Vilniaus Botanikos sode bus atidarytas žaliasis pastatas, archyvinė nuotrauka

Savaitgalį Vilniaus Botanikos sode bus atidarytas žaliasis pastatas

60
Unikalaus dizaino žaliojo statinio atidarymo dieną vilniečiai turės galimybę aplankyti pastato stogą, kurį puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze, be to, laboratorijas, šiltnamį ir ekspozicijų salę

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Šeštadienį, balandžio 22 dieną, 12:00 Vilniaus universiteto Botanikos sodas kartu kviečia į žaliojo pastato atidarymo šventę, praneša portalas madeinvilnius.lt.

Šis modernus, ergonomiškas, unikalus žaliojo dizaino statinys išsiskiria ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir kitais savitais apželdinimo sprendiniais, unikaliomis techninėmis bei energetinėmis savybėmis, daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove.

Šio pastato rekonstrukcija — išskirtinis pavyzdys ne vien mūsų šalyje.

Balandžio 22 dieną nuo 12:00 iki 15:00 lankytojai bus laukiami įvairiose šio pastato erdvėse: prie žaliųjų kolonų, laboratorijoje, šiltnamyje, ekspozicijų salėje ir ant žaliojo stogo.

Lankytojai galės sužinoti šio unikalaus pastato istoriją, paskirtį, ekologines ir kitas galimybes, daug naujo apie vertikalųjį bei stogo želdinimą.

Pastato stogą puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze, kurią VU Botanikos sodo lankymo valandomis galės aplankyti visi Botanikos sodo svečiai.

Žemesniuose aukštuose esančios erdvės skirtos švietėjiškai veiklai, darbuotojų kabinetams, laboratorijoms; prie jos prisišliejęs šiltnamis aprūpintas modernia įranga, skirta augalų mikrodauginimui, tyrimams, eksperimentams.

Pastato dizaino autorius — Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Įgyvendinti jo idėją — apželdinti pastato sienas vertikaliomis žaliosiomis kolonomis, buvo tikras iššūkis ir rangovams UAB "Rekreacinė statyba", ir VU Botanikos sodo specialistams.

Tokių konstrukcijų analogų Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Šis pastatas unikalus dar ir tuo, kad ir jo apželdinimo ir daugelis kitų konstrukcinių savybių bei įrenginių taps puikia eksperimentine baze naujų, inovatyvių idėjų  kūrimui ir išbandymui.

Renginys nemokamas, mokamas tik įėjimas į VU Botanikos sodą — 3 eurai.

60
Tegai:
apžvalgos aikštelė, žaliasis pastatas, Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Vilnius
Dar šia tema
Šiemet Vilnius sužaliuos rekordiniu medžių skaičiumi
Vilniaus Botanikos sodas kviečia į Žemės dienos ir paukščių grįžimo šventę
Parkas ant stogo — nauja atrakcija sostinėje
Discussion