Kinas po žvaigždėmis, archyvinė nuotrauka

"Kinas po žvaigždėmis" kviečia į vasariškas filmų peržiūras po atviru dangumi

182
(atnaujinta 17:33 2018.06.21)
Projektas "Kinas po žvaigždėmis" praneša apie šių metų sezono pradžią ir kviečia priimti atidarymo dovaną – nemokamą seansą Vilniaus Katedros aikštėje

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Liepos 31 dieną startuos devintasis projekto "Kinas po žvaigždėmis" sezonas, kasmet kviečiantis Vilniaus gyventojus ir svečius į vasariškas filmų peržiūras po atviru dangumi, praneša madeinvilnius.lt.

Paskutiniąją liepos dieną Katedros aikštė virs didžiausia miesto kino sale po atviru dangumi, o  nuo rugpjūčio 1 dienos "Kino po žvaigždėmis" seansai persikels į Valdovų rūmų kiemą.

Lauko kino sezoną atidarys Lietuvos kino centro iniciatyva suskaitmenintas ir restauruotas Raimundo Banionio filmas "Vaikai iš "Amerikos" viešbučio".  

Laisve pulsuojantis, jaunystės ir revoliucingos rock n'rollo dvasios kupinas Banionio filmas "Vaikai iš "Amerikos" viešbučio" nukelia į 1972-ųjų  Kauną. Nedidelė paauglių grupelė slapčia klausosi Liuksemburgo radijo grojamos vakarietiškos muzikos, svajoja, myli. Visi jie gyvena tame pačiame name, kuriame anksčiau buvo viešbutis "Amerika". Jų nekalta veikla susidomi KGB — saugumo agentai perskaito moksleivių laiškus, siųstus į Liuksemburgo radiją. Netrukus drauge su milicija jie išdrasko šį paauglių būrelį. Tai filmas apie jaunystę, lietuvių "hipių" kartą, apie metą, kai susidegino Romas Kalanta.

Filme įsimintinus vaidmenis sukūrė Augustas Šavelis, Gabija Jaraminaitė, Jūratė Onaitytė, Jurga Kasčiukaitė, Gediminas Karka, Linas Paugis, Rolandas Kazlas, Giedrius Čaikauskas, Arūnas Sakalauskas, Gražina Balandytė ir kiti.  

"Kinas po žvaigždėmis", kaip ir kasmet, pristatys vasarišką, intriguojantį filmų repertuarą — nuo karščiausių premjerų iki laiko patikrintos klasikos. Visa programa bus atskleista liepos 19 dieną.

Valdovų rūmų kieme geru kinu ir ilgais vasaros vakarais mėgautis žiūrovai galės visą rugpjūtį — kiekvieną darbo dieną.

182
Tegai:
filmų peržiūros po atviru dangumi, kinas, Kinas po žvaigždėmis, Lietuva, Vilnius
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (71)
Dar šia tema
Šalies kino teatrų žiūrovai labiau laukia lietuviškų filmų
Lietuvos mokiniams parodys daugiau lietuviškų filmų apie tremtinius ir partzanus
Aktorė Ieva Andrejevaitė: mano namai ten, kur mano batai