Čiuožykla, archyvinė nuotrauka

Nemokama čiuožykla Kaune veiks iki vasario pabaigos

31
(atnaujinta 17:34 2018.02.04)
Kadangi kauniečių susidomėjimas Santakos parke užlieta čiuožykla yra labai didelis miesto savivaldybė susitarė su Lietuvos olimpiniu fondu dėl čiuožyklos darbo laiko pratęsimo

VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Greta Kaune esančio Santakos stadiono veikiančia nemokama čiuožykla kauniečiai galės naudotis iki vasario mėnesio pabaigos, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Tai paaiškėjo Kauno miesto savivaldybei baigus derybas su Lietuvos olimpiniu fondu dėl čiuožyklos darbo laiko pratęsimo. Kaunui tai papildomai nekainuos.

"Pamatėme, koks yra kauniečių susidomėjimas šia čiuožykla, o kadangi ši žiema buvo ir taip trumpa, nesinori jos taip greitai paleisti. Su rangovais išsiderėjome, kad už tą pačią sumą, kurią jiems skyrėme sausio mėnesį, jie ir toliau prižiūrės bei rūpinsis čiuožykla visą vasario mėnesį", — sakė Kauno tarybos Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas Andrius Palionis.

Stačiakampio formos, 800 kvadratinių metrų ploto čiuožyklai oro temperatūros svyravimai didelės įtakos neturi — galimybę čiuožinėti bet kokiu oru užtikrina šaldymo įranga. 40 metrų ilgio ir 20 metrų pločio linksmybių erdvė įsikūrusi greta Santakos stadiono. Čia pat veikia ir pačiūžų nuoma, kur galima išsinuomoti pagaląstas pačiūžas.

Nemokama čiuožykla apšviesta, o čiužinėjančius kauniečius linksmina skambanti muzika.

Čiuožykloje vienu metu gali čiuožti iki 150 žmonių. Čiuožykla pirmadieniais ketvirtadieniais veikia nuo 12:00 iki 21:00, penktadieniais — nuo 12:00 iki 22:00, o savaitgaliais — nuo 10:00 iki 21:00.

Darbo dienomis nuo 17:00 iki 18:00 skelbiama pertrauka techninei profilaktikai. Savaitgaliais daromos dvi tokios pertraukos — nuo 13:00 iki 14:00 ir nuo 17:00 iki 18:00.

31
Tegai:
čiuožykla, Santakos parkas, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (245)
Dar šia tema
Kauniečiai džiaugiasi nemokama čiuožykla Santakos parke
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Metų pradžioje Lietuvos BVP išaugo 2,4 procento

(atnaujinta 00:00 2020.06.03)
Kartu palyginti su praėjusių metų ketvirčiu, nuosmukis buvo 0,3 procento, rodo Statistikos departamento naujausi duomenys

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) meto kainomis sudarė 11,1 milijardo eurų, t.y. 2,4 procento daugiau nei pernai pirmąjį ketvirtį, rodo Statistikos departamentas.

Palyginti su 2019 metų ketvirtuoju ketvirčiu, realiojo BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė −0,3 proc.

"Vertinant gamybos metodu, 2020 metų pirmąjį ketvirtį neigiamos įtakos BVP pokyčiui turėjo apdirbamosios gamybos (−0,22 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo, maitinimo (−0,16 proc.) ir nekilnojamo turto operacijų (−0,13 proc.) įmonių veiklos rezultatai. Teigiamą įtaką darė statybos įmonių veiklos rezultatai (0,31 proc.)", — praneša departamentas.

Vertinant BVP išlaidų metodu, Statistikos departamento ekspertai nustatė, kad pirmąjį 2020 metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, namų ūkių išlaidos galutiniam vartojimui sumažėjo 0,2 procento, o vyriausybės išlaidos padidėjo 0,1 procento.

Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 1,6 procento. Prekių ir paslaugų eksportas sumažėjo atitinkamai 2,8 ir 1,3 procento.

Anksčiau skelbtas 2020 metų pirmojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su 2019 metų ketvirtuoju, buvo neigiamas ir sudarė −0,2 proc.

 

Tegai:
Lietuva, BVP, ekonomika
Dar šia tema
Lietuvoje išaugo vartotojų pasitikėjimas
Lietuvoje fiksuojamas algų didėjimas
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų