Savaitgalio kelionės Marių istorijos, archyvinė nuotrauka

Suplanuok vasaros poilsį: savaitgalio kelionės "Marių istorijos"

78
Kelionė laivu "Marių istorijos" kviečia mėgautis Kuršių nerijos gamta, aplankyti Juodkrantę ir Nidą, vakarą praleisti su tradicinėmis šio krašto pramogomis, pirtimi, maistu ir gėrimais Mingės kaime, aplankyti Pamario istorijos ir gamtos įžymybes

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Dviejų dienų kelionė "Marių istorijos" kiekvienam keleiviui suteikia galimybę per vieną savaitgalį apsilankyti gražiausiuose Kuršių marių bei Nemuno deltos kampeliuose, iš arti apžiūrėti senuosius švyturius, išgirsti gidų istorijas apie Pamario kraštą ir vietinių žmonių gyvenimą, paragauti tradicinių patiekalų ir gėrimų. 

Savaitgalio kelionės, kurias rengia "Maži laivai", vyks liepos 1-2 dienomis, liepos 8-9 dienomis, liepos 15-16 dienomis ir liepos 22-23 dienomis.

Kelionės kaina vienam žmogui apsieis 150 eurų. Į kainą įskaičiuota: kelionė laivu su įgula, užkandžiai laive pirmą ir antrą kelionės dieną, vakarinė programa ir pirtis Mingėje, nakvynė, vakarienė ir pusryčiai sodybose "Mingė 2" ir "Mingė 3", trys ekskursijos pasirinktinai (Paukščių stebėjimas anksti ryte, Ventės ragas, Uostadvario muziejus, Žvejo muziejus, Rūkytos žuvies degustacija ir edukacija, Laivadirbio edukacija, Žolininkų edukacija su arbatų degustacija, Kalvio paskaita ir edukacija), pietūs Rusnėje ir gido paslaugos.

Тур выходного дня Морские истории
Kelionė laivu

Galima visą laivą rezervuoti vien savo kolegų, draugų ar šeimos kompanijai. Laivas "Simona" gali priimti 12 keleivių, o "Knubb II" — 8 keleivius.

Kelionės aprašymas

"Marių istorijų" kelionė prasideda ankstyvą šeštadienio rytą Klaipėdos senamiestyje. Keleiviai susėda į laivus, Danės upe pajuda link uosto akvatorijos. Plaukia pro Smiltynę, o priplaukę Kiaulės nugarą apžiūri įspūdingą dujų terminalą "Independence". Praplaukę Alksnynę ir Budnio ragą, pasiekia Juodkrantę, kurioje išlipa valandos pasivaikščiojimui, aplanko Juodkrantės švyturį ir tęsia kelionę toliau.

Юодкрантский маяк
Juodkrantės švyturys

Praplaukia Mirusias kopas, Pervalkos švyturį, Preilos krantus, Bulvikio ragą, o prisišvartavę Nidoje, turi porą valandų laisvo laiko pietums, pasivaikščiojimui ar net greitam išsimaudymui Baltijos jūroje.

Po apsilankymo Nidoje, kerta Kuršių marių vandenis palei sieną su Kaliningradu ir vėlai vakare pasiekia Mingės kaimą, kur vyksta svečių ir laivo sutiktuvės lietuvninkų kalba, vakarienei patiekiamas ant laužo virtas tradicinis šiupinys ir labiausiai šių kraštų gyventojų mėgstamas porterio alus.

Po vakarienės vyksta senovinių alkoholinių gėrimų (punšo ir meškinio) degustacija, žaidžiami žaidimai, o desertui patiekiama tradicinė kafija su pyragu. O po vakarinės programos dar laukia pirtis ir ramus poilsis Mingės kaimo turizmo sodyboje.

Antros dienos rytą, po pusryčių toje pačioje sodyboje, kartu su vietiniu gidu sausumos transportu kelionės dalyviai vyksta į Ventės rago švyturį bei paukščių žiedavimo stotį.

Тур выходного дня Морские истории
Laivas kelionei

Po šios ekskursijos, sugrįžę į laivą, plaukia link Uostadvario, kuriame lanko Uostadvario vandens kėlimo stotį, muziejų ir švyturį, o iš ten sausumos transportu keliauja po visą Rusnės salą, kurioje lanko šios salos įžymybes, eina į ekskursiją Žvejo muziejuje, o pietums valgo tradicinę žuvienę. 

Po ekskursijos keleiviai grįžta į Uostadvarį, išplaukia į Klaipėdą ir vėlai vakare pasiekia Klaipėdos senamiestį.

78
Tegai:
poilsis, savaitgalio kelionė, vasara, Marių istorijos, Juodkrantė, Kuršių nerija, Nida
Dar šia tema
Kas užšifruota Neringos vėtrungėse
Buriavimo entuziastams: šiemet Neringoje vyks dar daugiau buriavimo renginių
Projektas Menas be stogo

Vilniuje startavo projektas "Menas be stogo"

(atnaujinta 16:01 2020.07.07)
Menininkų darbai eksponuojami Vilniaus centro lauko reklamos stenduose ir projekto virtualioje galerijoje

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Šiandien Vilniuje startavo projektas "Menas be stogo". Šimtas meno kūrinių tris savaites bus matomi miesto centre, praneša sostinės savivaldybė.

Lauko reklamos stenduose eksponuojami pačių menininkų pasiūlyti darbai, o virtualioje galerijoje www.menasbestogo.lt pateikiami net 353 menininkų kūriniai. 

Kaip rašo savivaldybė, projektas gimė kaip atsakas į karantino ribojimus, dėl kurių neveikė meno galerijos, tad menininkai negalėjo eksponuoti ir parduoti savo kūrinių.

Visus 353 meno kūrinius bus galima įsigyti tiesiai iš menininkų arba jiems atstovaujančių galerijų — virtualioje galerijoje nurodytos jų kainos, svyruojančios nuo kelių dešimčių iki 11 tūkst. eurų.

"Karantinas galėjo apriboti lankymąsi meno galerijose, bet negali sustabdyti kūrybiškumo — projektas "Menas be stogo" vėl sujungia menininkus su meno gerbėjais, o jų pasimatymo vieta tapo visas Vilnius, virtęs didele galerija", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Svetainėje www.menasbestogo.lt įkeltas Vilniaus centro žemėlapis, leidžiantis lengvai rasti visą šimtą stendų su meno kūriniais. Vilniečiai gali pamatyti darbus iki liepos 28 dienos.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Nuo viruso mirė 79 užsikrėtusieji, dar 11 žmonių, kuriems buvo diagnozuota COVID-19, mirė dėl kitų priežasčių.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Sostinės atsakas į karantiną: Vilniuje atsirado paplūdimys "Open Beach"
Menas sugrįžta: Italijos muziejai sušvelninus karantiną
Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros
Trakų pilis, archyvinė nuotrauka

Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti Galvės ežero

(atnaujinta 15:49 2020.07.06)
Norintys dalyvauti minėjime turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur bus giedama "Tautiška giesmė"

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 6 dieną Trakų rajono savivaldybė kviečia kartu minėti Valstybės dieną ir giedoti "Tautišką giesmę" Galvės ežere.

Pirmadienį vakare Trakų pilyje po istoriko pranešimo apie Karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą susirinkusiųjų lauks valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis "Mindaugas". Po spektaklio visi norintieji galės "Tautišką giesmę" giedoti iš Galvės ežero.

20 val. Galvės ežero pakrantėje (nuo Gelbėjimo stoties iki meno galerijos-laivo "Vytinė"), taip pat prieplaukoje prie Salos pilies, dalyvių lauks Kultūros sostinės logotipu pažymėtas vandens transportas (valtys, vandens dviračiai, laiveliai, laivai, jachtos), kuris minėjimo dalyvius plukdys nemokamai. 

Norintys plaukti ir dalyvauti minėjime nuo 20 val. turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir 20:30 val. drauge su visais plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur 21 val. bus giedama "Tautiška giesmė".

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Dar šia tema
Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Valstybės dienos orai: po šilto savaitgalio orai atvės
Vaistai rankose, archyvinė nuotrauka

Siekiama sumažinti pacientų priklausomybę nuo raminamųjų vaistų

(atnaujinta 13:23 2020.07.08)
Pabrėžiama, kad staigus raminamųjų vaistų atsisakymas gali pakenkti pacientui, todėl dokumente pateikiamos laipsniško nutraukimo taisyklės, pakeitimo kitais vaistais tvarka, atvejai, kada nerekomenduojama mažinti arba nutraukti benzodiazepinų vartojimo

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Patvirtintos rekomendacijos, kurios padės gydytojams atsakingiau skirti raminamuosius ir migdomuosius vaistus, vadinamuosius benzodiazepinus, ir palaipsniui mažinti šių bei panašaus veikimo vaistų vartojimą, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Tokių būdu norima sumažinti pacientų priklausomybę nuo centrinę nervų sistemą slopinančių preparatų.

"Per kelis dešimtmečius benzodiazepinų vartojimas Lietuvoje išaugo tiek, kad šiandien 2–3 kartus lenkia kitas Šiaurės Europos regiono šalis. Be to, vidutinė šių vaistų vartojimo trukmė Lietuvoje siekia daugiau nei 7 metus (86 mėnesius), nors mokslininkai rekomenduoja juos skirti tik trumpalaikiam gydymui", — teigiama pranešime.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas įsakymas nustato tokių vaistų skyrimo principus bei tvarką, taip pat maksimalią rekomenduojamą gydymo trukmę — 12 savaičių (arba 3 mėnesius).

Pabrėžiama, kad staigus raminamųjų vaistų atsisakymas gali pakenkti pacientui, todėl dokumente pateikiamos laipsniško nutraukimo taisyklės, pakeitimo kitais vaistais tvarka, atvejai, kada nerekomenduojama mažinti arba nutraukti benzodiazepinų vartojimo.

Verygos įsakymas apima pacientų grupes, kurioms benzodiazepinus skirti pirmą kartą nerekomenduojama, taip pat pacientų grupes, kurioms vertėtų mažinti arba nutraukti ilgalaikį vartojimą, bei tas grupes, kurioms galima tęsti gydymą šiais vaistais ilgesnį laiką. Tačiau visais atvejais bus skatinama siekti sumažinti ar nutraukti benzodiazepinų vartojimą.

Pažymima, kad siekiant sklandaus šių rekomendacijų įgyvendinimo, bus organizuojami šeimos gydytojų mokymai bei pacientų ir visuomenės švietimas.

Tegai:
vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Dar šia tema
KT: SAM priimti sprendimai dėl apsaugos priemonių galėjo diskriminuoti privačias įstaigas
Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas keliautojams