KAM pastatas šv. Ignoto g. 8, nuotrauka iš įvykio vietos

Daugiau nei 200 žmonių apsilankė KAM pastate "Open House Vilnius" metu

18
(atnaujinta 16:28 2018.04.29)
Krašto apsaugos ministerija dalyvavo atviros architektūros savaitgalyje ir visuomenei atvėrė 20 metų projektuoto pastato, kuriame dabar įsikūrusi Lietuvos kariuomenės kanceliarija, duris

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija, prisijungdama prie jau tradiciniu tapusio atviros architektūros savaitgalio "Open House Vilnius" renginio, balandžio 28 dieną miesto gyventojams atvėrė savo pastato duris, praneša KAM spaudos tarnyba.

Apie 220 iš anksto užsiregistravusių žmonių, lydimi "Open House Vilnius" gidų ir savanorių, turėjo galimybę susipažinti su unikalia pastato, įsikūrusio šv. Ignoto g. 8, architektūra ir interjeru.

LAnkytojai KAM pastate šv. Ignoto g. 8
LAnkytojai KAM pastate šv. Ignoto g. 8

Pastatų kompleksas, kurį užima Krašto apsaugos ministerija, yra Vilniaus senamiestyje, šalia buvusios miesto sienos Totorių vartų. Komplekse ryškūs architektūros istorijos ženklai: viduramžių miesto sienos ir pastatų fragmentai. Naujausias šio istorinio komplekso akcentas — architektės Elenos Nijolės Bučiūtės suprojektuotas administracinis pastatas.

Šis pastatas projektuotas net 20 metų, nuo 1977 iki 1997 metų. Per tą laiką keitėsi ne tik santvarkos — nuo sovietmečio iki Lietuvos nepriklausomybės, bet ir architektūros stiliai — nuo modernizmo iki postmodernizmo. Keitėsi ir pastato paskirtis. Šiandien šis pastatas priklauso Krašto apsaugos ministerijai, čia yra įsikūrusi Lietuvos kariuomenės kanceliarija.

Krašto apsaugos ministerija atviros architektūros savaitgalyje "Open House Vilnius" dalyvauja nuo 2015 metų. Renginio tikslas — suteikti galimybę kiekvienam iš arčiau pažinti šiuolaikišką ir išskirtinę Vilniaus miesto architektūrą ir aplankyti pastatus, kurie įprastai yra visiškai ar iš dalies neprieinami visuomenei. Šį savaitgalį "Open House Vilnius" sudaro galimybę aplankyti net 62 Vilniaus objektus, pastatytus Vilniuje per kelis pastaruosius dešimtmečius.

18
Tegai:
Open House Vilnius, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuva, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
Dar šia tema
Prezidento rūmų kiemą ir istorinį parką galima lankyti nemokamai
Vilniuje vyks spalvingas judesio performansas "Kūnai miesto erdvėse"