Eurovizijos 2018 antrojo pusfinalio repeticija, archyvinė nuotrauka

"Eurovizija 2018": visi antrojo pusfinalio dalyviai

555
(atnaujinta 15:24 2018.05.10)
Antrajame dainų konkurso pusfinalyje pasirodys Rusijos atstovė Julija Samoilova, Latvijos dainininkė Laura Rizzotto ir dar 17 šalių atstovai

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Portugalijos sostinėje Lisabonoje gegužės 10 dieną vyks antrasis dainų konkurso "Eurovizija" pusfinalis.

Sputnik Lietuva siūlo susipažinti su atlikėjų ir jų dainų sąrašu, bei pasirodymo konkurse tvarka.

Primename, kad į "Eurovizijos" finalą iš antrojo pusfinalio pateks tik dešimt atlikėjų.

1. Norvegija. Aleksandras Rybakas — That's How You Write A Song

"Eurovizijos 2009" nugalėtojas Aleksandras Rybakas šiemet vėl nusprendė išbandyti savo sėkmę konkurse, šį kartą su daina "That's How You Write A Song". Anot lažybų tarpininkų, jis gali patekti į geriausių trejetą, o jeigu jis laimės konkursą, tai taps antruoju dainininku, du kartus laimėjusiu pirmąją vietą "Eurovizijoje".

2. Rumunija. The Humans — Goodbye

Grupei iš Rumunijos su roko balade apie atsisveikinimą lažybų tarpininkai aukštos vietos  neprognozuoja. Be to, pagal prognozes komanda nesugebės net patekti į "Eurovizijos" finalą.

3. Serbija. Sanja Ilić & Balkanika — Nova Deca

Vyriausias šių metų "Eurovizijos" dalyvis — serbų kompozitorius Sania Ilič. Jam jau 67 metai, ir su savo grupe jis yra pasirengęs išbandyti sėkmę konkurse. Į finalą Serbijos atstovai vargu ar pateks, bet pasirodys jie puikiai, teigia lažybų tarpininkai.

4. San Marinas. Jessika ir Jenifer Brening — Who We Are

Maltos ir Vokietijos dainininkių duetas sukurtas specialiai dalyvauti "Eurovizijoje" atstovaudamas smulkiajam San Marinui. Tipiškas "eurosong" vargu ar padės merginoms: lažybų tarpininkai joms prognozuoja paskutinę vietą pusfinalyje.

5. Danija. Rasmussen — Higher Ground

Danijos atlikėjų iš grupės "Rasmussen" pasirodymas daugiau panašus į ištrauką iš roko operos. Šiais metais "Eurovizijoje" nėra daug roko muzikos, ir danų kompozicija patinka konkurso gerbėjams. Pasak lažybų tarpininkų, jie būtinai pateks į konkurso finalą.

6. Rusija. Julija Samoilova — I Won't Break

Rusijos dainininkė Julija Samoilova važiuos į "Euroviziją" iš antro bandymo: pernai Ukrainos valdžios institucijos jos neįleido į Kijevą. Atlikėja paruošė naują dainą ir įsimintiną numerį ir yra pasirengusi pasirodyti konkurse. Lažybų tarpininkai dar nėra įsitikinę, kad Samoilova pateks į finalą.

7. Moldova. DoReDoS — My Lucky Day

Rusijos pop scenos karaliaus Filipo Kirkorovo proteguojama grupė "DoReDos" konkurse atstovaus Moldovai su žavinga daina "My Lucky Day". Iš pradžių moldavų daina nepadarė didelio įspūdžio "Eurovizijos" gerbėjams, tačiau dabar lažybų tarpininkai jai prognozuoja 10 vietą bendrame reitinge ir užtikrina, kad grupė išeis į finalą.

8. Nyderlandai. Waylon — Outlaw In 'Em

Vilemas Bijkerkas (Waylonas) yra dar vienas "sugrįžęs" "Eurovizijos" dalyvis. Jis dalyvavo konkurse 2014 metais grupės "The Common Linnets" sudėtyje, tada komanda užėmė antrą vietą. Dainininko, kaip solisto  patekimu į finalą lažybų tarpininkai tiki, tačiau aukštos vietos neprognozuoja.

9. Australija. Jessica Mauboy — We Got Love

Talentų šou "Australian Idol" finalistė Jessica Mauba sugebėjo išleisti tris studijų albumus ir pasiekė populiariausią konkursą Europoje. Lažybų tarpininkų prognozės jai: į finalą pateks, tačiau ten gali užimti žemiausią Australijai vietą — 17.

10. Gruzija. Ethno-Jazz Band Iriao — For You

Gruzijos atstovai "Eurovizijoje" reguliariai eksperimentuoja: buvo ir rokas, ir pop, ir hiphopas. Šiais metais konkurse dalyvaus džiazo ir etninės muzikos grupė "Iriao".  Patekti į finalą, lažybų tarpininkų prognozėmis, grupei vargu ar pavyks.

11. Lenkija. Gromee и Lukas Meijer — Light Me Up

Lenkų DJ Gromee ir Lukas Meyer nusprendė suteikti konkursui modernų skambesį — jų pasirodymas yra panašus į David Guetta populiariausias dainas. Į finalą, pagal prognozes, Lenkijos duetas pateks.

12. Malta. Christabelle — Taboo

Dainininkė Kristabel Borg keletą kartų bandė atstovauti Maltai "Eurovizijoje", tačiau kiekvieną kartą ji pralaimėdavo nacionalinėje atrankoje. 2018 metais ji galiausiai pateko į konkursą, tačiau į finalą vargu ar išeis.

13. Vengrija. AWS — Viszlát Nyár

Vengrijos roko grupė važiuos į konkursą su daina savo gimtąja kalba — dainos pavadinimas išverčiamas kai "Pasimatysime vasarą". Į finalą roko atlikėjai patekti gali, tačiau aukčtų pozicijų "Eurovizijoje" lažybų tarpininkai jiems neprognozuoja.

14. Latvija. Laura Rizzotto — Funny Girl

Laura Rizzotto yra Brazilijos kilmės latvė. Konkurse ji atliks ilgesingą dainą "Funny Girl" — šansus patekti į finalą dainininkė turi, tačiau lažybų tarpininkai tuo nelabai tikri.

15. Švedija. Benjamin Ingrosso — Dance You Off

Švedijai "Eurovizijoje-2018" atstovaus jaunas dainininkas Benjamin Ingrosso. Jo muzikos klipas jau užkariavo tūkstančių mergaičių širdis visoje Europoje, ir konkurse atlikėjas gali tikėtis pakankamai aukštų vietų.

16. Juodkalnija. Vanja Radovanović — Inje

Vanja Radovanović iš Juodkalnijos turi nedaug šansų patekti į konkurso finalą. Jo daina "Inje" — tipiška liūdna baladė, prie tokių konkurso mėgėjai jau seniai priprato.

17. Slovėnija. Lea Sirk — Hvala, ne!

Lea Sirk važiuoja į konkursą su daina, kurios pavadinimas išverčiamas kaip "Ačiū, ne". Hiphopo elementai ir nacionalinė kalba vargu ar atves atlikėją į finalą — lažybų tarpininkai jai prognozuoja paskutinę vietą.

18. Ukraina. MELOVIN — Under The Ladder

Ukrainos dainininkas Melovinas (Konstantinas Bočarovas) važiuoja į konkursą iš antro bandymo. Su daina "Under The Ladder" jis gali patekti į finalą, tačiau aukštas pozicijas ten vargu ar užims — tik tuo atveju, jei žiūrovus sužavės pasirodymas su degančiu pianinu.

555
Tegai:
Eurovizija-2018, Lisabona
Temos:
"Eurovizija 2018" Lisabonoje (22)
Dar šia tema
Kas pateko į "Eurovizijos" finalą po pirmojo pusfinalio
"Eurovizija 2018": visi pirmojo pusfinalio dalyviai
Neringa

Neringos gimtadienio proga organizuojamas azartiškas žaidimas visai šeimai

(atnaujinta 09:25 2020.11.23)
Saugus ir įdomus orientacinis žaidimas "Pažink Neringą", kurio metu vadovaujantis suteiktomis poetinėmis nuorodomis dalyviams reikės įveikti septynių užuominų maršrutą, leis nuotaikingai ir aktyviai praleisti laisvalaikį bei geriau pažinti žymius kurorto objektus

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Neringos 59-ojo gimtadienio proga miestas kviečiame gyventojus ir svečius leistis į nuotaikingą aktyvaus laisvalaikio žaidimą "Pažink Neringą!", praneša oficiali Neringos turizmo informacijos svetainė visitneringa.com.

Pažymima, jog tai bus saugus, įdomus ir azartiškas žaidimas, kuris tiks visai šeimai.

"Žaidimą pradėkite nuo Nidos turizmo informacijos centro, įsikūrusio Naglių g. 18E, Nida (Autobusų stotis), kur greta esančioje skelbimų lentoje rasite pirmąją užuominą. Iš viso "Pažink Neringą" žaidime jūsų lauks net septynios užuominos, pritvirtintos įvairiose Nidos vietose, tad užduočių, mįslių ir nuorodų maršrutas — spalvingas ir intriguojantis", — paaiškina renginio organizatoriai.

Organizatorių teigimu, dalyviai, įveikę visas užduotis ir suradę objektus, visų užuominų atsakymus turi atsiųsti el. paštu info@visitneringa.lt ir prie sunkiausiai surasto objekto pasidaryti originalią asmenukę bei patalpinti ją Instagram su grotažyme #neringai59 arba atsiųsti drauge su atsakymais el. paštu. Žinutes su atsakymais ir nuotraukomis taip pat galima siųsti Facebook puslapyje "Curonian spit — Neringa".

Organizatoriai atkreipia dėmesį, jog žaidime gali dalyvauti visi norintys, dalyvių amžius nėra ribojamas. Žaidimas tęsis iki šių metų gruodžio 16 dienos.

O gruodžio 17 d. 10:00 Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre "Agila" komisijos sprendimu bus išrinkti 3 žaidimo maršrutą įveikę, atspėję visas užuominas ir originaliausią asmenukę prie sunkiausiai surasto objekto atsiuntę nugalėtojai. Susisieksime tik su laimingaisiais.

Nugalėtojų laukia Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" įsteigti prizai — Neringos atributikos suvenyrai.

Orientacinis žaidimas "Pažink Neringą" — nuotaikingas aktyvaus laisvalaikio žaidimas visai šeimai, skatinantis geriau pažinti žymius Neringos objektus. Jo metu vadovaujantis suteiktomis poetinėmis nuorodomis dalyviams reikės įveikti 7 užuominų, maršrutą. Žaidimą organizuoja Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila".

Tegai:
orientacinis žaidimas, Lietuva, Neringa

Rizikuodami gyvybe: aktoriai, kurie vos nemirė filmavimo aikštelėje

(atnaujinta 15:52 2020.11.19)
Atrankoje pateikiamos ryškiausios aktorių, rizikavusių gyvybe dėl vaidmens, nuotraukos. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Kino aktoriaus profesija yra kupina pavojų. Jie dažnai turi dirbti ekstremaliomis sąlygomis, o kartais jų gyvybei netgi kyla grėsmė.

Nuotraukų galerijoje pateikiamos aktorių, kurie filmavimo metu per stebuklą išvengė mirties, nuotraukos. Pavyzdžiui, "Titanike" vaidinusi aktorė Kate Winslet vos nenuskendo, o Džonio Depo vos nesutrypė arklys "Vienišo klajūno" filmavimo metu.

 • © Photo : Lenfilm (1961)

  Nuotraukoje: aktorius Vladimiras Korenevas, patvirtintas Ichtiandro vaidmeniui filme "Žmogus amfibija" (1961). Daugumą triukų filmo aktoriai turėjo atlikti po vandeniu. Vieno iš tokių nardymų metu grandinė, prie kurios jis buvo pririštas, nuslydo iš jūreivio rankų ir nutempė aktorių į dugną, tačiau, laimei, jam laiku buvo suteikta pagalba.

 • © Photo : Mosfilm (1974)

  Nuotraukoje: Konstantinas Raikinas Nikitos Michalkovo filmo "Savas tarp svetimų, svetimas tarp savų" (1974) filmavimo aikštelėje. Aktorius vos neprigėrė, patekęs į vandens sūkurį.

 • © Photo : Mosfilm (1967)

  Nuotraukoje: Aleksandras Demjanenka Leonido Gaidajaus komedijoje "Kaukazo belaisvė" (1967). Viename iš filmo epizodų jo veikėjas Šurikas nurieda miegmaišyje kalno šlaitu į Mzymtos upę. Komanda nespėjo laiku patraukti aktoriaus, ir jis įkrito į upę.

 • © Photo : Mosfilm (1967)

  Nuotraukoje: Natalija Varlei ponios vaidmenyje filme "Baubas" ("Vij") (1967). Vieno iš dublių metu aktorei pradėjo svaigti galva ir ji iškrito iš karsto, kuris skraidė 15 metrų aukštyje. Ją pagavo Leonidas Kuravlevas, kuris atliko Homos Bruto vaidmenį.

 • Džekis Čanas filmo "Dievo šarvai" (1986) filmavimo metu nukrito iš septynių metrų aukščio ir susilaužė kaukolę, atsitrenkęs į akmenį.

 • Maiklas Dž. Foksas neteko sąmonės per sceną Roberto Zemeckio filme "Atgal į ateitį" (1990). Virvė suspaudė jam kaklą ir jis pradėjo dusti.

 • © Photo : Brooksfilms Limited (1980)

  Džonas Hertas, suvaidinęs istorinėje Deivido Linčo dramoje "Drambliažmogis" (1980), dėl sudėtingo grimo vos neužduso.

 • Tomas Hanksas įsipjovė filmuodamas Roberto Zemeckio dramoje "Prarastasis" (2000) ir užsikrėtė stafilokoku.

 • Filmuodamasis Martino Skorsezės dramoje "Niujorko gaujos" (2002), Danielis Dėjus-Liuisas (Daniel Day-Lewis) susirgo plaučių uždegimu. Filmas buvo filmuojamas šaltuoju metų laiku, o aktorius principingai atsisakė dėvėti šiltus drabužius, kurių XIX amžiuje nebuvo.

 • Filmo "Vienišas klajūnas" (2013) filmavimo metu Džonis Depas nukrito nuo žirgo ir vos išvengė rimtų sužalojimų.

 • Aktorės Umos Turman vos nepartrenkė mikroautobusas filmo "Percy Jackson & Lightning Thief" (2010) filmavimo metu. Ją išgelbėjo aktorius Pirsas Brosnanas.

 • Keitė Vinslet vos nežuvo filmuodamasi "Titanike" (1997). Aktorės suknelė užsikabino už grotų, ji atsidūrė po vandeniu ir vos nenuskendo.

 • © Photo : Colossal Pictures (2005)

  Filmuodamasi veiksmo filme "Aeon Flux" (2005) Šarliz Teron (Charlize Theron) išmušė stuburo diską. Beveik visus triukus aktorė atliko savarankiškai, tačiau per nugaros salto ji suklupo ir nusileido ant kaklo.

Tegai:
aktoriai, kinas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Ust-Lugos uostas

Rusija gali pasiūlyti Baltarusijai pastatyti trąšų perkrovimo terminalą

(atnaujinta 16:54 2020.11.23)
"Rusijos geležinkeliai" jau teikia 50% nuolaidą savo partneriams iš Baltarusijos, pažymėjo susisiekimo viceministras Jurijus Cvetkovas

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Rusijos susisiekimo ministerija gali pasiūlyti Baltarusijos krovinių siuntėjams pastatyti savo trąšų perkrovimo terminalą viename iš Rusijos uostų. Apie tai pareiškė Rusijos susisiekimo viceministras Jurijus Cvetkovas.

Pasak jo, dabar svarstomas Baltarusijos naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose klausimas.

"Dalyvaujant Baltarusijos vyriausybės ir verslo atstovams, buvo stebima šių prekių judėjimo grandinė, per Baltarusijos ir Rusijos teritoriją gabenimui naudojamas geležinkelis, taip pat buvo atsižvelgiama į tokio tipo prekių perkėlimo uostuose kainą ir frachto kainą", — cituoja TASS Cvetkovo žodžius.

Viceministras pažymėjo, kad Minske buvo pasirašytas protokolas dėl tokių daiktų gabenimo, po to šie tarifai buvo lyginami su Rusijos tarifais.

"Dabar, vykstant deryboms, galima "susitraukti", — pasakė jis.

Cvetkovas pridūrė, kad Rusijos geležinkelių įmonė jau teikia 50% nuolaidą Baltarusijos partneriams. Tuo pačiu metu perkraunant uostuose išlaidos dažnai būna didesnės, nes nėra ilgalaikių take-or-pay sutarčių.

Anot viceministro, neketinama daryti jokių nuolaidų iš biudžeto, siekiant sumažinti baltarusių prekių gabenimo išlaidas.

Rugsėjo mėnesį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas yra pasirengęs svarstyti jūros terminalo statybą Leningrado srityje už sutaupytas lėšas Baltarusijos AE paskolai. Tokį pasiūlymą Baltarusijos lyderis pateikė susitikime su Leningrado srities gubernatoriumi Aleksandru Drozdenka.

Savo ruožtu Rusijos gubernatorius pažymėjo, kad Minskui politiškai yra naudinga nukreipti savo krovinius, tačiau dažniausiai kaimyninėje šalyje užduodami klausimai dėl pervežimo tarifo dydžio ir uosto paslaugų krovos kainų. Pasak jo, projektas bus įgyvendintas tuo atveju, "jei šis komponentas bus naudingas arba bent jau smarkiai nesiskirs nuo to, ką šiandien turi baltarusių partneriai".

Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių uostų į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pusės pareiškimų ir veiksmų Baltarusijos padėties fone po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka.

Anksčiau Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka pareiškė, kad šiuo metu vyksta komercinis klausimo dėl krovinių perorientavimo iš Lietuvos į Rusijos uostus svarstymas.

Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

Tuo pat metu Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius pažymėjo, kad prieš pradėti ką nors, Rusijai reikia garantijų, kad Minskas yra tikrai pasirengęs perorientuoti savo krovinių srautus.

Tegai:
krovinių vežimas, Baltarusija, Rusija