Bradeliškių piliakalnis, archyvinė nuotrauka

Pajusk paveldo galią: pramogų kupina savaitė Bradeliškių piliakalnyje

66
(atnaujinta 09:40 2017.06.25)
Neries regioninis parkas kviečia į įvairius nemokamus renginius, skirtus Piliakalnių metams paminėti — lankytojų laukia paskaitos, ekskursijos ir naktiniai lietuviško kino seansai

VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Birželio 26-30 dienomis, pažymėdama Piliakalnių metus, Neries regioninio parko direkcija įsikurs ir lankytojus priims ant Bradeliškių piliakalnio, praneša Aplinkos ministerija.

Specialiai įrengtoje didelėje palapinėje vyks įvairūs nemokami, visuomenei atviri renginiai, paskaitos, ekskursijos ir naktiniai lietuviško kino seansai.

Piliakalnyje įsikursiantis laikinasis kultūros centras kvies vaikus dalyvauti gamtos ir kultūros paveldo mokykloje, susitikti su mitologinėmis piliakalnio būtybėmis ir sukurti didįjį norų aitvarą su rašytoja Kotryna Zyle.

Taip pat lankytojai galės pažinti XIII amžiaus karybą su "Vikingų kaimu", pasivaikščioti piliakalnio šlaitais su botaniku Almantu Kulbiu, susitikti su istoriku Rimvydu Laužiku ir archeologu Zenonu Bauboniu, išgirsti aktoriaus Petro Venslovo skaitomą Gintaro Beresnevičiaus kūrybą, sudalyvauti piliakalnio tvarkymo talkoje.

Piliakalnio papėdėje bus suteikta galimybė peržiūrėti net keturis lietuviškus filmus, paskanauti lauže ir maisto duobėje gaminto proistorės maisto.

Be to, visas penkias dienas bus vedamos nemokamos ekskursijos Dūkštos pažintiniu taku, aplankant net tris piliakalnius — Bradeliškių, Buivydų ir Karmazinų.

1 / 8
Dūkštos pažintinis takas – tai vienas sudėtingiausių, daug fizinių jėgų reikalaujantis, tačiau pats įdomiausias Neries regioninio parko maršrutas, kuriuo tikrai verta keliauti.

Visą parko direkcijos darbotvarkę ir renginių programą birželio 26-30 dienomis galima rasti Neries regioninio parko internetiniame puslapyje.

Šios veiklos yra įgyvendinamos kaip dalis projekto "Piliakalniai: paveldo galia", kurį organizuoja Neries regioninio parko direkcija, o iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.

66
Tegai:
nemokami renginiai, Bradeliškių piliakalnis, piliakalnis, Neries regioninis parkas
Dar šia tema
Lietuviai Kernavės piliakalnius pripažino gražiausiais
Neries regioniniame parke atrastas labai senyvas piliakalnis
Lietuva renka gražiausią piliakalnį