Vilnius, archyvinė nuotrauka

Kaip praleisti birželio 9-11 dienų savaitgalį Vilniuje

75
(atnaujinta 17:07 2017.06.09)
Šį savaitgalį sostinėje bus gausu renginių ir sielai, ir kūnui: vyks veganų festivalis, mados ir dizaino festivalis, be to, bus organizuojami renginiai visai šeimai ir šunų mylėtojams

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Kūrybingus žmones galbūt sudomins atviras dizaino ir mados festivalis, kviečiantis savaitgalį praleisti laiką su kūrėjais, dizaineriais bei bendraminčiais; mėgautis veganiškais patiekalais kvies Vegfest LT vasaros festivalis, be to, Vilniuje pasirodys "Cirque du Soleil".

"Cirque du Soleil"

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio daugiau kaip 50-ties aktorių ir muzikantų trupė "Cirque du Soleil" Vilniaus "Siemens" arenoje šalies gyventojams rodys spektaklį "Varekai".

"Cirque du Soleil" — vienas iš nedaugelio pasaulio šou, sugebantis pasirodymų metu pašalinti ribą tarp realybės ir magijos.

Цирк Дю Солей
© AFP 2020 / LEON NEAL
"Cirque du Soleil" pasirodymas

Dizaino ir mados festivalis

Birželio 10-11 dienomis pirmą kartą organizuojamas mados ir dizaino festivalis "DI‘FEST", kuris vilniečius ir miesto svečius kvies susipažinti su daugiau nei 150 kūrėjų bei dizainerių.
"DI'FEST" — tai dizaino ir mados festivalis, pristatantis Lietuvos kūrėjus, menininkus ir dizainerius Vilniaus širdyje — Gedimino prospekte (nuo Novotelio viešbučio iki Odminių gatvės).  

Tai didžiausias atviras dizaino festivalis Lietuvoje, kuris suburs įdomiausius ir perspektyviausius kūrėjus bei dizainerius.

Lietuvos kūrėjai ir dizaineriai drabužių bei aksesuarų kolekcijas pristatys atvirame gatvės podiume, kuris visas dvi dienas kvies susipažinti su jaunais, perspektyviais ir gerai žinomais dizaineriais.

Vegfest LT vasaros festivalis

Šeštadienį, birželio 10 dieną, 10:00 val., Prekybos centre VCUP prasidės trečiasis Vegfest LT ciklo renginys ir pirmasis atvirame ore. "Kaip įprasta, veiks veganiškų prekių mugė — joje šįkart dalyvaus beveik 100 dalyvių — dvigubai daugiau nei pirmojoje!" — džiaugiasi festivalio organizatoriai. 

Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, įsigyti ekologiškų prekių, kosmetikos, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, virtuvės įrangos, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams.

Labdaros renginys "Vasaros startas"

Šeštadienį, birželio 10 dieną, nuo 12:00 val. iki 17:00 val., "Dogspotas" ir suplotasnukių gelbėtojai kviečia visus gyvūnų mylėtojus bei augintinius vasarą pradėti puikiame ir nuotaikingame labdaros renginyje "Vasaros startas".

Gyvūnams skirtas renginys vyks pačiame Vilniaus centre, Mokytojų namų kiemelyje (Vasaros terasos zonoj).

"Ši kartą sakome — pramogos, pramogos ir dar kartą pramogos! Dauguma jų bus pritaikytos ir subalansuotos tiek šeimininkams, tiek jų mylimiems keturkojams. Rengsime visų pamėgtąją Pagundų trasą, augintiniams bus įrengta speciali "poilsio zona", kurioje jie pasijaus kaip per tikras atostogas, vyks loterija, renginio svečiai siūlys paraugti skanaus maisto, atsigaivinti pieno kokteiliais, limonadu", — įdomybes vardija organizatoriai.

Viso renginio metu vyks prekyba rankdarbiais, kuriuos renginio lankytojai galės ir patys pasidaryti. Taip pat, bus galima savo augintinį pakviesti pasidaryti manikiūrą.

Renginyje dalyvaus ir visas būrys DogSpoto draugų: "DogPunk", "Yzipet", "Woof Cake", "Rudis", kurie ne tik siūlys įsigyti savo produkcijos, bet ir dalinsis gera nuotaika.

Собака в одежде
Pasivaikščiojimas su šunimi

Šeimų šventė Naujojoje Vilnioje

Sekmadienį, birželio 11 dieną, Naujosios Vilnios kultūros centro pievelėje vyks Šeimų šventė, kurią organizuoja Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė.

Tikimasi, kad pirmą kartą organizuojama šventė sukurs ilgalaikę tradiciją bendruomenės nariams kartu leisti laiką ir pramogauti su visa šeima, didins gyventojų užimtumą ir kurs stipresnę pilietinę bendruomenę.

Šventės metu bus gausu veiklos vaikams: piešinių konkursas, žaidimai su Šaulių sąjunga, futbolo klubo "Granitas" organizuojamas kamuolio spardymo turnyras, pasakų sekimas mažiesiems ir šeimos centro "Kartu saldu" rengiamos kūrybinės dirbtuvės.

Lankytojų taip pat lauks Lietuvos kariuomenės ekspozicija ir kariuomenės orkestro pasirodymas, policijos kinologo programa ir mobiliosios kuopos ekspozicija, gaisrinės pasirodymas ir gaisrininkų organizuojamos rungtys ir turnyrai visai šeimai. Šventę vainikuos gyvo garso Andriaus Rimiškio koncertas.

Organizatoriai kviečia šeimas, draugus ir visus gyventojus atvykti į šventę, atsinešti užtiesalų bei užkandžių, iškylauti ant žolės. Dalyvavimas Šeimų šventėje yra nemokamas, o joje laukiami ne tik Naujosios Vilnios gyventojai, bet ir visi vilniečiai bei miesto svečiai.

Семья на отдыхе
Šeima ilsisi
75
Tegai:
savaitgalio renginiai, afiša, Šeimų šventė, Vasaros startas, DI‘FEST, Vegfest LT vasaros festivalis, Cirque du Soleil, Vilnius
Dar šia tema
Vilniečiai kviečiami į naująjį virtualųjį muziejų
Trakų pilyje pirmąkart surengta paroda "Šv. Florijonas – ugniagesių globėjas"
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniaus afiša: kaip praleisti pirmąjį rugpjūčio savaitgalį

(atnaujinta 15:06 2020.07.31)
Šį savaitgalį Lietuvos sostinėje rengiami muzikos festivaliai, Vingio parke vyks gyvūnų mylėtojams bei keturkojams skirta šventė, o Trakuose skambės gyva muzika

VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Vilniaus gyventojai ir svečiai kviečiami susipažinti su ispaniška kultūra, pažiūrėti filmą po atviru dangumi, apsilankyti Užupyje.

"Ispaniškos atostogos" 

Jau nuo šio penktadienio, liepos 31 dienos, Vilniuje prasideda "Ispaniškų atostogų" renginiai. 

Vilniuje galima bus išvysti ir patiems sušokti daugybę latino šokių, pabandyti kalbėti ispaniškai, apsilankyti romantiškos muzikos koncertuose bei pamatyti geriausius ispanų kino filmus. 

"Ispaniškos atostogos" vyks tik vieną savaitgalį, nuo liepos 31 iki rugpjūčio 2 dienos.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia.

Традиционное фламенко у реки
© Depositphotos / scornejor
Flamenko šokis

Kinas po žvaigždėmis

"Kinas po žvaigždėmis" — projektas, kasmet kviečiantis į vasariškas filmų peržiūras po atviru dangumi.

Penktadienį, liepos 31 dieną, Valdovų rūmų kieme bus rodomas "Didysis Getsbis".

"Didysis Getsbis" — filmų "Romeo ir Džiuljeta", "Mulen Ružas" režisieriaus Bazo Luhrmano sukurta Frensio Skoto Ficdžeraldo to paties pavadinimo romano ekranizacija, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka Leonardas Dikaprijas. 

Bilietai kainuoja nuo 7,5 eurų. 

Daugiau informacijos rasite čia

Dieninė kritinė masė

Liepos 31 dieną Vilniuje vyks akcija "Kritinė masė". Kviečiami visi: dviratininkai, elektriniai paspirtukininkai, riedutininkai, vienaratininkai ir taip toliau.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Visi norintys dalyvauti kviečiami apsirengti patogia, judesių nevaržančia apranga ir susirinkti Katedros aikštėje, prie varpinės bokšto, 19:00.

Kritinė Masė (angl. Critical Mass) — tai visame pasaulyje tuo pat metu vykstanti akcija, kurioje žmonės su dviračiais masiškai užplūsta gatves. Vilniuje vyksta nuo 2005 m.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia

"Gyvūnų gerovės iniciatyvos" gimtadienis

Rugpjūčio 1 dieną vilniečiai, miesto svečiai ir jų augintiniai kviečiami apsilankyti Vingio parke vyksiančioje šventėje, skirtoje gyvūnų mylėtojams bei keturkojams. 

Ne pelno siekianti organizacija "Gyvūnų gerovės iniciatyva" organizuoja savo aštuntąjį gimtadienį "GGI 8", kuriame visi susirinkę galės ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir įgyti naujų žinių. Atvykusiųjų lauks įvairios pramogos — nuo edukacinių paskaitų apie gyvūnų priežiūrą iki legendinių lenktynių su savo augintiniais. 

Renginys vyks nuo 12 iki 17 valandos.

Daugiau informacijos rasite čia

Парк Вингис
Vingio parkas

Užupio vasaros kultūros diena

Rugpjūčio 1 dieną, šeštadienį, vėl vyks Užupio vasaros kultūros dienos renginiai visame Užupyje.

Užupyje vyks meno degustacijos, susitikimai su menininkais, gitaros koncertas bei kiti renginiai. 

Didžioji dalis suplanuotų renginių yra nemokami. Įėjimo mokestis gali būti taikomas pasirinktose vietose. 

Daugiau informacijos rasite čia

Венецианский карнавал в Ужуписе, Вильнюс
© Sputnik/ Владислав Адамовский.
Užupyje

Trakų fanfarinė savaitė

Kaip jau tapo įprasta, paskutiniąją liepos savaitę senojoje Lietuvos bei šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje — Trakuose — nuo ryto iki vakaro skambės pučiamųjų ir mušamųjų garsai. 

Programa: 

Liepos 31 dieną, 20:00

Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje (Pietų g. 28, Lentvaris)

"Spanish Brass" (Ispanija).

Rugpjūčio 1 dieną, 17:00

Trakų meno mokyklos terasoje (Karaimų g. 10, Trakai)

"Trakų fanfarinės savaitės" solistų ir ansamblių koncertas. 

20:00 — "Apvalaus stalo klube" (Karaimų g. 53A, Trakai)

Liudas Mockūnas (saksofonas) ir Marijus Aleksa (mušamieji). L. Mockūno ir M. Aleksos džiazo kompozicijos.

Rugpjūčio 2 dieną, 17:00

Trakų kultūros rūmuose (Vytauto g. 69, Trakai)

Tarptautinio "Trakų fanfarinės savaitės" orkestro koncertas. Programoje: lietuvių ir užsienio autorių kūriniai.

Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija

Dviem "Auksiniais scenos kryžiais" apdovanotas bei beveik visame pasaulyje rodytas Oskaro Koršunovo spektaklis apie garsiąją Romeo ir Džuljetos meilę rugpjūčio 2, 3 dienomis bus rodomas po atviru dangumi — Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.

Vilniaus Universiteto Didysis kiemas, Universiteto g. 3, bilieto kaina 10 eurų. 

Renginio trukmė: 3 val. (viena pertrauka)

Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.

Daugiau informacijos rasite čia

Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija
Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija
Tegai:
Vilnius, afiša
Dar šia tema
Nuo rugsėjo nebebus ribojamas leistinas renginių dalyvių skaičius
Gėlių festivalis Pakruojo dvare

Pakruojo dvare vyksta gėlių festivalis "Vasarvidžio nakties sapnas 2020"

(atnaujinta 15:57 2020.07.30)
Festivalis Pakruojo dvare kviečia pasinerti į Šekspyro pjesių atmosferą ir išvysti gražiausias gėlių kompozicijas

VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Visą vasarą Pakruojo dvare vyksta didžiulis gėlių festivalis "Vasarvidžio nakties sapnas 2020", kviečiantis išvysti ne tik gėlių kompozicijas, bet ir pasinerti į teatro pasaulį. 

"Šią vasarą atverčiame naują V. Šekspyro pjesės "Vasarvidžio nakties sapnas“ puslapį, kuris jus nukels į gėlėtą ir magišką pasaulį — šekspyriškos fantazijos kupiną sapną 2020! Jame dvaras pražysta milijonais gėlių žiedų, kiekviena jo kertelė pasakoja savo istoriją, o gėlė — savo spalvingą ir kvapnų gyvenimą", — skelbiama pranešime.

Pakruojo dvaras tapo didžiausia teatro scena po atviru dangumi, kur vyksta Viljamo Šekspyro kūrybos įkvėpti pasirodymai.

 Фестиваль цветов в  усадьбе Пакройо дварас
Gėlių festivalis "Vasarvidžio nakties sapnas 2020"

Festivalio programa:

Festivalio svečiai kviečiami išvysti gėlių skulptūras, kompozicijas, žydinčias menines instaliacijas, apsilankyti dvaro rūmuose, užeiti į garsųjį Pakruojo dvaro Alaus bravorą, užsukti į XVI a. Spirito varyklą bei apsilankyti pas dvaro amatininkus.

Pjesės personažai tampa realybe:

I. Pradžia 12:30–12:45 val.

"Šekspyras per 15 min." 13:30–13:45 val.

Pabaiga 14:30–14:45 val.

14:45 val. Barono pamėgtos muzikos koncertas Baltojoje pokylių salėje.

II. Pradžia 15:30–15:45 val.

"Šekspyras per 15 min." 16:30–16:45 val.

Pabaiga 17:15–17:30 val.

Festivalio bilietų kainos: nuo 10 iki 17 eurų suaugusiems, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems — nuo 8 iki 13, vaikams iki 7 metų nemokamai. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Tegai:
festivalis
Dar šia tema
Gatvės muzikos diena: Vilniuje vyko tradicinis festivalis
Lietuvoje vyks tarptautinis poezijos festivalis "Poezijos pavasaris"
Artūras Milaknis

Milaknis Kaune išlieka vienuoliktą sezoną

(atnaujinta 17:51 2020.08.03)
Atakuojantis žaidėjas Artūras Milaknis toliau gins Kauno "Žalgirio" spalvas, rašoma oficialioje klubo svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. 34 metų Artūras Milaknis pasirašė naują dvejų metų sutartį su "Žalgiriu" ir toliau džiugins "žaliųjų" gerbėjus.

Artūras Milaknis prie "Žalgirio" prisijungė dar 2006 metais. Nuo 2007 metų žaidėjas pamažu tapo pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos dalimi, kur dešimt sezonų žaidė su pertraukomis. Praėjusiame (2019/2020) Eurolygoje jis vidutiniškai surinko po 7,4 taško per rungtynes ​​ir žaidimo laiką 22 minutes. Nacionaliniame čempionate "Žalgirio" gynėjas per rungtynes ​​vidutiniškai surinko po 7,6 taško su 44 procentų tolimojo metimo tikslumu.

Milaknis yra iškovojęs devynis šalies lygos titulus ir tris Lietuvos taures. Per savo karjerą Artūras tik vieną sezoną praleido užsienyje (2015/2016), kai žaidė Kazanės "Unics".

"Kaunas yra mano namai, o "Žalgiris" — mylimiausia komanda. Esu laimingas, kad dar dvejus metus galėsiu vilkėti žaliai baltus marškinėlius. Artėjančiame sezone mūsų laukia nauji iššūkiai — bus įdomu juos pasitikti", — oficialioje klubo svetainėje cituojamas Milaknis.

Tegai:
Kauno "Žalgiris", krepšinis
Temos:
Sporto naujienos
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Disko metikė, ieties metikė ir eksperimentinis Antipovas