Performansas Bodies in Urban Spaces, archyvinė nuotrauka

Vilniuje vyks spalvingas judesio performansas "Kūnai miesto erdvėse"

62
(atnaujinta 17:11 2018.04.25)
Šiuolaikinis kūrinys, kai spalvingai apsirengę šokėjai stebins žiūrovus, pakibdami ant pastatų atbrailų ar sulįsdami į siaurus plyšius sienose, taps architektūros festivalio "Open House Vilnius" dalimi

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Balandžio 28-29 dienomis Vilniaus gatvėse vyks spalvingas judesio performansas "Bodies in Urban Spaces" ("Kūnai miesto erdvėse").

festivalis Mada infekcija
© Sputnik/ Андрей Богданов

Šis unikalus austrų choreografo Vilio Dornerio šiuolaikinis kūrinys apkeliavo daugybę pasaulio miestų ir dabar taps atviros architektūros festivalio "Open House Vilnius" programos dalimi.

Vilniuje vyksiantį pasirodymą choreografai kuria specialiai šiam miestui pagal jam būdingą aplinką ir savitus bruožus. Vilio Dornerio kūrinį Lietuvoje atliks 20 Lietuvos šokėjų ir judesio menininkų.

"Performanso metu atlikėjai ves žiūrovus per viešas ar pusiau privačias miesto erdves ir, kurdami laikinas intervencijas su aplinka, nukreips auditorijos žvilgsnį į kasdien matomas vietas, tarytum savaime suprantamus miesto infrastruktūros elementus, ir kviečia suvokti savą miestą visai naujai — bėgte", — pasakoja organizatoriai renginio Facebook paskyroje.

Performanso tikslas — išbandyti ir atskleisti riboto judėjimo galimybes, elgsenas, taisykles bei ribas: spalvingai apsirengę šokėjai stebins žiūrovus, sulįsdami į siaurus plyšius sienose, savo kūnais užpildydami angas po laiptais ar pakibdami ant pastatų atbrailų.

Judesio performansas "Bodies in Urban Spaces" buvo sukurtas 2007 metais, nuo to laiko jis jau pasirodė Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir JAV miestų gatvėse.

Pasirodymas Bodies in Urban Spaces
© Photo : Cie. Willi Dorner
Pasirodymas "Bodies in Urban Spaces"

Perfomanso programa

Pasirodymo metu šokėjai keliaus Vilniaus parkais, gatvėmis, kiemais, aikštėmis ir skersgatviais nuo Vyriausybės rūmų iki ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto.

Atviros architektūros savaitgalio metu valandos trukmės nemokamą pasirodymą galės stebėti visi norintys dukart per dieną.

Pasirodymų pradžia — Vyriausybės rūmai, Gedimino pr. 11, balandžio 28 dieną 12:00 ir 16:00, balandžio 29 dieną 11:00 ir 14:00.

Performansą bus galima stebėti Gedimino prospekte, Jogailos, Pylimo, Kalinausko, Vingrių, Žemaitijos, Ašmenos, Vokiečių, Arklių gatvėse, Reformatų parke. 

Performansas Bodies in Urban Spaces
Performansas "Bodies in Urban Spaces"

Architektūros festivalis "Open House Vilnius"

Balandžio 28-29 dienomis vyksiantis kasmetinis atviros architektūros savaitgalis "Open House Vilnius" leis artimiau susipažinti su savo aplinka bei miesto architektūra. Renginio metu lankytojai galės apsilankyti net 62-iuose įprastai neprieinamuose išskirtinės architektūros pastatuose be registracijos.

Visi festivalio renginiai yra nemokami.

62
Tegai:
šokėjai, performansas, nemokamas renginys, Bodies in Urban Spaces, Open House Vilnius, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Gegužės pradžioje Lietuvoje ir Latvijoje vyks atviros dienos kaime
Kinijoje prasidėjo aitvarų festivalis
Unikalios kariliono muzikos nemokami koncertai Vilniuje vyks kiekvieną dieną
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Kuras, archyvinė nuotrauka

Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 12:08 2020.05.31)
Praėjusią savaitę Latvijos ir Estijos sostinėse dujų kainos pakilo, tačiau Lietuvoje jos nepasikeitė

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Rygoje "Circle K" degalinėse, 95 klasės benzinas pabrango 5,7% iki 1 054 euro už litrą, dyzelinas — 4,3% iki 0,964 euro už litrą, rašo Bb.lv.

Vilniuje 95 klasės dujų ir dyzelino kainos nesikeitė ir sudarė atitinkamai 0,935 ir 0,835 euro už litrą.

Taline "Circle K" degalinėse, 95-asis benzinas pabrango 2,6% iki 1,179 euro už litrą, dyzelinio kuro kaina nepasikeitė — 0,999 euro už litrą.

Dujų kaina Rygoje išliko ta pati — 0,465 euro už litrą, Vilniuje ji padidėjo 4,4% iki 0,479 euro, o Taline sumažėjo 1,1% iki 0,56 euro už litrą.

Tegai:
kainos, kuras, Baltijos šalys
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai nėra pasirengę netikėtoms išlaidoms
Įvardyti tankiausiai apgyvendinti Europos regionai