Klaipėdos pilies džiazo festivalis, archyvinė nuotrauka

Dešimčių tūkstančių gerų žmonių fiesta: Klaipėdos pilies džiazo festivalis

25
(atnaujinta 14:30 2017.05.30)
Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai žiūrovams tradiciškai paruošė nemokamą, muzikos stilių įvairove pasižymintį unikalų džiazo ir "world" muzikos kokteilį — nuo jaunųjų talentų iki garsiausių pasaulio muzikos žvaigždžių

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir "world" muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projektų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių laivų bei šimtai džiazuojančius vėjus gaudančių buriuotojų ir dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių — visa tai uostamiestį sudrebinsiantis jau 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis, praneša portalas jazz.lt.

Džiazuojančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta šiemet, Klaipėdai minint Lietuvos kultūros sostinės titulu paženklintus metus, truks ir gerokai ilgiau, nei įprastai — visą savaitę. Pirmieji renginiai startavo jau pirmadienį, o į pagrindinius koncertus Kruizinių laivų terminale Klaipėdos pilies džiazo festivalis šiais metais kvies birželio 1-3 dienomis.

Muzikos stilių įvairovė

Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, iš viso šiemet pagrindiniuose festivalio koncertuose birželio 1-3 dienomis pasirodys daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų — nuo savo muzikinę karjerą dar tik pradedančių jaunųjų talentų iki garsiausių pasaulio muzikos žvaigždžių.

"Vienas ryškiausių šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių — "Grammy" nominantas, trimitininkas ir dainininkas Till Bronner. Tai vienas garsiausių Vokietijos džiazo muzikantų, kuris nesistengia būti į nieką panašus, jis tiesiog — unikalus!" — sako Grubliauskienė.

Pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą pagrindiniuose festivalio koncertuose taip pat kvies vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionierių Wojtek Pilichowski, nepaprasto talento atlikėjas iš Kroatijos Daniel Čačija, net 30 atlikėjų ir muzikantų sudėties dangiškasis Dublino gospelo choras, būgnininkas, perkusininkas Vern Spevak ir trimito virtuozas David Katz iš JAV, Estijos džiazo elitui priklausančius muzikantus suvienijęs Janno Trump & Trump Conception, Baltarusijos džiazo piratai Chiefs Band, Klaipėdos džiazo orkestras, Gin'Gas, Jazz miniatures ir kiti.

"Ateinantį savaitgalį uostamiestyje prognozuojamas ir stiprus, viską "nusiaubiantis" funk ir soul muzikos uraganas Funk‘n‘Stein. Per daugiau nei 15 gyvavimo metų išskirtinės charizmos grupė savo neįprastais, tik jiems būdingais, pamišusiai hipnotizuojančiais, originaliais ir gyvais pasirodymais užvaldė nesuskaičiuojamą galybę gerbėjų širdžių ne tik Izraelyje, bet ir už jo ribų", — teigia Grubliauskienė.

Aibė kitų džiazuojančių renginių

Trečiadienį festivalis pakvies į poparto kūrėjo, tapytojo, knygų iliustratoriaus, fotografo, muzikanto ir dainų tekstų autoriaus Algio Kriščiūno darbų parodą Baroti galerijoje (Aukštoji gavė 1) "Gyvenimo džiazas". Džiazuojančios dvasios kupino renginio metu suskambs ir BETE SMATE bei Janis Amantovs & friends atliekamos muzikos garsai.

Beje, Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas tapo 23-iojo festivalio naujuoju simboliu.

Ketvirtadienį visi jaunieji, ir ne tik, Klaipėdos muzikantai kviečiami į nemokamą JAV ir už jos ribų puikiai žinomo perkusionisto, mušamųjų virtuozo Vern Spevak ir kritikų tikra Čikagos (JAV) džiazo ikona vadinamo trimitininko David Katz meistriškumo pamoką Šimkaus konservatorijos bendrabučio salėje.

Festivalis tradiciškai ypatingą dėmesį skirs ir žmonėms su negalia bei penktadienį pakvies į jau antrąjį unikalų, nemokamą muzikos terapijos seminarą "Muzika gydo", kuris vyks "Medeinės" mokykloje.

Tai seminaras, į kurį kviečiami atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, nes festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus.

Beje, taip pat tradiciškai pagrindinių festivalio koncertų metu bus sumontuota ir speciali pakyla judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Net trys regatos

23-iasis festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, taip pat bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos "Baltic Sail" uostu. 10 išskirtinių burlaivių neabejotinai įkvėps jūrinės dvasios bei vasaros nuotaikos, o klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės ne tik jai grožėtis, bet ir juos aplankyti ar jais pasiplaukioti.

Фестиваль джаза в Клайпедском замке
Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginiai

Tęsiant ilgametę festivalio bei Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, pirmąjį birželio savaitgalį startuos ir jau tradicine tapusi regata "Jūrinių jachtų taurė — Klaipėda Jazz Race", kurioje dalyvaus stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos. Dauguma plaukimų vyks Baltijos jūroje, o vienas — penktadienį popiet — specialiai Kuršių mariose, kad festivalio žiūrovai galėtų iš arti pasimėgauti baltasparnių jachtų kova. Regatos nugalėtojams atiteks "Klaipėda Jazz" pereinamoji taurė.

Beje, penktadienį vakare Danės upėje bus surengtas jau antrasis "džiazuojančių" jachtų paradas.

Duoklę festivalis atiduos ir jauniesiems miesto buriuotojams. Sekmadienį vidurdienį, tik jau Drevernoje, džiazuojančioje regatoje tarpusavyje susirungs vaikų "Optimist" klasės jachtos.

Išsamiau su festivalio programa galima susipažinti 23-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio tinklalapyje.

25
Tegai:
nemokamai, festivalis, 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Klaipėda
Dar šia tema
Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks festivalis "Vaivorykštės dienos"
Lietuva pigiausia iš Baltijos šalių rusų turistams
Klaipėdos paplūdimiai šiemet įgaus naują įvaizdį
Kalėdos Kaune

Šventinę nuotaiką kauniečiams atveš Kalėdinis autobusas

(atnaujinta 13:56 2020.11.30)
Kalėdinis autobusas atkeliaus net į 11 Kauno mikrorajonų kiemų bei į Kauno ligoninių kiemus 

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Šiais metais kalėdinę nuotaiką į Kauno miesto gyventojų kiemus atneš šventinis autobusas, praneša miesto savivaldybė.

Рождественский автобус в Каунасе
Kalėdinis autobusas Kaune

Šiais metais kalėdinis laikotarpis artinasi kiek kitoks, nei įprasta: centrinėse miestų aikštėse nešurmuliuos kalėdiniai miesteliai,  o dalis šventinių įpročių, pavyzdžiui dovanų pirkimas ar  vakarėliai, kelsis į virtualią erdvę. Tačiau "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" komanda kviečia miestiečius išlaikyti šventinę dvasią. 

"Kadangi įprastiniuose kalėdiniuose koncertuose šiemet lankytis negalime, kartu su Kauno miesto savivaldybe bei žinomais atlikėjais nusprendėme juos dovanoti kauniečiams kitaip.  Dvi savaites iki pat Kalėdų vis kitame Kauno mikrorajono kieme lankysis Kalėdų motyvais pasipuošęs autobusas. Iš šio kalėdinio "radijo ant ratų" girdėsis dovana gyventojams – puikiai pažįstamų Lietuvos atlikėjų specialiai Kaunui padovanotos kalėdinės dainos: jų pačių atrinktos iš kalėdinio repertuaro ar įrašytos šiam projektui", – apie sumanymą pasakoja "Kaunas 2022" rinkodaros vadovė Irutė Tumaitė.

Kalėdinis autobusas atkeliaus net į 11 Kauno mikrorajonų kiemų bei į Kauno ligoninių kiemus išreikšti palaikymą šiuo metu sunkiai dirbantiems medikams.

Organizatoriai kviečia gyventojus aktyviai laukti autobuso, pasipuošiant kiemus ar savo namų langus kalėdinėmis lemputėmis  ir kitomis šventinėmis dekoracijomis.

Tegai:
Kaunas, šventė, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Be Kalėdų miestelių ir traukinuko: Vilniaus valdžia papasakojo, kokios Kalėdos bus šiemet
Su Kalėdų eglute ir "Šiaurine žvaigžde": kokios bus 2020-ųjų Kalėdos Klaipėdoje? 
Siurreali gražuolė: Vilniuje įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė
Eglutės įžiebimas ir šventinės dekoracijos: Vilnius papuoštas Kalėdoms
Kadrai iš filmo

"Hario Poterio" režisierius papasakojo, ko bijojo filmavimo aikštelėje

(atnaujinta 14:16 2020.11.29)
Režisierius taip pat teigė, kad jis nusiramino tik po pirmo bandomojo žiūrovų juostos peržiūrėjimo Čikagoje

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Filmų "Haris Poteris ir burtininkų akmuo" bei "Haris Poteris ir paslapčių kambarys" režisierius Chrisas Columbusas  atskleidė tai, ko bijojo pirmosios franšizės dalies filmavimo metu, praneša "Collider".

Interviu leidiniui jis prisipažino nuolat jaučiantis didelę atsakomybę.

Jis turėjo pasirinkti aktorius, išsiaiškinti, koks bus ekrane J.K.Rowlingo sukurtas pasaulis ir kaip parodyti stebuklą. Jis pajuto, kad negali suklysti.

"Pirmasis filmas man buvo ypač sunkus. Pirmas dvi savaites kiekvieną dieną galvojau, kad mane atleis iš darbo. Viskas buvo gerai, bet bijojau, kad jei kažkas negerai, jie man parodys duris. Šias emocijas turėjau slėpti, mokėti normaliai bendrauti su žmonėmis ir sukurti šiltą atmosferą filmavimo aikštelėje", — pridūrė jis.

Režisierius taip pat teigė, kad jis nusiramino tik po pirmo bandomojo žiūrovų juostos peržiūrėjimo Čikagoje. Tai truko maždaug tris valandas. Ir vaikams, ir tėvams  labai patiko. Galutinė versija buvo trumpesnė: dvi valandos ir 32 minutės.

Columbusas taip pat pasidalijo, kad darbas ties antruoju filmu jam suteikė daug daugiau malonumo, nes jis jautėsi daug laisvesnis.

Tegai:
Haris Poteris
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui
Hario Poterio draugas sukūrė Instagram paskyrą ir pirmą kartą parodė savo mažąją dukrą
Gruodžio 2

Kokia šiandien diena: gruodžio 2-osios šventės

(atnaujinta 20:37 2020.12.01)
Nuo gruodžio 2 dienos iki metų galo lieka 29 dienos, dienos ilgis —  07 val. 38 min. Šią dieną pasaulyje minima Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

Gruodžio 2 yra 336-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 337-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 29 dienos.

2020 metų gruodžio 2 dieną saulė teka 08:19leidžiasi 15:57, dienos ilgis — 07 val. 38 min.

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

1949 metais Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją.

Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis — prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 metų liepos 2 dieną, o nuo 1998 metų liepos 29 ienos asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.

Pagal Baudžiamojo kodekso 8 (1) straipsnį prekyba žmonėmis laikoma sunkiu nusikaltimu. 131 (3) straipsnis numato, jog asmens pardavimas ar kitoks perleidimas arba asmens įgijimas turint tikslą jį seksualiai išnaudoti, priversti užsiimti prostitucija arba gauti materialinę ar kitokią asmeninę naudą, taip pat asmens gabenimas prostitucijai į Lietuvą arba už Lietuvos ribų yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų. Ta pati veika, padaryta pakartotinai arba nepilnamečio atžvilgiu, arba grupės iš anksto susitarusių asmenų, arba itin pavojingo recidyvisto, baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Ši diena istorijoje

1841 metais gimė bibliografas bei literatūros istorikas Silvestras Baltramaitis. Mirė 1918 metais.

1884 metais gimė Vaclovas Biržiška, bibliografas, kultūros istorikas. Mirė 1956 metais.

1886 metais gimė Pranas Dovydaitis, lietuvių filosofas, 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė tremtyje 1942 metais.

1924 metais Karaliaučiuje mirė vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga. Gimė 1879 metais.

1934 metais mirė Julijonas Lindė-Dobilas, prozininkas, dramaturgas, kritikas. Gimė 1872 metais.

1996 metais legendinė grupė "Foje" oficialiai pranešė apie savo iširimą.

1997 metais prezidentas Algirdas Brazauskas apdovanojo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausią dirigentą Saulių Sondeckį Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I-ojo laipsnio ordinu.

2003 metais Vilniuje pristatytas naujas aktoriaus ir dainininko Kosto Smorigino solinis albumas "Ponai ir ponios", kuris priminė "kimiųjų" Leonard Cohen (Leonard Koeno) ir Joe Cocker (Džo Kokerio) muziką.

2008 metais eidamas 58-uosius metus mirė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys (2003–2004 m.), Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.

Savo vardadienį šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai