Omano atstovės, nuotrauka iš įvykio vietos

Rudens "Tautų mugė" Vilniuje

88
(atnaujinta 19:24 2017.09.17)
Tradicija tapusi "Tautų mugė" devintą kartą vyksta pagrindiniame Lietuvos sostinės prospekte

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Gedimino prospektas Vilniuje trims dienoms virto didžiuliu parodų centru po atviru dangumi.

Торговые ряды на проспекте Гедиминаса в Вильнюсе
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Mugė sostinės Gedimino prospekte

Abiejose kelio pusėse įsikūrė šimtai mažų verslininkų palapinių iš daugiau nei dešimt šalių.

Бронзовые бюсты советских и германских вождей
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Sovietų ir Vokietijos lyderių bronzos biustai

Sostinės gyventojai ir svečiai čia gali įsigyti savo stalui šviežių daržovių ir vaisių, gruzinų lavašo, armėniškos basturmos, o taip pat graikiškų alyvuogių ir austriško sūrio, kuris buvo atvežtas iš pat Tirolio.

Представители Греции продают оливки и оливковое масло
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Graikijos atstovai parduoda alyvuoges ir alyvuogių aliejų

Tirolio sūriui konkurenciją sudaro sūriai iš Latvijos ir Gruzijos ir, žinoma, Lietuvos.

Сыровар из Тироля (Австрия) предлагает попробовать сыр
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Sūriadarys iš Tirolio (Austrija) siūlo paragauti sūrį

Mažos privačios alaus daryklos ir mėsos perdirbėjai pertraukdami vienas kitą siūlo paragauti savo produkciją. Pasirinkti tikrai labai sunku. Viskas skanu ir be galo kvapnu. O jei labia išalkote, tuomet jums bus pasiūlyti karšti nacionalinės lietuviškos virtuvės patiekalai.

Посетителям ярмарки предлагали горячие блюда традиционной литовской кухни
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Lankytojams mugėje siūlomi tradicinės lietuviškos virtuvės patiekalai

Pasistiprinus, galima ir pasipuošti. Priešaky žiema, tad atėjo laikas nusipirkti naujas megztas kojines ir kumštines pirštines, kailio kepures ir šiltus vilnonius šalius.

Посетительница ярмарки примеривает блузу-вышиванку
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Mugės lankytoj matuojasi palaidinukę

Šiais metais ypač didelė Ukrainos verslininkų ir prekybininkų delegacija. Į Vilnių, pasinaudoję beviziu režimu, pirmą kartą savo prekes atvežė Ivano Frankivsko, Čerkasų ir Poltavos sričių gyentojai. Tiesa, po pirmosios prekybos dienos Ukrainos verslininkai nebuvo labai linksmi. Mašina siuvinėtų palaidinukių po 35-40 eurų šykštūs europiečiai pirkti nenorėjo.

Тряпичные куклы в национальных украинских костюмах
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Lėlės nacionalinėse Ukrainos kostiumuose

O štai baltarusiški krepšeliai ir baldai, pagaminti iš storų vytelių turi paklausos. Irinos ir Ivano Šaforenko šeimos įmonė ne pirmą kartą atsiveža savo produkciją į Vilnių. Lietuvos vytelių pynimo konkurentai? "Jokiu būdu, — šypsosi Irina — mūsų baltarusiška vytelė yra daug storesnė nei lietuviška. Lietuviški nedideli krepšeliai panašūs į lengvai raštuotą pynimą, o mūsų — baltarusiški nupinti iš daug storesnių vytelių. Tad jose galima pernešti ir didelius svorius. Tai ne konkurencija, o komplekto papildymas".

Предприниматель из Беларуси торгует мебелью и корзинками из лозы
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Baltarusijos verslininkas parduoda baldus ir krepšelius iš vytelių

Krepšeliai yra papildoma Šaforenko šeimos produkcija. Ivanas daugiausia specializuojasi baldų gamyba iš vytelių — fotelių, spintelių, komodų. Jis užtikrina, kad jie daud patvaresni nei šiuolaikiniai medžio drožlių plokštės baldai. O jau apie estetinį vaizdą ir kalbėti neverta.

Продавец деревянных литовских игрушек
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Medinių lietuviškų žaislų pardavėjas

Ar norite ekzotikos? Prašau! "Tautų mugės" metu vyks "Omano dienos Lietuvoje". Palapinėje Kudirkos aikštėje jus sutiks nacionalinius kostiumus dėvinčios merginos, pavaišins rytų saldumynais. O gidas papasakos apie pasakiškus Rytus ir parodys filmą apie Omaną. Bus ir svečių iš Peru. Asmenukė su Rytų ir Lotynų Amerikos grožuoliais — puikus bonusas nuotraukų albumui socialiniame tinkle.

В туристической палатке государства Оман
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Omano turistinėje palapinėje

Renginio organizatoriai parengė plačią koncertų programą. Dainos, šokiai lydės mugės svečius viso renginio metu.

Уличный музыкант на Ярмарке народов в Вильнюсе
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Gatvės muzikantas "Tautų mugėje" Vilniuje

Tačiau organizatoriai rekomenduoja pasiimti skėtį — orai Lietuvos sostinėje saule ir šiluma tikrai nepalepins.

88
Tegai:
masiniai renginiai, Tautų mugė, Vilnius
Dar šia tema
Gedimino prospektą ryškiausiomis spalvomis nuklos "Tautų mugė"
BSM TRIO

Vilniuje netrukus prasidės XXIII Tarptautinis akordeono festivalis

(atnaujinta 15:59 2020.10.22)
Iki lapkričio 22 dienos akordeono muzikos mylėtojų laukia net dvylika festivalio koncertų, dauguma jų bus nemokami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Spalio 23 dieną Vilniuje prasideda XXIII Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2020, praneša sostinės savivaldybė.

Iki pat lapkričio 22 dienos akordeono muzikos mylėtojų laukia net dvylika festivalio koncertų, kuriuose pasirodys veržlūs, novatoriški, aistringi ir kūrybiški atlikėjai, savo koncertinio gyvenimo neįsivaizduojantys be iššūkių ir eksperimentų.

Šiais metais festivalis ir ypač atviras — dauguma koncertų nemokami.

Akordeono Festivalis Vilnius
Akordeono Festivalis Vilnius

Artimiausi festivalio koncertai:

"TALENTINGIEJI AKORDEONISTAI"

Spalio 23 d., 18:00 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks akordeono katedros studentų koncertas "TALENTINGIEJI AKORDEONISTAI".  Jaunystė, veržlumas, nuoseklus darbas ir tarptautinių konkursų patirtis — šio derinio vienybę kviečiame klausytis spalio 23 d., 18 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje.

Programoje: klasikinių kūrinių transkripcijos bei originali muzika akordeonui. Koncertas nemokamas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius).

BSM TRIO. ČIA IR DABAR.

Spalio 25 d., 17:00 val.

BSM trio: Mindaugas Bačkus (violončelė), Raimondas Sviackevičius (akordeonas), Vytautas Mikeliūnas (smuikas).

Poetiškas, bet sykiu ir brutalus skambesys, akimirksniu prikaustantis dėmesį ir įjungiantis fantaziją. Fontanais trykštanti Vytauto Mikeliūno smuiko iškalba, riaumojantis ir kuždantis Raimondo Sviackevičiaus akordeonas, nežemišką energetiką spinduliuojanti Mindaugo Bačkaus violončelė. Toks jaudinamas garsų spektaklis laukia BSM trio koncerto klausytojų, spalio dvidešimt penktą dieną praversiančių Šv. Kotrynos bažnyčios salės duris.

Solidžias muzikines patirtis suvienijusių atlikėjų trejetas akordeono festivalyje pristatys turtingą improvizacinę programą, kurioje skambės savitai interpretuojamos skirtingų tautų muzikos ir džiazo temos.

Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salė (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Koncertas nemokamas. Būtina registracija https://forms.gle/HB4YyurNhdKDJPCa8

Tegai:
festivalis, Vilnius
Temos:
Lietuvos kultūrinis gyvenimas
Zombiai, archyvinė nuotrauka

Zombių apokalipsė Vilniaus centre: sostinėje vyks neįprastas bėgimas

(atnaujinta 13:51 2020.10.21)
Spalio 31 dieną Vilniaus centre vyks teatralizuotas bėgimas "Zombie Run", kuriame kviečiami dalyvauti aistringi bėgikai ir mėgėjai, kurių neišgąsdins zombiai

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Helovino šventės metu — spalio 31 dieną — pačiame Vilniaus centre vyks "Zombie Run" bėgimas, praneša miesto savivaldybė.

Dalyviai galės įveikti 3, 5 arba 10 km distancijas. Startas bus pačioje Vilniaus širdyje — Lukiškių aikštėje. Nuo jos dalyviai bėgs Gedimino prospektu iki Žvėryno, ten trasa tęsis Neries krantine, kol galiausiai visi grįš į Lukiškių aikštę.

Spalio 31 dieną teatralizuotoje trasoje bėgimas vyks visą dieną. Startuoti bus galima pasirinktu laiku nuo 12 iki 19:30 val. Tuo metu bus ribojamas žmonių srautas.

Трасса пробежки Zombie Run
© Photo : Vilnius
"Zombie Run" bėgimo trasa

Trasoje bus daug muzikos, dekoracijų, siaubo kambarys, lazerių labirintas, aktoriai ir zombių minia. Organizatoriai pabrėžia, kad šis bėgimas tinka visiems ir tam nereikia ypatingo pasiruošimo. Nestandartiniame bėgime žmonės galės dalyvauti su kasdiene sportine apranga.

Svarbu pažymėti, kad trasoje nebus uždaromos gatvės, todėl automobilių eismas taip pat nebus ribojamas. Dalyviams reikės bėgti šaligatviais, pėsčiųjų arba dviračių takais.

Prieš ir po bėgimo laiką bus galima leisti Zombių miestelyje, Lukiškių aikštėje vyks moliūgų paroda, partnerių erdvė, pramogos, išalkti neleis maisto furgonėlių erdvė, o po bėgimo visus džiugins unikalūs medaliai ir rėmėjų dovanos.

Kas negalės spalio 31 dieną atvykti į Vilniaus centrą, galės sudalyvauti virtualiame "Zombie Run" bėgime. Jis vyks spalio 30–31 dienomis. Dalyviams tinkamos visos atstumo ir laiko fiksavimo formos, t. y. aktyvumo programėlės, išmaniųjų laikrodžių nuotraukos ir pan. Svarbiausia, kad aiškiai būtų matomas įveiktas atstumas ir laikas. Nubėgtos distancijos duomenys turės būti įkelti į internetinio puslapio formą. Reikalavimų trasai nėra, tik atstumas turi būti lygus arba didesnis negu 3 km. Esant didesniam atstumui bus užskaitomas visas įkeltos treniruotės (bėgimo) laikas. Dalyvis, norintis įveikti nuotolį su dalyvio simboliniu numeriu, jį galės atsispausdinti savarankiškai.

Organizatoriai prisipažįsta, kad "Zombie Run" bėgimo idėja atkeliavo iš Vakarų. JAV per Helovino šventę dažnai vyksta "Zombie Run" arba "Halloween Run" bėgimai. Juose žmonės dalyvauja persirengę įvairiausiomis būtybėmis ir stengiasi pasipuošti kuo originaliau. Tikimasi, kad ir Vilniuje žmonės išsiskirs savo originalumu.

Bilietas į "Zombie Run" bėgimą kainuoja nuo 10,99 iki 14,99 eurų. Moksleiviams šis bėgimas yra nemokamas. Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia.

Tegai:
Vilnius, zombiai, Helovinas
Temos:
Lietuvos kultūrinis gyvenimas
Dar šia tema
Džeko žibintas ir Kruvinoji Merė: kaip Vilnius šventė Heloviną
Rudens lygiadienio Mėnulis: nufilmuota pirmoji spalio pilnatis
Kelių policija, archyvinė nuotrauka

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:29 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį