Smiltynė, archyvinė nuotrauka

Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia į žygį palei marias

115
Žygio palei marias Smiltynė — Alksnynė metu keliautojai galės mėgautis gražiomis gamtos vietomis ir susipažinti su Kuršių nerijos kariniu paveldu

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Kuršių nerijos nacionalinis parkas šeštadienį, balandžio 15 dieną, kviečia į beveik 10 kilometrų žygį palei marias, nuo Naujosios perkėlos iki Alksnynės viensėdžio. 

"Sutikime šv. Velykas sveiki ir sportiški!" — parašė žygio organizatoriai savo Facebook paskyroje.

Žygio dalyviai susitiks prie Kuršių nerijos nacionalinio parko stendo, esančio Naujoje perkėloje, Smiltynės pusėje 11:00 val. Keltis iš Klaipėdos reikia keltu išplaukiančiu 10:50 val., automobilius galima palikti prie Auroros viešbučio. 

Iš ten surinkusių grupė keliaus palei marias iki Alksnynės gynybinio komplekso, trumpai susipažins su Kuršių nerijos kariniu paveldu, užkąs ir keliaus per nematytas ir gražias vietas iki Alksnynėje esančios autobusų stotelės.

14:52 val. iš Alksnynės išvyks autobusas, kuris jau 15:00 val. atveš keliautojus į Naująją perkėlą.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Tik reikės užmokėti 0,60 euro už autobusą.

Žygio organizatoriai kviečia žmones, turinčius sportinį pasirengimą (nes žygio tempas vidutinis), pasiimti sumuštinių, patogios avalynės, orą atitinkančios aprangos ir geros nuotaikos ir prisijungti prie žygio.

Užsiregistruoti būtina elektroniniu paštu: edita.aliochno@nerija.lt arba telefonu 867100872.

115
Tegai:
žygis, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, Alksnynė, Smiltynė, Kuršių nerija
Dar šia tema
Suplanuok vasaros poilsį: savaitgalio kelionės "Marių istorijos"
Konkursas: naujos nendrinės skulptūros Gintaro įlankai Juodkrantėje
Kas užšifruota Neringos vėtrungėse
Grupė The Roop

Lažybų tarpininkai prognozavo Lietuvos pergalę "Eurovizijoje-2021"

(atnaujinta 10:14 2021.01.26)
Pernai šaliai turėjo atstovauti "The Roop" su daina "On Fire", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Lažybų tarpininkai įvertino Lietuvos galimybes laimėti "Eurovizijos" dainų konkursą. Tai liudija apklausos duomenys svetainėje eurovisionworld.com.

Daugumos lažybų tarpininkų teigimu, Lietuva gali užimti pirmąją vietą, aplenkdama Islandiją, kuriai atstovaus grupė "Daði og Gagnamagnið", ir Bulgariją, kuriai atstovaus dainininkė Viktorija Georgieva.

Литовская музыкальная группа The Roop
Lietuvos muzikos grupė "The Roop"

Rusija, pasak lažybų tarpininkų, gali pasidalinti ketvirtąja vieta kartu su Švedija.

Praėjusiais metais "Eurovizijoje" turėjo atstovauti "The Roop" su daina "On Fire", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Nepaisant to, prieš renginį atšaukiant, lietuvių grupės klipas buvo sėkmingas ir Lietuva tapo viena konkurso favoričių.

Šiuo metu Lietuvoje vyksta nacionalinė atranka "Pabandom iš Naujo 2021" atstovui nustatyti. "The Roop" automatiškai pateko į šou finalą dėl to, kad negalėjo atstovauti Lietuvai metais anksčiau.

Grupę sudaro trys žmonės. Kaip vertina patys, jie groja roko, poproko, švelniojo roko, šokio roko, indie ir pop derinį. Pirmasis singlas "Be Mine" buvo išleistas 2014 metais

Tegai:
The Roop
Japoniško sodo projektas Vilniuje

Kitais metais Vilniaus centre atsiras dar vienas tradicinis japoniškas sodas

(atnaujinta 09:46 2021.01.25)
Sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniškojo sodo reikalavimus, su tradiciniais jam būdingais atributais ir taps ypatinga Neries senvagės kraštovaizdžio dalimi

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. 2022-ųjų pavasarį Vilniaus centre atsiras dar viena erdvė, kur bus galima pamatyti, kas yra japoniška sodų tradicija, praneša merijos spaudos tarnyba.

Miesto centre, Lvovo, Geležinio Vilko ir Linkmenų gatvių sankirtoje esančioje 5 hektarų nenaudojamoje teritorijoje netrukus prasidės japoniško sodo kūrimo darbai. 

Sodas projektuojamas pagal garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją.

"Vilniaus japoniškojo sodo projektas unikalus savo prigimtimi ir turiniu — sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniškojo sodo reikalavimus, su tradiciniais jam būdingais atributais ir taps ypatinga Neries senvagės kraštovaizdžio dalimi. Japoniškas sodas papildys naujojo miesto centro Šnipiškėse sutvarkytų viešųjų erdvių tinklą ir suteiks galimybę rajono gyventojams ir miesto svečiams pažinti įvairių tautų kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas", — apie projektą pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.

Projekte numatyta suformuoti sodo reljefą ir želdynus, įrengti pėsčiųjų takus bei tiltelius, pavėsinę ir mažosios architektūros elementų, krioklių, kaskadų ir žuvų baseinų. Be to, bus sutvarkytas apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelė, taip iš viso bus atnaujinta net apie 38 tūkst. kv. m ploto atvira erdvė. Šalia sodo bus įrengta automobilių parkavimo aikštelė.

Pokyčiai teritorijoje prasidės jau artimiausiu metu nuo žemės darbų, kurių metu bus pašalinta dalis teritorijoje augančių medžių. 

Dendrologinė šios teritorijos medžių studija buvo atlikta du kartus, konstatuota, kad nors šios vietos vertybė išties yra jos žaluma, pavieniai medžiai nėra išskirtiniai. Apleista ir užteršta yra ir pati teritorija, ypač — tvenkinys. Pašalinti planuojama apie 450 medžių, iš kurių 65 proc. sudaro uosialapiai klevai, taip pat gluosniai, drebulės ir kiti minkštieji lapuočiai.

Iš senųjų teritorijos želdinių bus išsaugoti 32 vietovės charakteriui svarbūs medžiai, kuriuos pavyko įkomponuoti būsimo sodo projekte. Tikimasi, kad ten, kur nebus reikšmingai keičiamas reljefas, pavyks išsaugoti ir daugiau medžių grupių. 

Papildomai bus gausiai želdinama naujais įvairaus dydžio medžiais — jų suplanuota apie 670 — ir krūmais. Atsiras ir sakurų alėja bei bonsų kompozicija.

Toliau japoniško sodo rangovų darbų planuose — inžinerinių tinklų tiesimas. Ten, kur šie darbai netrukdys, lygiagrečiai bus pradėta įrenginėti takus, formuoti pylimus. 

Baigus inžinerinių tinklų klojimą bus pereinama prie dangų konstrukcijų, ruošiama sankasa, pilamas šalčiui atsparus sluoksnis, skalda, klojamos trinkelės. Įrengus takus ir kelius, aikšteles bus pradedamas želdinimo etapas. Apželdinus teritoriją pirmasis projekto etapas, kuris ir apima iš esmės visus parko įrengimo darbus, bus baigtas.

Tegai:
Japonija, Vilnius
Dar šia tema
Įvardytos pažeidžiamiausios Europos įžymybės
Lietuvos zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą, kaip "pabendrauti" su gyvūnais
Tyrimas atskleidė, jog fizinis aktyvumas mažina lėtinių ligų raidą
Kaune, prie vaikų ligoninės, atsirado "Spalvų sodas" — video
Elektros lemputė

Elektra Lietuvoje pigo 13 %

(atnaujinta 12:25 2021.01.26)
Elektros kainų kritimą "NordPool" regione daugiausia lėmė šiltesni orai, kurie vartojimą sumažino 7 procentais. Be to, vėjo energijos gamyba padidėjo 19 proc., o tai taip pat prisidėjo prie mažesnių kainų

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir Baltijos šalyse sumažėjo 13 proc. praneša elektros tiekėjas "Elektrum Lietuva".

Pažymima, kad Lietuvoje elektra kainavo 52,26 Eur/MWh, Estijoje ir Latvijoje — po 52,21 Eur/MWh. "NordPool" biržoje elektros energijos kaina per savaitę sumažėjo 16 proc. iki 39,45 Eur/MWh.

Vilnius
© Sputnik / Александр Липовец

Elektros kainų kritimą "NordPool" regione daugiausia lėmė šiltesni orai, kurie vartojimą sumažino 7 procentais. Be to, vėjo energijos gamyba padidėjo 19 proc., o tai taip pat prisidėjo prie mažesnių kainų.

"Su kainų kritimu rinkoje buvo susiję ir mažesnis vartojimas Baltijos šalyse bei didesni energijos srautai iš Suomijos. Palyginti su praėjusia savaite elektros energijos suvartojimas Šiaurės regione sumažėjo iki 10 037 GWh, gamybos apimtys taip pat mažėjo iki 9 972 GWh", — teigia elektros tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Pažymima, kad sausio 18–24 dienomis elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse, palyginti su praėjusia savaite, sumažėjo 2 proc. iki 621 GWh.

Respublikoje elektros energijos suvartojimas sumažėjo 1 proc. iki 270 GWh, Latvijoje — taip pat 1 proc. iki 154 MWh. Estijoje šis rodiklis krito 3 proc. iki 197 GWh. Energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę sumažėjo 13 proc. iki 326 GWh.

Pabrėžiama, kad per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 53 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 30 proc., Estijoje — 58 proc., Latvijoje — 84 proc. šaliai reikalingos elektros.

Tegai:
Lietuva, Baltijos šalys, elektra