Lietuvos Seimas, archyvinė nuotrauka

Seimas ketina apriboti kultūros įstaigų vadovų kadencijas

13
(atnaujinta 08:31 2018.06.18)
Parlamentarų teigimu, nekeičiamas vieno žmogaus vadovavimas kelis dešimtmečius daro neigiamą poveikį kultūros įstaigų plėtrai ir atvirumui

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Seimas spręs, ar reikia riboti kultūros įstaigų vadovų kadencijas, praneša LRT.

Kultūros ministerija Seimui pateikė siūlymus, kuriais būtų ribojama vadovų darbo trukmė iki 10 metų.

Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza pabrėžė, jog ir be šios pataisos mažesniuose miestuose rasti muziejaus ar kultūros centro vadovą sunku.

"Galbūt sostinėje, didmiesčiuose dar yra žmonių ir, sakykim, kompetentingų, kur galima ir keisti, ir rasti kvalifikuotų darbuotojų, bet jeigu kalbėti apie Lietuvos regionus, priskirčiau ir Šiaulius, ir Panevėžį, ir Telšius, sakykim, mažesniuosius, galbūt kaimiškuosius rajonus, tai ten yra įsikūrę tikrai nemažai muziejų, juose dirba kompetentingi žmonės. Didžioji dalis institucijų, muziejų yra sukurti pačių direktorių rankomis ne per vieną dešimtmetį", — sakė Balza.

Seimui pateiktame Kultūros įstaigų įstatyme siūloma visų muziejų, bibliotekų, kultūros centrų ir profesionalaus scenos meno įstaigų vadovams nustatyti penkerių metų kadencijas, o nacionalinių įstaigų vadovams įvesti dar ir ribojimą, kad direktoriai galėtų vadovauti ne ilgiau kaip dvi kadencijas, tai yra, 10 metų.

Lietuvoje yra keturi nacionaliniai muziejai, o jų vadovai eina pareigas daugelį metų. Vienas iš jų vadovauja muziejui apie 40 metų. Parlamentarų teigimu, toks ilgas vadovavimas užkerta kelią naujovėms ir atvirumui.

13
Tegai:
kultūra, Kultūros ministerija, Seimas, Lietuva