Vaškinių figūrų paroda Palangoje, archyvinė nuotrauka

Vaškinių figūrų paroda Palangoje kviečia nemokamai įsiamžinti su eksponatais

119
(atnaujinta 16:53 2017.06.30)
Visą vasarą kurorto gyventojai ir svečiai galės grožėtis 37 žymių žmonių, filmų bei animacinių filmukų herojų figūromis, be to, daugiau sužinoti apie vaizduojamą personažą iš šalia įrengtos informacinės lentelės

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Atėjus vasarai į Palangą tradiciškai atkeliauja ir įspūdinga vaškinių figūrų paroda iš Sankt Peterburgo, praneša Palangos miesto savivaldybė.

Šiemetinėje parodoje — 37 žymių žmonių, filmų bei animacinių filmukų herojų figūros.

Miesto centre, Vytauto gatvė 67, įsikūrusi paroda žavi tikroviškumu — kuriant figūras, dėmesys buvo skirtas net mažiausioms smulkmenoms (veido raukšlėms, rankose išryškėjusiomis kraujagyslėmis), plaukams, ūsams bei barzdoms naudoti natūralūs plaukai, daug dėmesio skirta akims.

Pasak parodos kuratoriaus Armeno Arutjunjano, siekiant, kad figūros sudarytų ypač tikrovišką įspūdį, jų akims panaudoti medicininiai protezai — tokie pat, kokie siūlomi akies netekusiems žmonėms. Todėl neretai, einant pro figūrą, susidaro įspūdis, jog ši akimis lydi parodos lankytoją. 

Personažų apranga atitinka tuometinius autentiškus drabužius. Čia tiksliai nukopijuota kiekviena smulkmena — netgi papuošalai, sagos, batų forma ir kita.

Visos ekspozicijoje esančios 37 figūros yra aiškiai apšviestos, ypač jų veidai.

Pasak Arutjunjano, toks sprendimas priimtas, kad parodos lankytojai galėtų įvertinti pristatomų darbų kokybę.

"Pasirenkant prieblandą galima paslėpti kūrinių netobulumus, o kai figūros ryškiai apšviestos, matoma meistrų darbo kokybė", — sakė  Arutjunjanas bei pridūrė, jog Palangoje pristatoma vaškinių figūrų kolekcija — viena iš geriausių Europoje.

Beje, parodos lankytojai gali ne tik grožėtis eksponatais, bet ir nemokamai įsiamžinti su jais.

Kad pasigrožėti vaškinėmis figūromis galėtų ir neįgalieji, pasirūpinta vežimėliais judantiems tinkama aplinka — jie be vargo gali patekti į patalpas bei patogiai apžiūrėti ekspoziciją.  

Parodos eksponatai: nuo girtuoklio iki Einšteino

Vaškinių figūrų parodos lankytojai visą vasarą galės grožėtis Olandijos, Belgijos, Estijos bei Rusijos meistrų sukurtais mitologiniais, pramogų, mokslo, meno pasaulio, istoriniais personažais.

Iš salės į lankytojus žvelgia Rusijos imperatoriai Petras I bei Aleksandras I, taip pat, tokios istorinės asmenybės kaip Liudvikas II, Adolfas Hitleris, Napoleonas Bonapartas, Ivanas Rūstusis, Čingischanas.

Pramogų bei meno pasauliui atstovauja Lady Gaga, Lučianas Pavarotis, Čarlis Čaplinas, Leonardo da Vinči, Salvadoras dali, Mikelandželas ir kiti.

Parodoje galima išvysti ir žinomų mokslininkų figūrų: Albertą Einšteiną, prancūzų jūrininką, okeonografą Žaką Kusto, lenkų ir prancūzų mokslininkę Marią Kiuri. 

Daugelį parodos lankytojų sužavi atvaizduotas Veneros gimimas, Atėnė, Moteris ilgu kaklu, dėmesį patraukia Viljamo Šekspyro ir Monos Lizos tylaus pokalbio kompozicija.

Be to, vos įėjusius į ekspozicijos salę žmones pasitinka statinėje sukaustyto girtuoklio skulptūra. Ši, pasak Arutjunjano, sulaukia ypatingo lankytojų susidomėjimo, kaip ir istorija, kurią ji atvaizduoja.

Pasirodo, viduramžiais Vokietijoje girtuokliai buvo auklėjami netradiciškai — surakinami medinėje statinėje, tad iš jos kyšodavo tik žmogaus galva, kojos ir rankos. Nelaimėliai turėdavo taip vaikščioti, rinkdami pinigus paskirtai baudai sumokėti, o jei vakarais teisėjams surinktus pinigus atnešdavo nors truputį apgirtę (vienoje rankoje jie laikydavo stiklinę ir turėjo teisę praeivių prašyti įpilti vandens arba alkoholio), paskirta bauda iškart padvigubėdavo.

Ties kiekviena figūra įrengtos informacinės lentelės, kuriose išsamiai pristatomas vaizduojamas personažas, tad lankytojai iš parodos išeina ne tik pasigrožėję vaškinėmis figūromis, bet ir praplėtę savo akiratį. 

Atskira ekspozicijos dalis skirta mažiesiems lankytojams — vaikai gali mėgautis jiems skirtų filmų bei žymiausių animacinių filmukų personažais. Dėmesį traukia nuotykių filmo "Karibų piratai", kino epopėjos "Žvaigždžių karai", vaikų pamėgto filmo "Ledynmetis" personažai bei garsusis Betmenas.

Vaškinių figūrų paroda Palangoje veiks visą vasarą, kasdien, nuo 10:00 iki 22:00. Bilietų kainos: vaikams, studentams, senjorams — 4 eurai, suaugusiems — 5 eurai, nuolaida šeimoms (2+3) — 14 eurų.

119
Tegai:
kurortas, Vaškinių figūrų paroda, Palanga
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (90)
Dar šia tema
Tiesioginiai skrydžiai nuo šiol jungia Palangą ir Sankt Peterburgą
Palangos stovyklavietė laukia poilsiautojų
Vasaros sezono naujovė: "Pajūrio ekspresas" nuveš prie jūros su patogumais
Discussion