Vilniečiai piešiniais atsisveikina su senaisiais autobusais, nuotrauka iš įvykio vietos

Fotofaktas: vilniečiai piešiniais atsisveikino su senaisiais autobusais

48
(atnaujinta 15:04 2018.05.20)
Miestiečiai buvo pakviesti sukurti spalvingą piešinį ar parašyti linkėjimą ir tokiu būdu padėkoti autobusui už kiekvieną Vilniuje nuvažiuotą kilometrą, renginyje galėjo dalyvauti visi norintys

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Vilniuje, gegužės 19 dieną, skambant Gatvės muzikos dienai, vyko simbolinis atsisveikinimas su senaisiais sostinės autobusais, kuriuos sparčiai keičia naujieji, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

"Viso gero, autobuse: padėkok už kiekvieną kilometrą", — šiuo kvietimu startavo renginys.

Dailininkas Kazimieras Brazdžiūnas dalyvauja renginyje
Dailininkas Kazimieras Brazdžiūnas dalyvauja renginyje

Miesto centre vilniečiai turėjo išskirtinę galimybę ne tik gyvai stebėti, kaip ant autobuso gimsta dailininko Kazimiero Brazdžiūno piešinys, tačiau ir patys palikti savo linkėjimo senajam autobusui potėpį.

Renginyje galėjo dalyvauti visi norintys
Renginyje galėjo dalyvauti visi norintys

Ankstyvą rytą į Gedimino prospektą atkeliavęs 21 metų senumo autobusas "Karosa" po visos dienos piešimo tapo meno kūriniu. Dailininkui Brazdžiūnui ant vienos autobuso pusės tapant atsisveikinimo piešinį, kitą pusę vizualiai apipavidalino ir kartu su miestiečiais improvizuodami puošė menininkai Goda Lukaitė, Kristina Alsytė ir Darius Jaruševičius. Nupiešti ar parašyti linkėjimą ir tokiu būdu padėkoti autobusui už kiekvieną Vilniuje nuvažiuotą kilometrą galėjo visi norintys.

Senas autobusas tapo meno kūriniu
Senas autobusas tapo meno kūriniu

Gatvės muzikos dienos renginyje apipavidalintas viešojo transporto autobusas "Karosa" pagamintas dar 1997 metais — per visą eksploatacijos laiką jis yra nuvažiavęs daugiau kaip 1,5 mln. kilometrų. 1997 metais Vilniuje tokių autobusų buvo 100, o iki dabar išlikę vos keturi.    

Šiuo metu "Vilniaus viešasis transportas" kasdien į sostinės gatves išleidžia 292 autobusus, kurių vidutinis amžius yra 15 metų. Planuojama, kad į Vilniaus gatves iki rudens išvažiavus 150 naujų "Solaris Urbino" autobusų, beveik 80 senųjų, kurių amžiaus vidurkis siekia 22 ir daugiau metų, nebebus  eksploatuojami. Šie autobusai viduje ir išorėje bus specialiai paženklinti žyma #VisoAutobuse, primindami vilniečiams apie savo atsisveikinimą. Iš viso bus atnaujinta beveik 50 procentų viso UAB "Vilniaus viešasis transportas" autobusų parko, o autobusų amžiaus vidurkis sieks šešerius metus.

Atsisveikinimo su senais autobusais renginio dalyviai
Atsisveikinimo su senais autobusais renginio dalyviai

Gatvės muzikos dienos metu menininkų ir vilniečių išpieštas autobusas sostinės gatvėmis važiuos beveik mėnesį. Vėliau jį, kaip ir dalį kitų senųjų autobusų, pakeis naujieji, kurių sostinės gatvėse sparčiai daugėja.

2017 metų rudenį prasidėjo rekordinis Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas. Šis pavasaris ir vasara yra intensyviausi laikotarpiai, kai į gatves išvažiuoja didžiausias srautas naujų autobusų, kuriais keliauti vilniečiams yra greičiau, patogiau ir komfortiškiau. Iki šių metų pabaigos sostinėje iš viso važiuos 250 naujų autobusų ir 41 naujas troleibusas. 

48
Tegai:
kultūriniai renginiai, Lietuva, Vilnius