Specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbų paroda Aš esu, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje veikia specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbų paroda "Aš esu"

109
(atnaujinta 11:07 2018.02.06)
Penkerius metus kurtoje parodoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, pristatyti kompiuterinio piešimo darbai, kurie iš vaikų pareikalavo nepaprasto kruopštumo, ištvermės ir kantrybės

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Sostinės savivaldybės antrame aukšte, šalia Tarybų salės, atidaryta net penkerius metus kurta specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbų paroda "Aš esu", praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbų paroda Aš esu
Specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbų paroda "Aš esu"

Parodoje eksponuojami vaikų, lankančių neformalaus vaikų švietimo Vektorinio (kompiuterinio) piešimo ir fotografijos pagrindų būrelį, vadovaujamą mokytojo Valdo Kančausko. Visi būrelio mokiniai mokosi Kelmės specialiojoje mokykloje.

"Siekiu atskleisti, kad vaikai su didele ir labai didele protine ir fizine negalia savo meniniais gabumais ir jų raiška gali lenkti ne vieną. Jie geba kurti grožį, kurį turi pamatyti kuo didesnis ratas žmonių. Kiekvienas jų atliktas darbas yra kupinas šilumos, tikrumo ir meilės",- atskleidžia būrelio vadovas Kančauskas.  

Pasak mokytojo, tai nepaprasto kruopštumo, ištvermės ir kantrybės reikalaujantys darbai. Kai kurie meniniai kūriniai atlikti "taškavimo" technika. Piešiniai sukurti  ranka, dedant šimtus tūkstančių suderintų spalvų taškų. Tapymo įrankiai ir technika yra identiška  realaus tapymo įrankiams bei technikoms, tik atlikti naudojant kompiuterį, programinę įrangą bei kompiuterinę pelę.

Visi vektorinio tapymo darbai sukurti  5-10 klasių negalią turinčių vaikų. Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Parodoje Aš esu eksponuojami darbai
Parodoje "Aš esu" eksponuojami darbai

Parodą galima aplankyti Vilniaus miesto savivaldybės antrame aukšte, šalia Tarybų salės, vasario 5 — 15 dienomis, 8:00 — 17:00 valandomis.

Darbų autoriai: vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio vadovas — laisvasis mokytojas, Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas Valdas Kančauskas, Andrius Kalvaitis, Aurimas Ralys, Saulius Smekajevas, Deimantė Laurinavičiūtė, Deimantė Janavičiūtė, Redas Vaička, Virginijus Kačiukaitis, Ingrida Blankytė, Eglė Tunaitytė, Svajūnas Navickas, Akvilė Kaladžinskaitė, Modesta Brazauskaitė, Agnė Jurgelevičiūtė, Rosita Grigaitė, Evelina Ralytė, Paulius Varanavičius, Sandra Mockutė, MRU doktorantas Juozas Valčiukas ir NVŠ būrelio mokiniai.

109
Tegai:
specialiųjų poreikių vaikai, piešimo darbai, paroda, paroda "Aš esu", Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Lietuva, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
Dar šia tema
Vilniuje visus metus veiks Vasiljevo paroda "Vaikų pasaulis. XVIII–XX a."
Saulėti Katios Borodulkinos piešiniai Vilniuje
Surink kolekciją: policija greičio režimo pažeidėjams dovanoja vaikų piešinius

Nicole Kidman suvaidino rusę Mašą naujame seriale video

(atnaujinta 11:00 2021.05.04)
Aktorė seriale suvaidino sveikatingumo centro direktorę, emigrantę iš Rusijos, kuri savo praktikoje naudoja netradicinius psichoterapinius metodus

Išleistas naujo serialo su Nicole Kidman anonsas. Aktorė suvaidino pagrindinį vaidmenį Lianos Moriarty romano "Devyni visiškai nepažįstami žmonės" (angl. "Nine Perfect Strangers") ekranizacijoje.

Megapolių gyventojai atvažiuoja į sveikatingumo centrą. Jie tikisi įveikti stresą ir pradėti naują gyvenimą. Kidman herojė — pansionato direktorė, emigrantė iš Rusijos vardu Maša. Sprendžiant iš anonso, jos psichoterapiniai metodai toli gražu nėra tradiciniai.

Nicole Kidman taip pat suvaidino pagrindinį vaidmenį kito Lianos Moriarty romano — "Didelio mažo melo" (angl. "Big Little Lies") ekranizacijoje. Už Celestos Wright, kuri tapo savo vyro smurtautojo auka, vaidmenį ji 2018 metais gavo "Auksinio gaublio" apdovanojimą mini serialo ar filmo per televiziją geriausios aktorės nominacijoje.

Be Nicole Kidman seriale "Devyni visiškai nepažįstami žmonės" suvaidino Melissa McCarthy, Luke'as Evans'as, Samara Weaving ir kiti. Projektas bus išleistas "Hulu" platformoje. Kol kas premjeros data neskelbiama.

Tegai:
kinas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Pugačiova nusifilmavo vaizdo klipe Kozlovskio filmui "Černobylis"
Paaiškėjo, koks filmas atidarys Kanų kino festivalį
Ryškiausios 93-osios "Oskarų" apdovanojimų ceremonijos suknelės
Lietuvos dailininkas Valentinas Antanavičius

Lietuvos dailininkas Valentinas Antanavičius mini 85-ąjį jubiliejų

(atnaujinta 14:57 2021.05.03)
Tapytoją, asambliažų kūrėją, scenografą, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi apdovanotą Antanavičių jubiliejaus proga pasveikino Kultūros ministerija ir ir artimieji

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Šiandien tapytojas, scenografas, asambliažų kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Antanavičius švenčia 85-metį.   

Jubiliejaus proga dailininką pasveikino Kultūros ministerija.

"Turbūt daugeliui žmonių jūsų kūryba pirmiausia asocijuojasi su nonkonformistine laikysena, dėl kurios savo kritinių metaforų kupinus darbus plačiajai visuomenei galėjote pristatyti tik mūsų nepriklausomybės atkūrimo priešaušriu. Šiandien bene geriausiai esate žinomas ir atpažįstamas kaip talentingas asambliažų kūrėjas, kuriuose savita maniera aktualizuojate mūsų kasdienybės reiškinius. Sveikindamas šios sukakties proga linkiu Jums negęstančios kūrybinės ugnies, jėgų ir idėjų naujiems prasmingiems darbams", — sakoma kultūros ministro Simono Kairio sveikinime.

Lietuvos politinis veikėjas, kalbininkas, filologijos pedagogas Arvydas Vidžiūnas pasveikino dailininką ir pasidalijo Antanavičiaus padaryto asambliažo nuotrauka.

Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatui siunčia kolegos, draugai ir artimieji.

Valentinas Antanavičius gimė 1936 metų gegužės 2 dieną Kušlikių kaime (Šakių apskr.). 1962 metais baigęs studijas Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), pradėjo dėstyti M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, nuo 1988 metų dėsto Vilniaus dailės akademijoje (nuo 1995 metų docentas). Nuo 1962 metų dalyvauja parodose; surengė virš 20 personalinių parodų. Nuo 1964 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

1992 metais dailininkas buvo apdovanotas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija, 2006 metais — ordinu "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi.

Dailininko kūrinių turi Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Tretjakovo galerija Maskvoje, Malborko pilies muziejus Lenkijoje, Zimmerli dailės muziejus JAV ir kiti.

Antanavičius sukūrė tapybos paveikslų, asambliažų, estampų, scenovaizdžių.

Dailėtyrininkas Alfonsas Andiuškevičius apie Antanavičiaus kūrybą rašė: "Raišku, lakoniška, paprasta. Antanavičius naudojasi asambliažo technika. Labai svarbus jos principas — perkelti objektą iš vienos sistemos į kitą taip, kad jis, šauniai funkcionuodamas naujojoje, vis dėlto primintų, iš kur yra paimtas; ir juo netikėtesnis šitas šuolis (t. y. nenuspėjamesnė naujoji sistema ir funkcijos), juo didesnis efektas".

Tegai:
menas, Lietuva
JAV kariai, archyvinė nuotrauka

"Global Times": JAV konflikte su Rusija ir Kinija laukia "absoliutus košmaras"

(atnaujinta 10:15 2021.05.09)
Straipsnio autorius tiki, kad JAV užsimiršta ir siekia ūmaus konflikto su Kinija ir Rusija, nuo kurio joms pačioms nebus gerai

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. JAV yra pasmerkta nesėkmei, jei Rusija ir Kinija sujungs jėgas į "beviltišką kovą su priešu", rašo "Global Times".

Leidinyje pažymima, kad naujoji JAV administracija labai stengiasi nukreipti ne tik Amerikos, bet ir Vakarų visuomenę prieš Kiniją, taip pat prisideda prie konfrontacijos židinių augimo pasaulyje.

"Jungtinės Valstijos tikisi sukurti esminį pasipriešinimą pasaulinėms tendencijoms, kurių pagalba galės priverstinai organizuoti pasaulio tvarką, kurioje dominuoja Vakarų šalys, išskyrus Kiniją ir Rusiją", —  rašo žiniasklaida.

Tačiau kinai pataria Vašingtonui "nežaisti strateginio žaidimo su ugnimi" ir perspėja, kad dabartinė Rusijos ir Kinijos galia yra daug didesnė nei buvusio TSRS ir Rytų Europos šalių karinio bloko.

Pažymima, kad šiuo metu Maskva ir Pekinas laikosi strateginių apribojimų, tačiau jei kuri nors šalis panorės jiems priešintis kurstydama JAV, jas ištiks nelaimė.

"Strateginė Kinijos ir Rusijos vienybė pirmiausia bus nukreipta prieš amerikiečių hegemoniją. Kitos jėgos neturėtų susierzinti ir manyti, kad JAV visada yra už jų nugarų", — aiškina leidinys.

Šiuo klausimu autorius ragina stengtis kiek įmanoma subalansuoti Pekino ir Vašingtono santykius, taip pat imtis kurso, kaip sumažinti konfrontaciją su Rusija.

Tegai:
Rusija, Kinija, JAV