Afiša Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Vilniaus afiša: kaip praleisti pirmąjį liepos savaitgalį

104
(atnaujinta 19:18 2017.06.30)
Šį savaitgalį mieste šurmuliuos muzikinis renginys "Varom! summer fest’17" ir Kristupo festivalis, kurių programa skirta ir mažiems, ir suaugusiems, o Trakuose vyks sporto renginys "HONDA Trakų triatlonas"

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Savaitgalį pramogų netrūks nei mažiems, nei suaugusiems — mieste vyks muzikos festivaliai, sporto renginiai, be to, galima pasimėgauti kinu po žvaigždėtu dangumi Valdovų rūmų kieme.

Festivalis "Varom! Summer fest'17"

Birželio 30 — liepos 2 dienomis gamtos prieglobstyje, prie Pailgio ežero, vyks  vasaros festivalis "Varom! summer fest'17", kurio metu lankytojų lauks Donato Montvydo ir kitų atlikėjų koncertai bei kiti renginiai.

Koncerto programoje pasirodys žymusis pankas Nėrius Pečiūra, sunkiosios muzikos atstovai, jaunimo muzikos konkurso pirmosios vietos nugalėtojai "Inside Black", didžiausias būrys muzikantų scenoje su "Afrikos būgnais", garsiausia Lietuvos arfos atstovė, pasaulinių konkursų dalyvė Aistė Baliunytė kartu su fleitininku Vyteniu Gursčiu, garsiausias ir didžiausius žmonių kiekius Lietuvoje pritraukiantis gongų muzikos atstovas Vyrenijus Andrijauskas.  

Ypatingas dėmesys šių metų festivalyje skiriamas gyvoms diskusijoms su sričių profesionalais bei lektoriais paskaitose apie karjerą, finansus, žmonių santykius ir naujų įpročių formavimą.

Judesio ir šokių pontone bei menų ir amatų dirbtuvėse festivalio dalyviai galės išbandyti naujas veiklas ir sužadinti kūrybines galias, dalyvaudami sporto, kovos menų pamokose, atsipalaiduoti harmonijos erdvėje.

Pasak festivalio organizatorių, atvykusieji į festivalį gaus originalią apyrankę — madingą aksesuarą, galės be papildomo mokesčio įsikurti palapinių miestelyje arba šeimų stovyklavietėje ir dalyvauti visuose programoje numatytuose renginiuose. Bilietų kaina — 19-49 eurų.

"Sabantuj" Vingio parke

Šeštadienį, liepos 1 dieną, Vingio parke vyks Europos Sąjungos šalių totorių šventė "Sabantuj Vilnius 2017".

"Sabantujo" svečių lauks totorių teatro artistų, šokio ir folkloro kolektyvų pasyrodymai.

Visus šventės organizatoriai vaišins nacionaliniai totorių virtuvės patiekalais.

"Meistrų mieste" vyks liaudies meno paroda. Be to, visi norintieji galės parikrinti savo įgūdžius ir vikrumą nacionalinių žaidimų metu.

Renginio programa: 11:00 šventės atidarymas, 12:00 koncertas, 13:00 imtynių "Kureš" varžybos, 15:00 šventė, 20:00 šventės pabaiga.

Šventės tikslas — totorių 620-tieji jubiliejiniai įsikūrimo Lietuvoje metai. Organizatorius — Nemėžio totorių bendruomenė.

Kinas po žvaigždėmis

Aštuntasis "Kino po žvaigždėmis" sezonas — unikalus kino projektas, kasmet kviečiantis į vasariškas filmų peržiūras po atviru dangumi — prasidėjo birželio 1 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 31 dienos.

Seansai vyksta Valdovų rūmų kieme, Katedros aikštė 4. Seansų pradžia 22:30.

Birželio 30 dieną žiūrovams bus parodyta Airijos ir Kanados kūrybos biografinė drama "Modė". Filmas bus transliuojamas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Tikros istorijos įkvėptas filmas pasakoja apie gilią meilę, pripažinimą bei šlovę pelniusios kanadiečių tapytojos Modės Lewis istoriją.

Liepos 1-2 dienomis, 15:00, mažieji žiūrovai galės mėgautis animaciniu filmu "Bjaurusis Aš 3", kuriame Gru, buvęs didžiausias pasaulio piktadarys, dabar yra geriausias pasaulyje tėtis ir gyvena paprastą teisingo piliečio, mylinčio žmoną ir besirūpinančio trimis žaviomis dukrelėmis, gyvenimą.

Tiesa, ne viskas rožėmis klota: Gru jau senokai neturi darbo, o jo pakalikai niršta ant šeimininko, nes ilgisi senųjų nusikaltėliškų dienų. Vieną dieną kaip žaibas iš giedro dangaus trenkia žinia, kad Gru turi niekad nematytą brolį dvynį Dru! Brolių susitikimas iš pradžių pradžiugina Gru, tačiau vėliau priverčia sunerimti: Dru lyg apsėstas skatina brolelį prisijungti prie dar vieno nedoro darbelio. Vejamas nuotykių troškimo, Gru leidžiasi brolio įkalbamas ir jiedu su pakalikais, žinoma, ima planuoti amžiaus nusikaltimą.

Liepos 1 dienos vakare bus parodytas JAV trileris "Naktiniai gyvuliai". Filmas bus transliuojamas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Žiūrovams rekomenduojama pasirūpinti šiltesne apranga ir apsauga nuo galimo lietaus.

Bilietus įsigyti galima internetu Tiketa.lt ir Teatrai.lt sistemose, kino teatro "Pasaka" kasoje ar renginio vietoje, likus valandai iki seanso pradžios.

Bilieto kaina 5,50 euro, moksleiviams, studentams, mokytojams — 4 eurai, senjorams, neįgaliesiems — 3 eurai, "Swedbank" jaunimo programos dalyviams, "Pasakos" kino klubo nariams — 3 eurai.

Už 7 eurus galima įsigyti VIP bilietą, kurį turintys asmenys galės patogiai žiūrėti filmą pirmose eilėse, įsitaisę ant sėdmaišių, platesnių kėdžių ar paplūdimio krėslų. VIP sektoriaus žiūrovams taip pat yra parūpinami pledai.

Su visa sezono programa galima susipažinti čia.

Kristupo vasaros festivalis

Liepos 1 dieną prasidės Kristupo festivalis, kuris tęsis iki rugsėjo 12 dienos.

Kristupo festivalis savo vasaras pradėjo skaičiuoti 1995-aisiais. Nuo trijų liepos savaičių ir dešimties koncertų, šiandien jis išaugo į vieną didžiausių bei įspūdingiausių muzikos renginių: per du mėnesius (liepą-rugpjūtį) pristatomos kelios dešimtys koncertų, kurių spektras varijuoja nuo nemarių klasikos šedevrų iki netikėtų stilistinių jungčių.

Kristupo vasaros festivalio moto: "Visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius".

"Tad ir šiemet jūsų dėmesiui ― bekraštė muzikos įvairovė: nuo beatbox'o pasaulio čempiono iki ateities violončelės, nuo etno džiazo tiesiai iš ugnikalnio kraterio iki flamenko pasaulio žvaigždžių, nuo klasikos šedevrų iki Malio muzikos gitarai. Nuo širdį virpinančių portugališkų dainų magijos iki senųjų Ispanijos šokių… Šimtai atlikėjų koncertuose dalinsis savo talentu, šiluma, energija. Jums belieka išsirinkti savo favoritus ir pasiruošti nepamirštamų emocijų antplūdžiui!" — tikina organizatoriai.

Šeštadienį, liepos 1 dieną, 18:00, Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus gatvė 30) festivalio atidarymo proga Šv. Kristoforo kamerinis orkestras drauge su dirigente Giedre Šlekyte žavės spalvinga "Metų laikų" programa.

Pasak organizatorių, žiūrovų lauks intriguojantis derinys: trys savo talentu pavergiančios muzikės, universaliausias Lietuvos orkestras bei neįprastas koncerto repertuaras. Čia, be itališkai romantiško "Saulėlydžio", skambės visiškai kitokie "Metų laikai" nei žymusis Antonio Vivaldi šedevras.

Sekmadienį, liepos 2 dieną, 17:00, Vilniaus universiteto botanikos sode (Kairėnų gatvė 43) mažieji klausytojai su tėveliais galės leistis į užburiančią kelionę aplink pasaulį. Čia vyks Teatralizuotas koncertas — žaidimas "Piknikas vaikams. Aplink pasaulį".

Mažieji žiūrovai patys taps laivo, lėktuvo kapitonais ir netgi aplankytų šalių gyventojais. Na, o tėveliai — patikima komanda.
Šio teatralizuoto koncerto-žaidimo tikslas — per muziką supažindinti mažuosius su kitomis pasaulio šalimis, skatinti jų smalsumą geografijai, toleranciją kitų šalių papročiams bei pagarbą savo šaliai.

Bilietus į renginį galima įsigyti bilietai.lt tinklalapyje, koncerto dieną, nuo 15:00, VU botanikos sodo kasoje. Bilietų kaina — 3-10 eurų.

Театрализованное представление для детей
Teatralizuotas koncertas — žaidimas "Piknikas vaikams. Aplink pasaulį"

Su visa Kristupo festivalio programa galima susipažinti festivalio tinklalapyje.

"HONDA Trakų triatlonas 2017"

Liepos 2 dieną Trakuose jau 5-ąjį kartą vyks "HONDA Trakų triatlonas". Jo dalyviai galės varžytis olimpinės ir sprinto (pusės olimpinės) distancijos triatlonuose bei estafečių rungtyse.

Renginio pradžia — 13:00.

Triatlonas apjungia net 3 sporto šakas — plaukimą, važiavimą dviračiu bei bėgimą. Sportininkai varžosi dėl geriausio bendro visų rungčių laiko, įskaitant ir laiką, kurį jie praleidžia tranzitinėse zonose. Tranzitinė zona yra erdvė, kurioje triatlonininkai persirengia ir pasikeičia įrangą iš plaukimo į važiavimo dviračiu ir iš važiavimo dviračiu — į bėgimo.

104
Tegai:
afiša, savaitgalio renginiai, muzikos festivalis, HONDA Trakų triatlonas, Kristupo festivalis, Varom! summer fest’17, Trakai, Vilnius
Dar šia tema
Vasara Instagram: "Kings of Leon" koncertas Vilniuje
Vilniuje bus filmuojamas lietuvių ir amerikiečių filmas "001Lithium X"
Vasara mieste: kuo užimti vaiką Vilniuje
Žirgai

Anykščių regioninis parkas kviečia prisiminti senuosius naktigonės papročius

(atnaujinta 11:32 2020.08.12)
Prie Šventosios upės bus kuriamas žirgas iš žolės, šurmuliuos vaikų žaidimų kiemelis, be to, vyks žirgų pasirodymai, maudynės upėje bei vakaronė su folkloro ansambliu

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Anykščių regioniniame parke Žirgo take prie Šventosios upės rugpjūčio 13 dieną 18:00 vyks tradicinis "Naktigonės" renginys, pranešama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje.

Naktigonė — išnykęs senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis buvo bendrai ganomi kaimo arkliai.

Siekiant prisiminti ir atgaivinti šį paprotį, Anykščių regioninio parko direkcija jau 9-tą kartą organizuoja simbolinę "Naktigonę". Kad naktimis mažiau imtų miegas, piemenys užsiimdavo įvairia veikla: maudydavo žirgus, gamindavo rankdarbius, žaisdavo, pasakodavo istorijas prie laužo. Ganydavo pasikeisdami: vieni miegodavo, kiti budėdavo prie laužo. Budėjimo tikslas apsaugoti galvijus nuo vilkų ar vagių.

Naktigonės tęsdavosi savaitę ar net pora mėnesių. Svarbiausia — naktinio ganymo nauda: jaunuoliai grįždavo namo ant sočių, gražių arklių. Anksti rytą, jodami namo, vaikinai tyčia garsiai dainuodavo arba pūsdavo ragus, kad pažadintų miegančiuosius ir būtų pastebėti. O kas lietuviui yra arklys, žirgas? Ir duonelę kasdieninę auginant, ir visus ūkio darbus nuveikiant, pramogaujant šventėse, ir tėvynę ginant — visur kartu.

Tačiau, pasikeitus gyvenimo situacijai ir žmonėms nustojus ganyti bei šienauti, natūralios pievos pamažu pradeda pavirsti krūmynais ar mišku. Todėl saugomų teritorijų darbuotojai turi tikslą — ne tik prisiminti nematerialios kultūros tradicijas, bet ir dėti pastangas, kad būtų sudarytos sąlygos išsaugoti gamtines vertybes, buveines ir retus augalus.

Stovyklavietė, kurioje vyks renginys, patenka į Natura 2000 teritoriją — Šventosios senvages, kuriose saugomos užliejamos, stepinės pievos ir buveinės. Čia, jau keletą metų vykdomas gamtotvarkinis projektas, kur sutinkamos vietos ūkininkų ganomos kelios avių bandos bei ožkytės, kurios taip pat prisideda prie šių natūralių pievų išsaugojimo. Todėl, jau tradiciškai į jaukų gamtos prieglobstį ristūnai su šeimininkais atvyks iš Andrioniškio kaimo, Keblonių kaimo "Mikadoro" žirgyno ir Niūronių kaimo "Vilarto" žirgynų.

Šiais metais bus kuriamas žirgas iš šioje pievoje augusios nupjautos žolės, šurmuliuos vaikų žaidimų kiemelis ir galimybė piešimo lentoje nuspalvinti žirgelį. Gražiausia šventės dalimi taps žirgų pasirodymai bei maudynės Šventosios upėje. Vėliau, kvepianti Šventosios pievų žolelių arbata ir vakaronė su Biržų folkloro ansambliu "Siaudela".

Tegai:
Lietuva, žirgas
Lazdynų biblioteka

Lazdynų biblioteka pakeitė adresą ir tapo patrauklesnė

(atnaujinta 07:47 2020.08.10)
Skaitytojai jau laukiami Architektų gatvėje esančiose suremontuotose patalpose, kur biblioteka apstatyta nauja įranga bei papildytas jos knygų fondą

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Vilniuje Lazdynuose esanti vaikų biblioteka "Papartis" kartu su senaisiais fondais iš Erfurto gatvės atsikraustė į Architektų g. 17, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Pažimyma, kad po daugiau nei 10 mėnesių trukusio remonto, 346 kvadratinių metrų patalpose įsikūrusi įstaiga lazdyniečius ir svečius džiugins ne tik atnaujintomis patalpomis, bet ir nauja įranga bei pasipildžiusiu knygų fondu.

Новая библиотека в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Atnaujinta Lazdynų biblioteka

Po remonto, erdvių pritaikymo bibliotekos veikloms ir lankytojų poreikiams, bibliotekoje įrengti skirtingoms erdvėms reikalingi baldai, kompiuteriai, spausdinimo ir kopijavimo technika. Lankytojai galės naudotis Abonemento bei skaityklų paslaugomis, atvirais suaugusiųjų ir vaikų literatūros fondais.

Bibliotekoje veikia 6 darbo vietų suaugusiųjų ir 4 darbo vietų vaikų kompiuterinės skaityklos — čia internetu nemokamai naudotis galės visi panorėję. Periodikos skaitykloje skaitytojų lauks įvairus laikraščių ir žurnalų pasirinkimas, nepamiršti ir bibliotekoje mėgstantys mokytis ar dirbti miestiečiai — sukurta individualaus darbo erdvė pritaikyta grupėms iki 8 asmenų bei 25 vietų konferencijų salė, kurioje — visa reikiama garso ir vaizdo technika.

Bibliotekos lankytojus džiugins ir bibliotekoje įrengta mini kino salė su modernia garso ir vaizdo perdavimo technika, vaikų žaidimų ir poilsio zona su TV ekranu, žaidimų konsole.

Новая библиотека в Вильнюсе
© Photo : Vilnius
Atnaujinta Lazdynų biblioteka

Bibliotekos erdvės pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia, šalia pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė, veikia bevielis internetas.

Lazdynų biblioteka yra vienas iš septyniolikos Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialų. Tai jau šeštasis bibliotekos padalinys, atnaujintas per pastaruosius dvejus metus. Vilniečius kasdien pasitinka neseniai renovuotos Tomo Zano, Dzūkų, Naujosios Vilnios bei Gerosios Vilties, Grigiškių bibliotekos, taip pat vasaros skaitykla Bernardinų sode ir antroji skaitykla Vilniaus Sapiegų parke.

Naujojoje bibliotekoje lankytojai galės rinktis iš atnaujinto leidinių fondo, kurį sudaro daugiau nei 29 tūkstančiai įvairių leidinių suaugusiems, vaikams, skaitantiems rusų, anglų ir kitomis kalbomis. Taip pat į namus galima skolintis stalo žaidimus, dėliones, elektronines knygų skaitykles. Tam tereikia pasinaudoti visoje Lietuvoje galiojančiu LIBIS skaitytojo bilietu, o bilieto neturintys bibliotekoje jį gali įsigyti nemokamai.

Lazdynų bibliotekoje taip pat planuojama rengti įvairius renginius, vietos bendruomenės narių parodas, kūrybines dirbtuves, susitikimus su autoriais bei menininkais, vaikų vasaros stovyklas. Rugsėjo pabaigoje bus atidarytas galvosūkių kambarys, kurio užduotys pritaikytos lankytojams nuo 10 m. amžiaus.

Biblioteka veiks darbo dienomis 10:00-19:00, o nuo rudens ir šeštadieniais — 10:00-17:00.

Tegai:
Lazdynai, biblioteka, Lietuva, Vilnius
Londonas

Britanija papasakojo, kodėl Vakaruose neleis rusiškos vakcinos

(atnaujinta 12:24 2020.08.14)
Rusijos sveikatos ministerija antradienį užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Vakarų reguliavimo institucijos negalės išduoti Rusijos koronaviruso vakcinos leidimo, nes bandymų metu buvo paskiepyti tik keli žmonės ir nebuvo pateikta pakankamai duomenų, sakė JK vyriausybės COVID-19 skiepų darbo grupės vadovė Keith Bingham, praneša RIA Novosti.

"Mes labai mažai žinome, nematėme jokių duomenų, skirtingai nuo vakcinų, kurios kuriamos JAV, Europoje ir likusiame pasaulyje. Jie yra paskiepiję tik 38 žmones, todėl mūsų Vakarų reguliavimo institucijos neleis (šios) vakcinos leisti, tai yra, jie neįrodė,  kad ši vakcina iš tikrųjų yra veiksminga", — interviu "Sky News" sakė ji, kai buvo paklausta apie Rusijos vakciną.

Rusiškoji vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Rusijos sveikatos ministerija antradienį užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras.

Ji buvo pavadintas "Sputnik V". Rusijos tiesioginių investicijų fondas vadovas Kirilas Dmitrijevas teigė, kad šiuo metu fondas yra gavęs paraiškas įsigyti daugiau nei 20 šalių milijardo dozių koronaviruso vakcinos, kuri buvo užregistruota  pirmoji pasaulyje.

Tuo pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinų gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Didžioji Britanija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą