Kernavės piliakalnių kompleksas, archyvinė nuotrauka

Lietuviai Kernavės piliakalnius pripažino gražiausiais

95
(atnaujinta 08:15 2017.06.06)
Iš trisdešimties pretendentų į gražiausio Lietuvos piliakalnio vardą šalies gyventojai išrinko Kernavės piliakalnių kompleksą

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Kernavės piliakalniai nuo šiol gali didžiuotis dar vienu gautu statusu — po du mėnesius trukusio balsavimo Lietuvos gyventojai jų kompleksą išrinko gražiausiu, praneša Aplinkos ministerija.

Šie rinkimai — viena iš iniciatyvų, skirtų 2017-iesiems, Lietuvoje paskelbtiems piliakalnių metams. Tai puiki proga šiemet aplankyti ne tik rinkimų lyderius, bet ir kitus žmogaus bei gamtos paveldo objektus.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra beveik 900 piliakalnių, bet tikrasis skaičius gali būti gerokai didesnis, mat miškai vis dar slepia dalį jų.

Rinkimų nugalėtojas ― Kernavės kompleksas, įsikūręs Širvintų rajone, Neries slėnyje. Jis ― vienas Lietuvos valstybės susidarymo centrų, nuo 2004 metų saugomas UNESCO Paveldo sąraše.

Kompleksą sudaro piliakalnis pavadinimu Aukuro kalnas, du priešpiliai: Mindaugo sostas ir Lizdeikos kalnas, papilys: Įgulos kalnas bei Kriveikiškio piliakalnis.

Комплекс Кернаве
© Photo : LHFA
Kernavės piliakalnis

Antroje vietoje likęs Šatrijos piliakalnis yra viena aukščiausių Žemaitijos kalvų. Ji įsikūrusi Varnių regioniniame parke, Telšių rajone. Kalno aukštis — beveik 229 metrai, tad nuo jo atsiveria graži panorama ir vaizdas į kitus netoliese esančius piliakalnius.

Комплекс Шатрийос
Šatrijos piliakalnis

Trečiasis rinkimuose — Merkinės piliakalnis, esantis Merkinėje, Dzūkijos nacionaliniame parke. Šis kalnas — vienas lankomiausių Dzūkijos krašto objektų, nuo kurio atsiveria Nemuno ir Merkio santaka.

Комлекс Меркине
Merkinės piliakalnis

Piliakalnių metams paminėti skirtuose rinkimuose dalyvavo daugiau kaip tūkstantis žmonių, savo balsus pateikusių už gražiausią, mėgstamiausią ar dažniausiai lankomą piliakalnį.

95
Tegai:
piliakalnis, balsavimas, Kernavė, Lietuva
Dar šia tema
Gegužės savaitgaliais Pavilnių ir Verkių parkai kviečia į pažintinius žygius
Unikali Lietuvos gamta ir architektūra Sputnik objektyve
Žuvinto biosferos rezervatas švenčia 80-ąjį jubiliejų
Važinėdami keturračiais niokojame gamtą