Virtualios realybės akiniai, archyvinė nuotrauka

Virtuali realybė Vilniuje atskleidžia, kaip ES gelbsti žmones po stichinių nelaimių

78
(atnaujinta 12:09 2018.04.07)
Interaktyvios parodos "ES gelbsti gyvybes" lankytojai galės susipažinti su vaizdo įrašais iš skirtingų civilinės saugos operacijų visame pasaulyje, virtualiosios realybės akiniai leis gyvai pamatyti, kaip vykdomos humanitarinės operacijos

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Vilniuje, prekybos centre "Panorama", Aplinkos ministerija kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje atidarė virtualiosios realybės parodą #EUsavesLives ("ES gelbsti gyvybes"), praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

Paroda skirta supažindinti visuomenę su ES indėliu koordinuojant reagavimą į kritines situacijas po stichinių nelaimių ir kitų krizių tiek Europos, tiek pasauliniu mastu.

Interaktyvios parodos lankytojai galės susipažinti su trimis 360 laipsnių vaizdo įrašais iš skirtingų civilinės saugos operacijų visame pasaulyje. Jose užfiksuota, kaip Europos Sąjunga vykdo gyvybės gelbėjimo akcijas ir reaguoja į dabartines humanitarines krizes ir ekstremalias situacijas.

Virtualiosios realybės akiniai leis gyvai pamatyti, kaip vykdomos humanitarinės operacijos:

—  Rohinjų humanitarinės krizės pasekmė — pabėgėlių stovykla Koks Bazare, Bangladeše, ir koordinuojamas pabėgėlių kasdienis gyvenimas.
—  Išsiplėtę miškų gaisrai Italijoje iš priešgaisrinio lėktuvo ir žala, padaryta gyventojams ir gamtai.
—  Civilinės saugos specialistų pratybos, kuriose ugniagesiai iš skirtingų Europos šalių tobulina savo įgūdžius.

Paroda veiks 2018 metų balandžio 6-15 dienomis prekybos centro "Panorama" darbo laiku. Įėjimas laisvas.

Kaip teigia Aplinkos ministerijos Klimato kaitos politikos skyriaus vedėja Stasilė Znutienė, pastaruoju metu vis svariau prie ekstremalių situacijų prisideda klimato kaita, kurios poveikis pasireiškia stichiškomis liūtimis, regioniniais gaisrais, o sukeliami nuostoliai skaičiuojami milijardais eurų.

Lietuvoje per pastaruosius 50 metų vidutinė oro temperatūra pakilo 0,7 laipsnio, vidutinis metinis kritulių kiekis padidėjo 4 proc., o Baltijos jūros lygis Klaipėdoje pakilo apie 15 cm. Vien 2017 metais žala, kurią dėl ekstremalių gamtinių reiškinių ir užsitęsusių liūčių patyrė Lietuva transporto, vandens tiekimo ir nuotekų infrastruktūros, žemės ūkio ir kituose sektoriuose siekia 400 milijonų eurų.

Projektas #EUsavesLives dešimties dienų vizitu Vilniuje pradeda reklaminę kelionę po Europą, ir toliau aplankys Bukareštą, Romą, Berlyną, Marselį ir Madridą.

78
Tegai:
nemokamas renginys, stichinės nelaimės, virtuali realybė, paroda, EUsavesLives, Europos Sąjunga (ES), Lietuva, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
Dar šia tema
Lietuva suteikė humanitarinę pagalbą Afganistanui