Rusijos ambasados Lietuvoje diplomatai sveikina Borodulkinų šeimą Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

Saulėti Katios Borodulkinos piešiniai Vilniuje

35
Tarptautinę vaikų gynimo dieną Rusijos kultūros centras Vilniuje minėjo jaunos menininkės iš Maskvos Katios Borodulkinos pirmosios tarptautinės parodos atidarymu

VILNIUS, birželio 10 - Sputnik, Aleksandr Lipovec. Su Katios Borodulkinos kūryba Vilniaus menininkai susipažino socialiniame tinkle Facebook, pamatę jos piešinius ir vaizdo įrašą YouTube portale. Menininkai pasitarė ir nusprendė surengti Katios parodą "Aš piešiu šitą pasaulį" Vilniuje, o į parodos atidarymą būtinai pakviesti ir jaunąją menininkę. Pastaroji užduotis pasirodė sunkiausia parodos organizatoriams, nes Katia kenčia nuo sunkios ligos ir nuolat gyvena su dirbtiniu plaučių ventiliatoriumi.

Катя Бородулькина, юная художница
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Jauna menininkė Katė Borodulkina

Tačiau Katios tėvai ir vyresnioji sesuo padarė viską, kad mergaitės gyvenimas neapsiribotų vien buto sienomis. Net per pirmuosius gyvenimo metus Borodulkinų draugai pastebėjo mergaitės meninį talentą: vaikščioti ir laikyti rankose teptuką pradėjo beveik tuo pačiu metu. Vėliau vaikui ir tėvams teko išgyventi visus kovos su liga sunkumus.

Kaip pasakojo Katios tėvas Konstantinas, jos darbų parodos Vilniuje atidarymas ― simboliškas, nes pirmąjį dirbtinį plaučių ventiliatorių Katei jis atvažiavo pirkti būtent į Vilnių.

Ir štai pirmoji tarptautinė Katios piešinių paroda atidaryta būtent Lietuvos sostinėje. Į parodos atidarymą Borodulkinų šeima atvažiavo pakeliui į Prancūziją, kur mergaitei periodiškai atliekama reabilitacija.

Семья Бородулькиных на открытии выставки
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Borodulkinų šeima parodos atidaryme

"Kai pirmą kartą su visa šeima aplankėme Lietuvą prieš metus, mūsų draugai surengė ekskursiją po Vilnių. Katia taip pamilo miestą, kad pasakė, jog norėtų likti čia gyventi. Mes į tai atkreipėme dėmesį, nes, pavyzdžiui, Prancūzijoje, kur gydoma Katia, daug gražių vietų, bet štai "aš norėčiau čia gyventi" ji yra pasakiusi tik apie Vilnių. Mes džiaugiamės, kad pirmoji didelė Katios darbų paroda už Rusijos ribų buvo atidaryta būtent Vilniuje", — sakė Konstantinas Borodulkinas.

Посетители выставки рассматривают картины Кати Бородулькиной
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Parodos lankytojai susipažina su Katės Borodulkinos piešiniais

Pati jaunoji menininkė su šypsena papildė tėvo žodžius: "Būtinai nupiešiu Vilnių tokį, kokį aš jį pamačiau". Dar Katia svajoja kada nors pati, o ne vežimėlyje pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis.

Картина Кати Бородулькиной Птица счастья (Тукан)
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Katės Borodulkinos piešinis "Laimės paukštis (Tukanas)"

"Kartais jaučiuosi liūdna, kai pagalvoju apie tai, kaip būtų puiku pašokinėti ir pabėgioti, tačiau draugų kompanijoje pamirštu visus savo liūdesius, esu laiminga. Dar aš labai mėgstu svajoti. Mano svajonė — išmokti vaikščioti ir būti kaip visi kiti. Aš tuo labai tikiu ir nenusimenu", — sakė jaunoji menininkė.

24 Katios Borodulkinos piešiniai bus eksponuojami Rusijos kultūros centre Vilniuje visą vasarą. Šeima planuoja organizuoti antrąją tarptautinę Katios darbų parodą Italijoje.

35
Tegai:
menininkas, paroda, Katė Borodulkina, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
Dar šia tema
ArtVilnius-2017: nuo tapybos iki performanso
Fotofaktas: prezidentė atidarė Lietuvos iliustratorių parodą Bankoke
Vilniuje atidaryta kinų tradicinės tapybos paroda "Tiltai"
Holivudo aktoriai Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara

Holivudo aktoriai Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara pirmą kartą tapo tėvais

(atnaujinta 13:49 2020.09.28)
Filmo "Džokeris" žvaigždės ir jo subtilios išrinktosios sūnus buvo pavadintas tragiškai žuvusio dėdės atminimui

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Holivudo aktoriai Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara pirmą kartą tapo tėvais. Apie tai praneša "Daily Star".

Apie vaiko gimimą tapo žinoma Ciuricho kino festivalyje. Rusų dokumentinių filmų kūrėjas Viktoras Kosakovskis ten pristatė filmą "Gunda", kur Phoenixas atliko vykdomojo prodiuserio vaidmenį. Režisierius pažymėjo, kad aktorius negalėjo atvykti, nes neseniai jam gimė sūnus.

Leidinys pažymi, kad vaikui, matyt, jau mėnuo. Apie jo gimimą nebuvo pranešta, kaip ir apie Rooney Maros nėštumą. 35-erių aktorė gegužės mėnesį buvo pastebėta dėvinti per plačius drabužius.

Be to, aktorės fanų Instagram paskyroje pasirodė sveikinimas, skirtas tėvais tapusiems aktoriams.

View this post on Instagram

Congratulations to the both PARENTS! 🍼 I hope their FAMILY is doing well! 👶🏻🎉🎈 #rooneymara #joaquinphoenix

A post shared by Rooney Mara (@rooney.mara) on

Pažymima, jog pirmagimiui suteiktas vardas Riveris — Phoenixo brolio, aktoriaus Riverio Phoenixo garbei. Aktorių gerbėjai pasidalijo poros nuotrauka, be to, pridėjo Riverio Phoenixo nuotraukas.

Riveris Phoenixas mirė 1993 metais, nesulaukęs 24 metų. Jis perdozavo narkotikų.

Rooney Mara geriausiai žinoma dėl vaidmenų filmuose "Mergaitė su drakono tatuiruote", "Ji", "Socialinis tinklas" ir "Šalutinis poveikis". Joaquinas Phoenixas pasirodė filmuose "Ji", "Paslaptingas miškas", "Gladiatorius" ir "Ties jausmų riba". Garsiausiu jo darbu tapo pagrindinis vaidmuo filme "Džokeris", už kurį jis gavo Oskarą.

Tegai:
aktoriai, Holivudas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus
Londonas

Londonas paruošė turistams neįprastus pėsčiųjų maršrutus

(atnaujinta 10:56 2020.09.26)
Pėsčiųjų maršrutų tinklas apima populiarias turistines vietas, ramias gatves ir žalias zonas Britanijos sostinės centre

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Londone sukurti neįprasti maršrutai turistams ir vietiniams gyventojams, kad pasivaikščiojimas po miestą būtų įdomesnis, praneša "Lonely Planet".

​Kad britai daugiau keliautų po šalies sostinę, miesto valdžia, gidai ir turizmo bei kultūros ekspertai parengė projektą — Londono centro žemėlapį, kuriame pateikiamos įdomiausios pasivaikščioti vietos.

Pėsčiųjų maršrutų tinklas apima teritoriją nuo Ridžentso parko šiaurėje iki Temzės pietų kranto ir nuo Vaitčapelo rytuose iki Haid parko. Kelias sujungia transporto mazgus su populiariomis turistinėmis vietomis, ramiomis gatvėmis ir žaliomis zonomis.

"Mes norime, kad pasivaikščiojimai virstų kelionėmis, kad žmonės galėtų daugiau judėti", — pažymėjo projekto autoriai.

Maršrutai eina, pavyzdžiui, ramiais Soho kampais ir Sautvorko gatvelėmis.

Naujų pėsčiųjų maršrutų žemėlapių popierinių kopijų galima nemokamai įsigyti turizmo biuruose arba atsisiųsti iš interneto.

Tegai:
turizmas, Didžioji Britanija, Londonas
Princesė Eugenie

Sekė Megan Markl pavyzdžiu: princesė Eugenie apsisprendė dėl savo vaiko likimo

(atnaujinta 17:01 2020.09.29)
Maištingųjų hercogų istorija turėjo įtakos karalienės anūkės planams: būsima mama nusprendė padovanoti savo pirmam vaikui teisę į įprastą gyvenimą

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II anūkė Eugenie priėmė svarbų sprendimą: nėščia princesė pasekė princo Hario žmonos Megan Markl pavyzdžiu ir nusprendė išvengti "titulų prakeiksmo".

Princų Hario ir Viljamo pusseserė užima tik dešimtą poziciją eilėje į sostą. Tačiau ji vis tiek turi laikytis visų griežtų karališkojo protokolo taisyklių. Eugenie ne iš nuogirdų žino, kaip tai sunku, todėl nusprendė būsimas atžalas apsaugoti nuo tokio likimo.

Nėščia princesė Eugenie iš anksto apsisprendė dėl savo vaiko likimo ir nusprendė neprašyti titulo mažyliui.

Priminsime, kad pagal karalystės taisykles Eugenie sūnus ar dukra automatiškai negauna titulo. Tačiau Elžbieta II gali padaryti išimtį, bet to nenori nei princesė, nei jos nekilmingas vyras.

"Eugenie suprato, kad titulas — tai, viena vertus, prakeikimas ir, kita vertus, palaiminimas. Jie su Džeku svajoja apie paprastą gyvenimą savo mažyliui — su tikra profesija, iš kurios jis pragyvens. Taigi, princesė tikrai atsisakys titulo, net jei jis bus jai pasiūlytas", — pažymėjo leidinio "Daily Mail" šaltinis.

Žinia apie princesės Eugenie nėštumą paskelbta visai neseniai ir sukėlė džiaugsmingą ažiotažą tarp britų.

Tegai:
Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos