Tapytojas Samuelis Bakas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje atidaromas muziejus, skirtas tapytojo Samuelio Bako kūrybai

145
(atnaujinta 12:29 2017.10.17)
Meno gurmanai jau lapkritį galės apsilankyti pirmajame muziejuje pasaulyje, kur bus pristatyti litvako Samuelio Bako piešiniai

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Lapkričio viduryje, sostinėje duris atvers garsaus litvakų tapytojo Samuelio Bako muziejus, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

Muziejaus atidarymo renginiuose dalyvaus pats Samuelis Bakas, į Vilnių atvykstantis iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Samuelio Bako muziejus įsikurs sostinės Naugarduko gatvėje ir veiks kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys. Tai bus pirmasis muziejus pasaulyje, skirtas tik šio tapytojo kūrybai.  

Bakas gimė 1933 metais Vilniuje, o savo pirmąją piešinių parodą surengė sulaukęs vos devynerių. Stebuklingai išgyvenęs nacių okupacijos laikotarpį, jis atsidūrė perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau gyveno Izraelyje ir Vakarų Europoje. 1993 metais dailininkas įsikūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tęsia savo kūrybinį kelią.

Muziejaus atidarymo išvakarėse Bakui bus suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas.

Atidarymo dieną garsusis dailininkas Lietuvai ir muziejui padovanos 54 savo kūrybos darbus, kuriuos vilniečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti nuo lapkričio 17 dienos.

Netolimoje ateityje muziejuje planuojama atidaryti antrą ekspozicinę erdvę ir edukacinį centrą. 

Pasak Samuelio Bako, Vilnius užima ypatingą vietą jo gyvenime ir kūryboje.

"Mano gimtasis miestas yra amžinai įsirėžęs mano sieloje. Vilnius, Lietuvos Jeruzalė, buvo svarbus žydų kultūros centras, litvakų pasididžiavimo šaltinis. Tai, kad tampu savo gimtojo miesto kultūrinio žemėlapio dalimi, man yra nepaprastai reikšminga", — teigia Bakas.

Vilniuje Bakas praleis savaitę. Jis dalyvaus muziejaus atidarymo renginiuose bei Vilniaus garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonijoje Vilniaus Rotušėje, susitiks su žurnalistais ir visuomene, praves "masterclass" tapybos pamoką dailės studentams.

Menininką viešnagės metu lydės žmona Heidy Josee, dukros ir anūkai. 

145
Tegai:
litvakai, muziejus, Samuelis Bakas, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
Dar šia tema
Istorikas siūlo Vilniuje atkurti žydų kultūrą
Žydų bendruomenė siūlo kurti Kultūros muziejų