Festivalis Sostinės dienos, archyvinė nuotrauka

Pasitik rudenį su šurmuliu: Vilniuje alsuos festivalis "Sostinės dienos"

32
(atnaujinta 13:44 2017.09.05)
Rudens sezoną Vilnius pasitiks įspūdingai — į miesto gatves, parkus bei kitas erdves grįžta įvairiomis nemokamomis pramogomis stebinančios "Sostinės dienos 2017"

VILNIUS, rugpjūčio 13 Sputnik. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pirmąjį rudens savaitgalį švęsti mieste, kuris keletą dienų alsuos nesibaigiančiomis festivalio "Sostinės dienos 2017" linksmybėmis, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Išskirtine rudens atidarymo Vilniuje tradicija tapusios ir jau 24-ąjį kartą vykstančios "Sostinės dienos" yra masiškiausias kultūros festivalis mieste, suburiantis originaliausius Lietuvos bei užsienio menininkus ir atlikėjus.

Pramogos skirtingiems skoniams

Rugsėjo 1-3 dienomis vykstančioje miesto šventėje šiemet dalyvaus daugiau nei 150 skirtingų menininkų, o tai yra rekordinis skaičius. Tokia gausa dalyvių užtikrins, jog pramogų festivalyje sau atrastų kiekvienas — veiklos nepritrūks melomanams, gurmanams, kultūros ir sporto entuziastams, literatūros ir dizaino mylėtojams, o taip pat ir mieste pramogauti nusprendusioms šeimoms ar išskirtinių reginių ištroškusiems smalsuoliams. 

Viena pagrindinių "Sostinės dienų" erdvių — Gedimino prospektas — taps tikromis kultūrinėmis dūzgėmis.

Nuo Katedros iki Lukiškių aikštės nusidrieksiančiame "Dūzgiančiame prospekte" bus įrengtos keturios veiksmų erdvės: "Menų ir muzikos gatvėje" karaliaus vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių menininkų parodos, o taip pat skirtingose scenose vyks šiandien geidžiamiausių atlikėjų koncertai, gatvės teatro spektakliai ir džiazo atlikėjų bei bardų pasirodymai.  

Smarkiai išaugusiame "Dizaino skvere", kuris šiemet "okupuos" ne tik Kudirkos aikštę, bet ir patį Gedimino prospektą nuo Jogailos iki Jakšto gatvės, festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas, o "Knygų alėjoje" įsigyti naują knygą ir susitikti su knygų autoriais ar leidėjais.

"Gardžių lauktuvių kelias" skirtas trokštantiems išbandyti naujus skonius — gardėsių čia ras ir mėsos patiekalų mėgėjai, ir žaliavalgiai, ir smaližiai. 

Atnaujintoms erdvėms — nauja energija ir stilingi renginiai

Didžiausia šiemetinių "Sostinės dienų" naujovė — specialiai įrengta erdvė atnaujintoje Neries krantinėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų, kurioje įsikurs itin daug gurmaniškųjų Food Truck virtuvių — bene rekordinis jų kiekis vienoje vietoje.

Naują energiją šioje erdvėje taip pat įžiebs daugybė stilingų muzikinių pasirodymų, kuriuos surengs įdomiausi šiandienos elektroninės ir alternatyviosios muzikos atlikėjai bei DJ — čia jiems bus įrengta speciali scena prie pat Neries arba tiesiog ant upės vandens.

Išradingi skonių ir garsų meistrai šiai naujai atgimusiai erdvei pasistengs suteikti visu ryškumu pulsuojančios gyvybės ir tikro šventinio šurmulio. 
Sutemus ši erdvė tūkstančius vilniečių ir miesto svečių pakvies pasižiūrėti unikalios 3D videoprojekcijos "Neries baletas", kuriai ekranu taps į įspūdingą aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Videoprojekcijos seansai bus rodomi abu festivalio vakarus rugsėjo 1 ir 2 dienomis nuo 23:00.

Festivalio programoje numatytos ir kitos išskirtinės pramogos — Operos diena Valdovų rūmuose, tradicinė žmonių su negalia šventė "Tau, Vilniau", specialiai vaikams ir šeimoms skirtos atrakcijos bei daugybė kitų dovanų vilniečiams ir sostinės svečiams. 

Muzikinė staigmena  

Viena pagrindinių "Sostinės dienų" programos dalių, kaip ir kasmet — didieji festivalio koncertai Katedros aikštėje. Šiemet jie numatomi rugsėjo 1-osios ir 2-osios dienos vakarais. 

Šventę organizuojantys "Vilniaus festivaliai" džiaugiasi, kad "Sostinės dienoms" šiemet pavyko suformuoti itin stiprią muzikinę programą — vilniečiai galės mėgautis ir šėlti geidžiamiausių, įdomiausių, kokybišką įvairių stilių muziką grojančių Lietuvos atlikėjų koncertuose.

Organizatoriai taip pat intensyviai ruošiasi į Vilnių atvykstančios itin garsios britų atlikėjos vizitui, kurią paskelbs ir gerbėjus pradžiugins jau visai netrukus.

Festivalis Sostinės dienos
Festivalio "Sostinės dienos" afiša

Visi festivalio renginiai nemokami.

32
Tegai:
nemokami renginiai, festivalis, Sostinės dienos 2017, Vilnius
Dar šia tema
Neringa kviečia į muziką ir ekologiją jungiantį festivalį "Nepaklusniųjų žemė"
Vestuvės pagal senus Mažosios Lietuvos papročius: festivalis Neringoje
Dešimčių tūkstančių gerų žmonių fiesta: Klaipėdos pilies džiazo festivalis
Amerikiečių aktorė Elliot Page

Filmo "Pradžia" žvaigždė pakeitė lytį ir tapo vyru

(atnaujinta 11:18 2020.12.05)
Socialinių tinklų vartotojai aktyviai aptarinėja netikėtą ir drąsų Holivudo aktoriaus Elliot Page žingsnį

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikiečių aktorė Ellen Page pakeitė lytį ir tapo vyru: dabar filmų "Džuno" ir "Pradžia" žvaigždė turi vardą Elliotas.

Paige išgarsėjo ne tik dėl savo aktorinio talento, bet ir dėl sensacingų prisipažinimų. 2014 metais Paige sukrėtė gerbėjus pasiskelbusi lesbiete. Nuo to laiko visa visuomenė stebėjo jos elgesį, laukė kito "šūvio". Ir tai įvyko.

Svarbi žinia pasirodė Elliot Page socialiniuose tinkluose: kažkada aktorė, o dabar aktorius paskelbė, kad tapo translyčiu vyru ir prisistatė kaip Elliotas.

"Esu tikras laimingas žmogus, nes rašau šias eilutes. Jaučiu neįtikėtiną dėkingumą nuostabiems žmonėms, kurie palaikė mane šiame sprendime. Negaliu išreikšti, kokia laimė pagaliau mylėti save tokį, koks tu esi, ir surasti savo Aš", — rašoma Instagram paskyroje.

Aktorius taip pat pažadėjo padaryti viską, kad pakeistų pasaulį ir suteiktų pagalbą translyčiams asmenims, kenčiantiems nuo priekabiavimų, neapykantos ir smurto.

Tegai:
Holivudas, aktorė
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dženifer Lopez ir Aleksas Rodrigesas

Dženifer Lopez papasakojo, kad du kartus atidėjo vestuves dėl COVID-19

(atnaujinta 20:26 2020.12.04)
Amerikiečių dainininkė ir aktorė pažymėjo, jog vestuvės — ne pats svarbiausias dalykas gyvenime, svarbiau — mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turi

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė ir aktorė Dženifer Lopez laidoje "Access Hollywood" papasakojo, kad ji jau du kartus atidėjo savo vestuves su Aleksu Rodrigesu dėl koronaviruso pandemijos.

"Pernai vestuves turėjome atidėti dėl karantino, ir mes darėme tai net du kartus, nes planavome dvi ceremonijas skirtingu laiku. Mes atšaukėme pirmąją, o paskui ir antrąją. Nežinau, ką darysime dabar. Manau, kad reikia pasitikėti aplinkybėmis", — pasidalijo aktorė.

Ji pridūrė, kad daugybė veiksnių turi įtakos tam, kokios galiausiai bus vestuvės: prašmatnios ar kuklios.

"Manau, kad mums reikia tik palaukti. Nėra jokios skubos. Mums viskas gerai. Tai įvyks tada, kai atsiras tokia galimybė", — patikslino 51 metų dainininkė ir aktorė ir pridūrė, kad jai netgi patinka tai, jog jai dabar nereikia planuoti vestuvių renginių.

"Jaučiu, kad nėra būtinybės rengti prašmatnių vestuvių šiuo metu. Tai nėra pats svarbiausias dalykas gyvenime. Svarbu mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turime", — pasakė Lopez.

Iš pradžių buvo suplanuota, jog vestuvės vyks Italijoje vasarą. Buvęs beisbolininkas Aleksas Rodrigesas pasipiršo Lopez 2019 metais. Iki tol jie jau buvo pora dvejus metus.

Tegai:
COVID-19, JAV, vestuvės, Jennifer Lopez
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JTO, archyvinė nuotrauka

Alkis ir migracija: JT prognozuoja "katastrofiškus 2021 metus"

(atnaujinta 17:25 2020.12.05)
Dėl COVID-19 pandemijos išaugo žmonių skaičius, kuriems gresia mirtis nuo bado, nuo 135 milijonų iki 270 milijonų žmonių

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Ateinančiais 2021 metais pasauliui gresia sunkiausia humanitarinė krizė per 75 metus, jei šalys neteiks reikiamo finansavimo, sakė Davidas Beasley, JT Pasaulio maisto programos (WFP) direktorius, parneša RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad per pastaruosius ketverius metus, daugiausia dėl ginkluotų konfliktų, prie bado slenksčio esančių žmonių skaičius išaugo nuo 80 milijonų iki 135 milijonų.

"Tačiau dėl COVID žmonių, kurie tiesiogine to žodžio prasme eina link mirties nuo bado, skaičius išaugo nuo 135 milijonų iki 270 milijonų", —  sakė Beasley specialiame JT Generalinės asamblėjos posėdyje, skirtame kovai su COVID-19.

Anot jo, "2021 metai bus tiesiog pražūtingi, remiantis tuo, ką matome šiame etape".

"Kadangi mes išleidome 19 trilijonų dolerių, šių pinigų greičiausiai nebus ir 2021 metais. Vyksta ekonomikos nuosmukis, o poreikiai padvigubėjo", — pabrėžė jis.

"Dabar pažodžiui žvelgiame į 2021-uosius, kurie taps sunkiausios humanitarinės krizės metais nuo Jungtinių Tautų įkūrimo momento", — sakė Beasley.

Tačiau, pasak jo, jei pavyks surinkti reikalingas lėšas, tada bus galima išvengti destabilizacijos, bado ir migracijos.

"Kaip sakau daugeliui savo draugų ir lyderių visame pasaulyje, kitais metais mes negalėsime visko finansuoti. Taigi turime teikti pirmenybę destabilizacijos, bado ir migracijos problemoms", — sakė WFP vadovas.

Jis pažymėjo, kad jei pavyks investuoti į šių problemų sprendimą, "mes galėsime išgyventi 2021 metus".

Tegai:
krizė, prognozė, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo medžiagą, veiksmingą prieš COVID-19
Per ankstyvas senėjimas — dar viena COVID-19 pasekmė
Atskleista Rusijos vakcinos nuo COVID-19 nedidelės kainos priežastis