Pašto ženklai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje veikia pašto ženklų, pasakojančių Lietuvos istoriją, paroda

76
(atnaujinta 08:58 2018.05.14)
Vilniaus centriniame pašte iki birželio bus eksponuojama paroda, kurioje pristatyti Venesueloje rinkti lietuviški pašto ženklai

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Vilniaus centriniame pašte pristatoma filatelisto Algimanto Dugno paroda "Laisvės kelias pašto ženkluose", praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

Už Atlanto gyvenusio lietuvio kolekcininko sukauptuose pašto ženkluose ir kitoje filatelinėje medžiagoje atsispindi Lietuvos istorijos raida, įvykiai, asmenybės.

Parodos autorius didžiąją gyvenimo dalį praleido Venesueloje. Pašto ženklus, vokus, antspaudus  pradėjo kolekcionuoti Italijoje, būdamas 14 metų. Daugiausia eksponatų turi iš Venesuelos, tačiau asmeninėje kolekcijoje svarbią vietą užima lietuviški pašto ženklai, kuriuos nuo 1961 metų aptiko kitose šalyse.

Algimanto Dugno paroda Laisvės kelias pašto ženkluose
Algimanto Dugno paroda "Laisvės kelias pašto ženkluose"

Dugnas išeivijoje buvo aktyvus lietuvybės ir Lietuvos laisvės puoselėtojas.

"Puoselėdami mūsų šokius, dainas, religinius ir tautinius papročius drąsiai rodėme, kad mūsų šaknys lietuviškos ir kad mums Lietuva buvo gyva mūsų gyvenimo dalis", — pasakojo vyras.

Prieš daugiau nei dešimtmetį su šeima į Lietuvą grįžęs Dugnas tautiečius moko ispanų ir italų kalbų Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centre. Vyras ir toliau renka pašto ženklus ir ypatingiausiais dalijasi su visuomene.

"Filatelija yra tarpdisciplininis objektas, ji skatina nuolatos domėtis įvairiais dalykais, ieškoti informacijos, teikia pažinimo džiaugsmą, kuriuo norisi dalintis su kitais — kolegomis ir besimokančiaisiais", — sakė parodos autorius kolekcininkas Dugnas. 

Parodoje "Laisvės kelias pašto ženkluose" su įdomiais ir net šmaikščiais aprašymais eksponuojami pašto ženklai, pirmosios dienos leidimo vokai, laiškai, siųsti iš Lietuvos į užsienį, pateikiami faktai, susiję su kitomis užsienio šalimis.

Eksponuojami pašto ženklai supažindina su keliais Lietuvos istorijos etapais: 1918-1940 metų — nepriklausoma tarpukario Lietuva; 1940-1991 metų — sovietmetis.

Pašto ženklų paroda "Laisvės kelias pašto ženkluose" Vilniaus centriniame pašte lankytojų lauks iki birželio mėnesio.

76
Tegai:
pašto ženklai, paroda, Vilniaus centrinis paštas, paroda "Laisvės kelias pašto ženkluose", Lietuva
Dar šia tema
Išleidžiami nauji pašto ženklai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui
Išleisti pašto ženklai, skirti Pjongčango olimpinėms žaidynėms
Pirmieji 2018 metų pašto ženklai yra pažymėti Gediminaičių stulpais
Pašto ženklų paroda atskleidžia, kaip pasaulyje švenčiamos Kalėdos