Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, archyvinė nuotrauka

Unikalios kariliono muzikos nemokami koncertai Vilniuje vyks kiekvieną dieną

388
(atnaujinta 18:05 2018.04.18)
Sostinės gyventojai ir svečiai nuo šiol kiekvieną dieną galės klausytis nemokamų didžiausio centrinėje Europoje Vilniaus kariliono koncertų šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Nemokami didžiausio centrinėje Europoje Vilniaus kariliono koncertai dabar vyks kiekvieną dieną 13:00 ir 19:15, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP pasakoja, jog prieš beveik trejus metus įrengto kariliono muzika skambėdavo religinių, valstybinių, istorinių ir miesto švenčių progomis, o pernai buvo surengtas pirmasis Vilniaus kariliono festivalis. Festivalyje apsilankė apie penkis tūkstančius šios muzikos gerbėjų.

"Suprantama, kariliono tradicijos Lietuvoje dar tik formuojasi, tačiau pastebėjome, kad žmonių susidomėjimas šia unikalia muzika auga. Be to, tiek mieste, tiek bažnyčioje nuolat lankosi daug turistų, kurie su malonumu stabteli išgirdę neįprastus garsus", — pažymi brolis dominikonas.

Pasak Mindaugo Slapšinsko OP, dėl šių priežasčių ir buvo nuspręsta sostinės miesto gyventojus ir svečius džiuginti nemokamais penkiolikos minčių trukmės koncertais, kuriuose skambės ir bažnytinė muzika, ir klasika, ir specialiai karilionui kurti kūriniai, ir populiarios melodijos.

Колокола
Karilionas šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje

Didžiausias centrinėje Europoje karilionas šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte buvo įrengtas 2015 metais. Karilionas turi net 61 varpą. Mažiausias varpas sveria aštuonis kilogramus, didžiausias — beveik pusketvirtos tonos. Juos nuliejo garsi Nyderlandų Karalystės Asteno miesto varpų liejykla "Royal Eijsbouts". Vilniaus karilionas išsiskiria dar ir tuo, kad yra ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir vienintelis, įrengtas bažnyčioje.

Antrasis tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis vyks liepos 11 — rugpjūčio 22 dienomis.

388
Tegai:
kariliono muzikos koncertas, nemokamas renginys, šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Jaunavedžiai vis dažniau santuoką registruoja bažnyčioje