Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, archyvinė nuotrauka

Holokausto atminimo dieną nemokamai veiks Holokausto ekspozicija Vilniuje

56
(atnaujinta 18:10 2018.04.11)
Vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę nemokamai ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir sudalyvauti ekskursijose lietuvių ar anglų kalba ir sužinoti apie Holokausto aplinkybes ir raidą Lietuvoje

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Minint Jom Ha-Šoa, arba Holokausto atminimo dieną, balandžio 12-ąją, sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami nemokamai aplankyti muziejaus Holokausto ekspoziciją Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje (Pamėnkalnio g. 12, Vilnius).

Apžiūrėti ekspoziciją bus galima visą dieną — nuo 9:00 iki 17:00, o per pietus organizatoriai pakvies sudalyvauti nemokamose ekskursijose. Ekskursija lietuvių kalba prasidės 12:00, ekskursija anglų kalba — 13:00. Išankstinės registracijos nėra.

Ekskursijos metu bus galima sužinoti apie žydų gyvenimą Lietuvoje iki Holokausto ir kaip jis pasikeitė prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, išgirsti apie Holokausto aplinkybes ir raidą Lietuvoje, ginkluoto ir dvasinio pasipriešinimo Vilniaus ir Kauno getuose svarbą, priverstinio darbo ir koncentracijos stovyklas, žydų gelbėjimą nacių okupacijos metais bei žydų paveldo naikinimą sovietmečiu, bus galimybė aplankyti malinos — geto slėptuvės — instaliaciją ir išgirsti Icchako Rudaševskio dienoraščio fragmentus. 

Taip pat žmonės kviečiami aplankyti Panerių memorialą (jo lankymas nemokamas visus metus) ir kitas masinių žudynių vietas. Daugiau informacijos apie jas galima rasti "Holokausto Lietuvoje atlase".

56
Tegai:
Holokausto ekspozicija, nemokamas renginys, Holokaustas, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, Lietuva, Vilnius
Temos:
Žydų bendruomenė Lietuvoje (59)
Dar šia tema
Maskvoje parodys dokumentinį filmą apie žydų žudynes Lietuvoje
Odesoje išniekinti Holokausto muziejus ir sinagogos pastatas
Litvakai prieš Holokausto tiesos atskleidėją
Mūsų namuose yra jų daiktų: Lietuvos žydų genocido diena
Kauno žydų žudynės "Lietuvos partizanų" rankomis