Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniaus afiša: kaip praleisti sausio 19-21 dienas

56
(atnaujinta 16:51 2018.01.19)
Šitą savaitgalį Lietuvos sostinėje vyks Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, sausų pusryčių valgymo čempionatas, be to, nemokamos ekskursijos ir kepto sūrio degustacija

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Savaitgalį sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami nesėdėti namuose, nes mieste veikia čiuožyklos, rengiamos nemokamos ekskursijos, be to, vyks sausų pusryčių valgymo čempionatas, trumpųjų filmų festivalis ir daug kitų renginių.

Čiuožyklos

Šiemet nemokamos atviros čiuožyklos įrenginėjamos prie 18 sostinės mokyklų — Žirmūnų gimnazijos, Fabijoniškių mokyklos, Gerosios Vilties progimnazijos, Jono Pauliaus II gimnazijos, Grigiškių gimnazijos, "Minties" gimnazijos, Taikos progimnazijos, Pranciškaus Skorinos gimnazijos, Baltupių progimnazijos, Naujamiesčio mokyklos, Sofijos Kovalevskajos progimnazijos, Salininkų gimnazijos, Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazijos, Barboros Radvilaitės progimnazijos, "Spindulio" progimnazijos, Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, VGTU inžinerijos licėjaus, Trakų Vokės gimnazijos.

Čiuožyklos veiks tol, kol leis oro sąlygos. Visos čiuožyklos nemokamos, tačiau reikia atsinešti savo pačiūžas.

Atviros čiuožyklos Vilniuje
Atviros čiuožyklos Vilniuje

Nuo sausio 13 dienos čiuožykla  veikia ir vilniečių pamėgtame Vingio parke.  Už estrados įrengta čiuožykla veikia darbo dienomis nuo 12:00 iki 21:00, savaitgaliais ir švenčių dienomis — nuo 10:00 iki 21:00.  Čiuožyklos nuomos kaina — 4 eurai už 1 valandą, čiuožiant savomis pačiūžomis — 3 eurai už 1 valandą. Šią šiuožyklą parke įrengė Vilniaus ekstremalių sporto šakų klubas "Arena". Sužvarbę čiuožėjai netoliese gali įsigyti karštos kavos ar arbatos.

Каток в парке Вингиса
Čiuožykla Vingio parke

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Vienuoliktasis su puse Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis vyks sausio 18-20 dienomis Vilniuje kino centre "Skalvija" bei kino teatre "Pasaka". Šis festivalis yra didžiausias trumpametražių filmų renginys Baltijos šalyse.

Festivalio metu bus rodomos dvi Nacionalinės konkursinės programos, geriausi pastarųjų metų trumpieji filmai iš viso pasaulio, programa vaikams ir specialiai parengtos kino programos, atliepiančios pastarųjų metų politines ir socialines aktualijas. 

Daugiau informacijos apie festivalį galima rasti jo tinklalapyje.

11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis
11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Naktinė Panorama su Caffeine

Penktadienį, sausio 19 dieną 23:30 kino teatre "Pasaka" prasidės viena ilga atradimų naktis kino salėje — 11,5-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis tradiciškai organizus kino naktį.

Filmų programoje "Naktinė Panorama su Caffeine" surinkti ryškiausi 2015-2017 metais kurti trumpieji filmai iš viso pasaulio. Svarbiausius kino festivalius apkeliavę darbai vienai nakčiai atvyks ir į Vilnių.  Filmai bus rodomo originalo kalba su angliškais subtitrais.

Programa "Filmukai vaikams"

Šeštadienį, sausio 20 dieną, 13:00 prasidės jau trečius metus rengiama Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programa "Filmukai vaikams".

Programa vienu metu vyks "Skalvijoje" (Goštausto gatvė 2) ir kino teatre "Pasaka" (Šv. Ignoto gatvė 4/3). Ji skirta patiems mažiausiems kino mylėtojams, tačiau nepaliksianti abejingų ir vyresnių šeimos narių.

Festivalio lankytojams pristatomi 7 animaciniai ir vaidybiniai filmai, padedantys ugdyti mažųjų žiūrovų pasaulėžiūrą ir supažindinantys su kokybišku kinu, kuris yra ne tik pramoga, bet ir žinių šaltinis.

Programą parengė festivalio partneris — Clermont-Ferrand trumpametražių filmų festivalis (Prancūzija), turintis ilgametę patirtį rengiant kino edukacijos užsiėmimus ir filmų programas vaikams. Filmai be dialogų.

Programa skirta 3-8 metų vaikams ir jų tėveliams.

Programa Filmukai vaikams/VTTFF
Programa "Filmukai vaikams"/VTTFF

Sausų pusryčių valgymo čempionatas

Šeštadienį, sausio 20 dieną, visi vilniečiai ir miesto svečiai galės išbandyti savo meilę sausiems pusryčiams. Sausų pusryčių baras "Pienas ne vienas", Pylimo gatvėje, 21, kviečia į pirmąjį Baltijos šalyse sausų pusryčių valgymo čempionatą.

"Vietoj duonos ir šlapenkos pusryčiams vis dar renkiesi dribsnius su pienu? Turi tokį skrandį, į kurį tilptų neribotas skaičius maisto? Tada turbūt čia tavo šansas pelnyti šlovę ir amžiną pagarbą sausų pusryčių pasaulyje", — vilioja organizatoriai.

Čempionato taisyklės yra labai paprastos — duodamos 5 minutės, per kurias galima valgyti tiek "Corn Flakes" sausų pusryčių su pienu, kiek telpa. Daugiausiai dubenėlių spėjęs įveikti dalyvis taps laimėtoju.

Dalyvavimas yra nemokamas. Tačiau reikia organizatoriai jau skelbia, kad išrinko dešimt laiminguolių.

Renginys prasideda 18:00 bare "Pienas ne vienas".

Кукурузные хлопья
© Photo: Pixabay
Dribsniai

Nemokamos ekskursijos Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Lietuvos nacionalinio muziejaus ekskursijų vadovai sausio ir vasario mėnesiais šeštadieniais kvies į nemokamas ekskursijas, kurios supažindins su gausiausiu baltų archeologijos paveldu, leis pasinerti į didingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, trukusį 500 metų, nusikelti į laikus, kai siautė permainų uraganas — buvo keičiamos valstybių sienos ir žmonių savimonė.

Ekskursijos vyks registracijos formoje nurodytu metu ir papildomai nekainuos, reikės tiesiog įsigyti lankymo bilietą.

Sausio 20 dieną 13:00 vyks ekskursija "Istorijos ženklai senojoje Lietuvoje" (Naujasis arsenalas, Arsenalo gatvė 1).

Национальный музей и памятник Гедиминасу
© Sputnik / Александр Липовец
Lietuvos nacionaliniы muziejus

Nemokama kepto sūrio degustacija

Šeštadienį, sausio 20 dieną,14:00 "SAY CHEESE" (Gedimino prospektas 3A) kviečia kaip pridera atšvęsti  Sūrio mylėtojų dieną.

"Kepsime žiemos sezono šveicarišką sūrį Vacherin Fribourgeoise AOP, kuris yra vienas iš dažniausiai vartojamų sūrių Šveicarijoje, puikiai tinkantis kepti šaltą žiemą ar gaminti fondiu (Akropolis ir Gedimino pr. 3A). Vaišinsime išskirtiniais sezoninių sūrių ir pagardų deriniais (Akropolis ir Gedimino pr. 3A). Visą dieną galios specialūs pasiūlymai meniu patiekalams (Gedimino pr. 3A). Visą dieną galios specialūs pasiūlymai mūsų asortimentui (Akropolis ir Gedimino pr. 3A)!" — vilioja organizatoriai.

Nemokama kepto sūrio degustacija
Nemokama kepto sūrio degustacija

Lietuvos nepriklausomybės akto pristatymas

Sekmadienį, sausio 21 dieną, 14:00 Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje — Signatarų namuose — pirmą kartą visuomenei bus pristatytas profesoriaus Liudo Mažylio Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve rastas 1918 metų vasario 16 dienos Nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo.

Dokumentas Signatarų namuose bus eksponuojamas tose pačiose patalpose, kur ir buvo pasirašytas.

Čia tuo metu veikė Lietuvių draugijos nukentėjusiems dėl karo šelpti Centro komitetas. Ši draugija buvo ne tik viena iš 1914-1918 metais legaliai veikusių ir savo tautai oficialiai atstovavusių draugijų, bet ir politikų sambūris.

Signatarų namų lankymas nemokamas, nuo 10:00 iki 18:00 kasdien, išskyrus pirmadienius.

Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto perdavimo Lietuvai ceremonija
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto originalas
56
Tegai:
degustacija, nemokama ekskursija, afiša, Sausų pusryčių valgymo čempionatas, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
Amerikiečių aktorė Elliot Page

Filmo "Pradžia" žvaigždė pakeitė lytį ir tapo vyru

(atnaujinta 11:18 2020.12.05)
Socialinių tinklų vartotojai aktyviai aptarinėja netikėtą ir drąsų Holivudo aktoriaus Elliot Page žingsnį

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikiečių aktorė Ellen Page pakeitė lytį ir tapo vyru: dabar filmų "Džuno" ir "Pradžia" žvaigždė turi vardą Elliotas.

Paige išgarsėjo ne tik dėl savo aktorinio talento, bet ir dėl sensacingų prisipažinimų. 2014 metais Paige sukrėtė gerbėjus pasiskelbusi lesbiete. Nuo to laiko visa visuomenė stebėjo jos elgesį, laukė kito "šūvio". Ir tai įvyko.

Svarbi žinia pasirodė Elliot Page socialiniuose tinkluose: kažkada aktorė, o dabar aktorius paskelbė, kad tapo translyčiu vyru ir prisistatė kaip Elliotas.

"Esu tikras laimingas žmogus, nes rašau šias eilutes. Jaučiu neįtikėtiną dėkingumą nuostabiems žmonėms, kurie palaikė mane šiame sprendime. Negaliu išreikšti, kokia laimė pagaliau mylėti save tokį, koks tu esi, ir surasti savo Aš", — rašoma Instagram paskyroje.

Aktorius taip pat pažadėjo padaryti viską, kad pakeistų pasaulį ir suteiktų pagalbą translyčiams asmenims, kenčiantiems nuo priekabiavimų, neapykantos ir smurto.

Tegai:
Holivudas, aktorė
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dženifer Lopez ir Aleksas Rodrigesas

Dženifer Lopez papasakojo, kad du kartus atidėjo vestuves dėl COVID-19

(atnaujinta 20:26 2020.12.04)
Amerikiečių dainininkė ir aktorė pažymėjo, jog vestuvės — ne pats svarbiausias dalykas gyvenime, svarbiau — mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turi

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė ir aktorė Dženifer Lopez laidoje "Access Hollywood" papasakojo, kad ji jau du kartus atidėjo savo vestuves su Aleksu Rodrigesu dėl koronaviruso pandemijos.

"Pernai vestuves turėjome atidėti dėl karantino, ir mes darėme tai net du kartus, nes planavome dvi ceremonijas skirtingu laiku. Mes atšaukėme pirmąją, o paskui ir antrąją. Nežinau, ką darysime dabar. Manau, kad reikia pasitikėti aplinkybėmis", — pasidalijo aktorė.

Ji pridūrė, kad daugybė veiksnių turi įtakos tam, kokios galiausiai bus vestuvės: prašmatnios ar kuklios.

"Manau, kad mums reikia tik palaukti. Nėra jokios skubos. Mums viskas gerai. Tai įvyks tada, kai atsiras tokia galimybė", — patikslino 51 metų dainininkė ir aktorė ir pridūrė, kad jai netgi patinka tai, jog jai dabar nereikia planuoti vestuvių renginių.

"Jaučiu, kad nėra būtinybės rengti prašmatnių vestuvių šiuo metu. Tai nėra pats svarbiausias dalykas gyvenime. Svarbu mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turime", — pasakė Lopez.

Iš pradžių buvo suplanuota, jog vestuvės vyks Italijoje vasarą. Buvęs beisbolininkas Aleksas Rodrigesas pasipiršo Lopez 2019 metais. Iki tol jie jau buvo pora dvejus metus.

Tegai:
COVID-19, JAV, vestuvės, Jennifer Lopez
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JTO, archyvinė nuotrauka

Alkis ir migracija: JT prognozuoja "katastrofiškus 2021 metus"

(atnaujinta 17:25 2020.12.05)
Dėl COVID-19 pandemijos išaugo žmonių skaičius, kuriems gresia mirtis nuo bado, nuo 135 milijonų iki 270 milijonų žmonių

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Ateinančiais 2021 metais pasauliui gresia sunkiausia humanitarinė krizė per 75 metus, jei šalys neteiks reikiamo finansavimo, sakė Davidas Beasley, JT Pasaulio maisto programos (WFP) direktorius, parneša RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad per pastaruosius ketverius metus, daugiausia dėl ginkluotų konfliktų, prie bado slenksčio esančių žmonių skaičius išaugo nuo 80 milijonų iki 135 milijonų.

"Tačiau dėl COVID žmonių, kurie tiesiogine to žodžio prasme eina link mirties nuo bado, skaičius išaugo nuo 135 milijonų iki 270 milijonų", —  sakė Beasley specialiame JT Generalinės asamblėjos posėdyje, skirtame kovai su COVID-19.

Anot jo, "2021 metai bus tiesiog pražūtingi, remiantis tuo, ką matome šiame etape".

"Kadangi mes išleidome 19 trilijonų dolerių, šių pinigų greičiausiai nebus ir 2021 metais. Vyksta ekonomikos nuosmukis, o poreikiai padvigubėjo", — pabrėžė jis.

"Dabar pažodžiui žvelgiame į 2021-uosius, kurie taps sunkiausios humanitarinės krizės metais nuo Jungtinių Tautų įkūrimo momento", — sakė Beasley.

Tačiau, pasak jo, jei pavyks surinkti reikalingas lėšas, tada bus galima išvengti destabilizacijos, bado ir migracijos.

"Kaip sakau daugeliui savo draugų ir lyderių visame pasaulyje, kitais metais mes negalėsime visko finansuoti. Taigi turime teikti pirmenybę destabilizacijos, bado ir migracijos problemoms", — sakė WFP vadovas.

Jis pažymėjo, kad jei pavyks investuoti į šių problemų sprendimą, "mes galėsime išgyventi 2021 metus".

Tegai:
krizė, prognozė, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo medžiagą, veiksmingą prieš COVID-19
Per ankstyvas senėjimas — dar viena COVID-19 pasekmė
Atskleista Rusijos vakcinos nuo COVID-19 nedidelės kainos priežastis