Eurovizija 2018, archyvinė nuotrauka

"Eurovizija 2018": visi pirmojo pusfinalio dalyviai

1571
(atnaujinta 11:38 2018.05.08)
Pirmajame dainų konkurso pusfinalyje pasirodys Lietuvos ir dar 18 šalių atstovai

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Portugalijos sostinėje Lisabonoje gegužės 8 dieną vyks pirmasis dainų konkurso "Eurovizija" pusfinalis.

Sputnik Lietuva siūlo sisipažinti su atlikėjų ir jų dainų sąrašu, bei pasirodymo konkurse tvarka.

1. Azerbaidžanas. Aisel Mamedova — X My Heart

Azerbaidžano atlikėja Aisel Lisabonoje pristatys šokių kompoziciją "X My Heart", kurią daugelis palygina su Loreen ir Sia. Nors kolkas dainininkės šansai "Eurovizijoje" nėra labai dideli, lažybų tarpininkai jai prognozuoja tik 26 vietą.

2. Islandija. Ari Ólafsson — Our Choice

Jaunasis Islandijos atlikėjas Ari Oulavsson jau trejus metus dainuoja, tačiau į tokio masto konkursą jis pateko pirmą kartą. Lažybų tarpininkų prognozės jam ne pačios palankiausios: 40 vietą iš 43.

3. Albanija. Eugent Bushpepa — Mall

Bušpepa Albanijoje yra žinomas seniai: jis dirba televizijoje ir pasirodo su roko grupę. "Eurovizijai" jis paruošė dainą "Mall", bet lažybų tarpininkai jos neįvertino ir prognozuoja jai tik 39 vietą iš 43.

4. Belgija. Sennek — A Matter of Time

Sennek, o taip pat Laura Gruseneken, "Eurovizijoje" Belgijai atstovaus su nestandartine electro pop kompozicija. Reitinguose atlikėjos kompozicija kol kas užima 14 vietą.

5. Čekija. Mikolas Josef — Lie To Me

"Čekijos Timberleikas", kaip atlikėją pavadino "Eurovizijos" gerbėjai, žada "išjudinti" salę Lisabonoje ir užkariauti visų mergaičių nuo penkerių iki penkiolikos metų širdis. Ir Jozefo šansai dideli: jam prognozuojama 6 vieta.

6. Lietuva. Ieva Zasimauskaitė — When We're Old

Lietuvos atstovė "Eurovizijoje 2018" pasirodys su balade, panašia į "Disney" animacinių filmų garso takelį. Tačiau lažybų tarpininkai kol kas jai prognozuoja tik 22 vietą iš 43.

7. Izraelis. Netta Barzilai — Toy

Izraelio atstovė Netta yra viena  pagrindinių "Eurovizijos" favoričių. Išlieka atmintyje ji ir dėl savo linksmo būdo, ir energetikos, ir, žinoma, kudakavimo dainos metu. Dabar Netta yra lažybų tarpininkų pirmasis numeris.

8. Baltarusija. Alekseev — Forever

Baltarusijai "Eurovizijos" konkurse atstovaus Ukrainos dainininkas Aleksejevas su liūdna kompozicija apie meilę. Pasirodymo metu jis pakils su sparneliais virš scenos ir savo mylimajai padovanos rožę. Lažybų tarpininkai netiki, kad Aleksejevas pateks į finalą.

9. Estija. Elina Nechayeva — La Forza

Estė Nechaeva yra viena iš "Eurovizijos" favoričių. Jos kompozicija, jungianti elektroninę ir operos muziką, sužavėjo tiek konkurso gerbėjus, tiek kritikus. Dabar ji įeina į konkurso favoritų trejetą.

10. Bulgarija. Equinox — Bones

Bulgarijai atstovaujanti tarptautinė grupė bando "pritraukti" televizijos žiūrovus madingu garsu. Kol kas jiems tai sekasi: visi kolektyvui prognozuoja vietą "Eurovizijos" dešimtuke.

11. Makedonija. Eye Cue — Lost and Found

Makedonijos "Eurovizijos" konkurse niekada nelydėjo sėkmė, tačiau tai niekada nesustabdė šalies atstovų. Dar vienas bandymas — su Eye Cue ir šokių daina apie meilę.

12. Kroatija. Franka — Crazy

Kroatija lažybų tarpininkų sąraše yra beveik pabaigoje: dainininkė Franka ir jos daina "Crazy" nesugebėjo įtikinti "Eurovizijos" gerbėjų savo galimybe laimėti konkursą.

13. Austrija. Cesár Sampson — Nobody But You

Austrijos dainininkas Cezaris Sempsonas taip pat važiuoja į konkursą su tipine šiuolaikine daina apie meilę — tokių radijo eteryje galima daug išgirsti. Reitinguose jis kol kas yra 18 vietoje iš 43.

14. Graikija. Yianna Terzi — Oniro Mou

Graikijos atstovės jaudinančios dainos pavadinimas verčiamas kaip "Mano svajonė". Reitinguose Terzi dabar 16 pozicijoje.

15. Suomija. Saara Aalto — Monsters

Tradiciškai "rokerių" Suomijai šiais metais "Eurovizijoje" atstovaus pop dainininkė Saara Alto. Lažybų tarpininkų prognozė — 11 vieta.

16. Armėnija. Sevak Khanagyan — Qami

Armėnijos atstovas dainininkas Sevak taip pat "Eurovizijoje" pasirodys su balade savo gimtąja kalba. Lažybų tarpininkų teigimu, jis gali patekti į finalą, tačiau aukštos vietos negali tikėtis.

17. Šveicarija. Zibbz — Stones

Briolio ir sesers sukurtas Šveicarijos duetas "Zibbz" planuoja padaryti įsimintiną pastatymą Lisabonos scenoje ir žada atlikti žavingą dainą. Lažybų tarpininkų prognozės — į finalą daina nepateks, "bendroje įskaitoje" — tik 32 vieta.

18. Airija. Ryan O'Shaughnessy — Together

Airijos daininikas Raianas O'Šonessi Lisabonos scenoje pasirodys su gitara ir atliks dainą apie meilę. Nei nuoširdūs žodžiai, nei pakankamai drąsus vaizdo muzikos klipas neleido jam užimti aukštos vietos reitinguose — kol kas jis tik 29 vitoje iš 43.

19. Kipras. Eleni Foureira — Fuego

Ilgą laiką lažybų tarpininkai nepastebėjo Kipro atstovės, tačiau dabar jie laiko ją pagrindine "Eurovizijos" favorite. Galbūt, Fureirai sėkmę atneš jos panašumas į Amerikos Beyonce — netrukus tai paaiškės.

1571
Tegai:
Eurovizija-2018, Lisabona
Temos:
"Eurovizija 2018" Lisabonoje (22)
Dar šia tema
Eurovizijos dainų konkurso atidarymas įvyko Lisabonoje
Lažybų tarpininkai: "Eurovizijos 2018" favoritė — estų dainininkė Nechayeva
Zasimauskaitė "Eurovizijoje" pasirodys šešta
Neringa

Neringos gimtadienio proga organizuojamas azartiškas žaidimas visai šeimai

(atnaujinta 09:25 2020.11.23)
Saugus ir įdomus orientacinis žaidimas "Pažink Neringą", kurio metu vadovaujantis suteiktomis poetinėmis nuorodomis dalyviams reikės įveikti septynių užuominų maršrutą, leis nuotaikingai ir aktyviai praleisti laisvalaikį bei geriau pažinti žymius kurorto objektus

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Neringos 59-ojo gimtadienio proga miestas kviečiame gyventojus ir svečius leistis į nuotaikingą aktyvaus laisvalaikio žaidimą "Pažink Neringą!", praneša oficiali Neringos turizmo informacijos svetainė visitneringa.com.

Pažymima, jog tai bus saugus, įdomus ir azartiškas žaidimas, kuris tiks visai šeimai.

"Žaidimą pradėkite nuo Nidos turizmo informacijos centro, įsikūrusio Naglių g. 18E, Nida (Autobusų stotis), kur greta esančioje skelbimų lentoje rasite pirmąją užuominą. Iš viso "Pažink Neringą" žaidime jūsų lauks net septynios užuominos, pritvirtintos įvairiose Nidos vietose, tad užduočių, mįslių ir nuorodų maršrutas — spalvingas ir intriguojantis", — paaiškina renginio organizatoriai.

Organizatorių teigimu, dalyviai, įveikę visas užduotis ir suradę objektus, visų užuominų atsakymus turi atsiųsti el. paštu info@visitneringa.lt ir prie sunkiausiai surasto objekto pasidaryti originalią asmenukę bei patalpinti ją Instagram su grotažyme #neringai59 arba atsiųsti drauge su atsakymais el. paštu. Žinutes su atsakymais ir nuotraukomis taip pat galima siųsti Facebook puslapyje "Curonian spit — Neringa".

Organizatoriai atkreipia dėmesį, jog žaidime gali dalyvauti visi norintys, dalyvių amžius nėra ribojamas. Žaidimas tęsis iki šių metų gruodžio 16 dienos.

O gruodžio 17 d. 10:00 Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre "Agila" komisijos sprendimu bus išrinkti 3 žaidimo maršrutą įveikę, atspėję visas užuominas ir originaliausią asmenukę prie sunkiausiai surasto objekto atsiuntę nugalėtojai. Susisieksime tik su laimingaisiais.

Nugalėtojų laukia Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" įsteigti prizai — Neringos atributikos suvenyrai.

Orientacinis žaidimas "Pažink Neringą" — nuotaikingas aktyvaus laisvalaikio žaidimas visai šeimai, skatinantis geriau pažinti žymius Neringos objektus. Jo metu vadovaujantis suteiktomis poetinėmis nuorodomis dalyviams reikės įveikti 7 užuominų, maršrutą. Žaidimą organizuoja Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila".

Tegai:
orientacinis žaidimas, Lietuva, Neringa

Rizikuodami gyvybe: aktoriai, kurie vos nemirė filmavimo aikštelėje

(atnaujinta 15:52 2020.11.19)
Atrankoje pateikiamos ryškiausios aktorių, rizikavusių gyvybe dėl vaidmens, nuotraukos. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Kino aktoriaus profesija yra kupina pavojų. Jie dažnai turi dirbti ekstremaliomis sąlygomis, o kartais jų gyvybei netgi kyla grėsmė.

Nuotraukų galerijoje pateikiamos aktorių, kurie filmavimo metu per stebuklą išvengė mirties, nuotraukos. Pavyzdžiui, "Titanike" vaidinusi aktorė Kate Winslet vos nenuskendo, o Džonio Depo vos nesutrypė arklys "Vienišo klajūno" filmavimo metu.

 • © Photo : Lenfilm (1961)

  Nuotraukoje: aktorius Vladimiras Korenevas, patvirtintas Ichtiandro vaidmeniui filme "Žmogus amfibija" (1961). Daugumą triukų filmo aktoriai turėjo atlikti po vandeniu. Vieno iš tokių nardymų metu grandinė, prie kurios jis buvo pririštas, nuslydo iš jūreivio rankų ir nutempė aktorių į dugną, tačiau, laimei, jam laiku buvo suteikta pagalba.

 • © Photo : Mosfilm (1974)

  Nuotraukoje: Konstantinas Raikinas Nikitos Michalkovo filmo "Savas tarp svetimų, svetimas tarp savų" (1974) filmavimo aikštelėje. Aktorius vos neprigėrė, patekęs į vandens sūkurį.

 • © Photo : Mosfilm (1967)

  Nuotraukoje: Aleksandras Demjanenka Leonido Gaidajaus komedijoje "Kaukazo belaisvė" (1967). Viename iš filmo epizodų jo veikėjas Šurikas nurieda miegmaišyje kalno šlaitu į Mzymtos upę. Komanda nespėjo laiku patraukti aktoriaus, ir jis įkrito į upę.

 • © Photo : Mosfilm (1967)

  Nuotraukoje: Natalija Varlei ponios vaidmenyje filme "Baubas" ("Vij") (1967). Vieno iš dublių metu aktorei pradėjo svaigti galva ir ji iškrito iš karsto, kuris skraidė 15 metrų aukštyje. Ją pagavo Leonidas Kuravlevas, kuris atliko Homos Bruto vaidmenį.

 • Džekis Čanas filmo "Dievo šarvai" (1986) filmavimo metu nukrito iš septynių metrų aukščio ir susilaužė kaukolę, atsitrenkęs į akmenį.

 • Maiklas Dž. Foksas neteko sąmonės per sceną Roberto Zemeckio filme "Atgal į ateitį" (1990). Virvė suspaudė jam kaklą ir jis pradėjo dusti.

 • © Photo : Brooksfilms Limited (1980)

  Džonas Hertas, suvaidinęs istorinėje Deivido Linčo dramoje "Drambliažmogis" (1980), dėl sudėtingo grimo vos neužduso.

 • Tomas Hanksas įsipjovė filmuodamas Roberto Zemeckio dramoje "Prarastasis" (2000) ir užsikrėtė stafilokoku.

 • Filmuodamasis Martino Skorsezės dramoje "Niujorko gaujos" (2002), Danielis Dėjus-Liuisas (Daniel Day-Lewis) susirgo plaučių uždegimu. Filmas buvo filmuojamas šaltuoju metų laiku, o aktorius principingai atsisakė dėvėti šiltus drabužius, kurių XIX amžiuje nebuvo.

 • Filmo "Vienišas klajūnas" (2013) filmavimo metu Džonis Depas nukrito nuo žirgo ir vos išvengė rimtų sužalojimų.

 • Aktorės Umos Turman vos nepartrenkė mikroautobusas filmo "Percy Jackson & Lightning Thief" (2010) filmavimo metu. Ją išgelbėjo aktorius Pirsas Brosnanas.

 • Keitė Vinslet vos nežuvo filmuodamasi "Titanike" (1997). Aktorės suknelė užsikabino už grotų, ji atsidūrė po vandeniu ir vos nenuskendo.

 • © Photo : Colossal Pictures (2005)

  Filmuodamasi veiksmo filme "Aeon Flux" (2005) Šarliz Teron (Charlize Theron) išmušė stuburo diską. Beveik visus triukus aktorė atliko savarankiškai, tačiau per nugaros salto ji suklupo ir nusileido ant kaklo.

Tegai:
aktoriai, kinas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį

Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis video

(atnaujinta 16:29 2020.11.23)
Pirmadienį, lapkričio 23-iąją, minimas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus 169-asis gimtadienis

Vaizdo įrašas apie tai, kaip sostinėje buvo mnimas patriarcho gimtadienis, paskelbtas Facebook savivaldybės puslapyje.

Minint šią dieną, Vilnius meras Remigijus Šimašius prie tautos patriarcho paminklo pririšo trisdešimt Lietuvos vėliavos spalvų balionų. Paruošta ir kita dovana – specialiai iš Filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininkas Dovas Lietuvninkas atliko du Juozo Naujalio kūrinius: "Jaunimo giesmė" bei "Lietuva brangi".

"30 Lietuvos vėliavos spalvų balionų tautos patriarchui – gimtadienio dovana nuo Vilniaus. Jonas Basanavičius ne tik sutelkė tautą, bet ir sunkiausiais laikais nepaliko Vilniaus. Ir jis tikrai džiaugtųsi šiandienos laisva Lietuva. Tikiu, kad ši ryški, džiaugsmą simbolizuojanti dovana įkvėps kartu ir vilniečius ateityje, kuomet jau vėl galėsime saugiai susiburti, kurti naują miesto tradiciją", – sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Jonas Basanavičius – Lietuvos istorikas, folkloristas, publicistas, visuomeninis veikėjas, Lietuvos tautos atgimimo patriarchas. Jis buvo Vilniaus Seimo sušaukimo iniciatorius ir dalyvis (1905 metų gruodžio 4-5 dienomis) bei vienas iš memorandumo, reikalaujančio, kad Lietuvai būtų suteikta teisė į savivaldą ir demokratines reformas, autorius.

Paminklas Lietuvos tautos atgimimo patriarchui prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniuje buvo atidengtas 2018 metais.

Tegai:
Vilnius, Jonas Basanavičius
Dar šia tema
Vilniuje atidengtas paminklas Jonui Basanavičiui
Basanavičiaus sugrįžimas: Vilniuje atidengtas paminklas Lietuvos patriarchui
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija dovanų gavo patriarcho skulptūrą