, rokas.

Visų renginių metu Užupio kavinėse ir baruose cirkuliuos Respublikos valiuta EuroUžas. Menininkų valiutos kursas nestabilus — tarp 2,5-3,5 euro.

Išsamiau su renginių programa galima susipažinti čia.

1997 metais menininkų rajono gyventojai paskelbė Užupio Respubliką su savo vėliava, prezidentu, konstitucija ir net kariuomene iš 12 žmonių.

Balandžio 1 dieną sukaks jau 20 metų, kaip Užupio gyventojai švenčia nepriklausomybės dieną. Dabar Užupis turi savo valiutą, himną, muitinę, garbės piliečius ir konsulus 320 pasaulio šalyse.

257
Tegai:
kūrybinės dirbtuvės, menininkas, nepriklausomybė, muzika, konkursas, miestas, Užupis
Dar šia tema
Žalia Vilnelė Užupyje pradžiugino lietuvius
Užupyje pasislėpė jaukus knygynas ir rudaplaukis katinas
Vilniaus Užupis pateko į šauniausių Europos vietų sąrašą
Trakų pilis, archyvinė nuotrauka

Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti Galvės ežero

(atnaujinta 15:49 2020.07.06)
Norintys dalyvauti minėjime turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur bus giedama "Tautiška giesmė"

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 6 dieną Trakų rajono savivaldybė kviečia kartu minėti Valstybės dieną ir giedoti "Tautišką giesmę" Galvės ežere.

Pirmadienį vakare Trakų pilyje po istoriko pranešimo apie Karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą susirinkusiųjų lauks valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis "Mindaugas". Po spektaklio visi norintieji galės "Tautišką giesmę" giedoti iš Galvės ežero.

20 val. Galvės ežero pakrantėje (nuo Gelbėjimo stoties iki meno galerijos-laivo "Vytinė"), taip pat prieplaukoje prie Salos pilies, dalyvių lauks Kultūros sostinės logotipu pažymėtas vandens transportas (valtys, vandens dviračiai, laiveliai, laivai, jachtos), kuris minėjimo dalyvius plukdys nemokamai. 

Norintys plaukti ir dalyvauti minėjime nuo 20 val. turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir 20:30 val. drauge su visais plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur 21 val. bus giedama "Tautiška giesmė".

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Dar šia tema
Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Valstybės dienos orai: po šilto savaitgalio orai atvės
Kompozitorius Ennio Morricone

Mirė kompozitorius Ennio Morricone

(atnaujinta 17:12 2020.07.06)
Prieš kelias dienas muzikantas susilaužė koją. Naktį į pirmadienį jis mirė Romos klinikoje

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Romoje būdamas 91 metų mirė garsus italų kompozitorius Ennio Morricone. Tai praneša italų leidinys "La Repubblica".

Morricone mirė pirmadienio vakarą Romos klinikoje "nuo kritimo padarinių". Prieš kelias dienas krisdamas jis susilaužė koją.

Композитор Эннио Мариконе
© AP Photo / Andrew Medichini
Kompozitorius Ennio Maricone

Ennio Morricone gimė 1928 metų lapkričio 10 dieną Romoje. Būdamas 12 metų jis įstojo į Šventosios Cecilijos konservatoriją, kur vėliau gavo tris diplomus — pučiamųjų, instrumentų ir kompozicijos klasėje.

Композитор Эннио Мариконе
© AFP 2020 / HEIKKI SAUKKOMAA
Kompozitorius Ennio Morricone

Morricone pradėjo rašyti muziką filmams 1961 metais. Jis išgarsėjo po to, kai dirbo prie filmų, kuriuos režisavo Sergio Leone, kuris buvo jo klasės draugas. Muzikantas taip pat dirbo su žinomais italų režisieriais, įskaitant Bernardo Bertolucci ir Pier Paolo Pasolini. Per visą gyvenimą jis parašė muziką daugiau nei 400 filmų ir televizijos serialų iš įvairių šalių.

Композитор Эннио Мариконе с призом Оскар
© AFP 2020 / ROBYN BECK
Kompozitorius Ennio Maricone su "Oskaru"

Kaip kompozitorius, Morricone šešis kartus buvo nominuotas Akademijos apdovanojimui. 2007 metais jis gavo "Oskarą" už puikų indėlį į kiną, antrąjį prizą, kurį 2016 metais gavo už muziką Quentino Tarantino filmui "Bjaurusis aštuntukas". Be to, jis yra laimėjęs kelis prestižinius apdovanojimus — "Auksinį gaublį", "BAFTA" ir kt.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020
Dar šia tema
ULAC vadovas: COVID-19 gali sukelti diabetą sveikiems žmonėms
Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų

Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19

(atnaujinta 12:34 2020.07.07)
PSO domisi Rusijos skiepais nuo COVID-19 ir vaistais koronavirusui gydyti, gydytojai laukia tyrimų rezultatų. Viena iš vakcinų išbandoma Burdenko karo ligoninėje

Pasaulio sveikatos organizacija susidomėjo Rusijos skiepais nuo koronaviruso. Organizacija paskelbė laukianti bandymų pabaigos. Kartu pažymėjo, kad taip pat žino apie vaistų, skirtų gydyti COVID-19, testavimą.

Vakcina nuo СOVID-19 laukiama visame pasaulyje, nes virusas, atrodo, dar neketina pasitraukti. Kai kuriose šalyse, tokiose kaip Armėnija ir Kirgizija, užfiksuotas padidėjęs užsikrėtimo atvejų skaičius, o Kazachstane įvestas griežtas karantinas.

Rusijos bandymai su savanoriais vyksta keliose vietose vienu metu. Kaip atliekami tyrimai, kaip jaučiasi savanoriai ir kurios šalys skiepų laukia labiausiai — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), vakcina, skiepai, COVID-19, koronavirusas
Dar šia tema
Rusija yra pasirengusi pasaulinei rinkai tiekti COVID-19 testus ir medikamentus
Gydytojai papasakojo apie vakcinos nuo COVID-19 bandymų dalyvių būklę
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso