Palanga, archyvinė nuotrauka

Valstybės dieną Palangoje vyks reginiai ne tik ant žemės, bet ir jūroje bei ore

46
(atnaujinta 17:33 2018.07.03)
Vaikų parke šeimas suburs aktyvios pramogos, prie jūros bus laukiami oro akrobatinių triukų bei lietuviškos muzikos mėgėjai, kurorto centre teatro aktoriai parodys spektaklį, o vakare visi kviečiami vieningai sugiedoti Tautišką giesmę

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje nenuobodžiaus nė vienas — didžiausias šalies kurortas šią visai šaliai svarbią dieną kviečia švęsti linksmai ir originaliai bei dovanoja reginius ne tik žemėje, bet ir jūroje bei ore, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Visą dieną Palangoje šventinės atrakcijos keis viena kitą: šeimas suburs aktyvios pramogos Vaikų parke, prie jūros bus laukiami oro akrobatinių triukų bei lietuviškos muzikos mėgėjai, o kurorto centre, Grafų Tiškevičių alėjoje, lietuvybės dvelksmą iš praeities dovanos Palangos "Grubiojo" teatro aktoriai. Vakare, 21:00, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami vieningai su viso pasaulio lietuviais giedoti Tautišką giesmę.

Atrakcijos šeimoms su vaikais

Visas šeimas su įvairaus amžiaus vaikais ir netgi augintiniais linksmai bei nuotaikingai švęsti Valstybės dieną Palanga kviečia į  Vaikų parką (Šermukšnių g.) — nuo 14:00 iki 17:00 čia vyks Šeimų bėgimas bei daugybė kitų atrakcijų.

Atvykusiųjų lauks lauko žaidimai, nuotaikinga muzika, sveikatingumo užsiėmimai bei bėgimas skirtingomis distancijomis (atsižvengiant į dalyvių amžių).

Viso renginio metu Vaikų parke skambės muzika, vaikams bus įrengtos piešimo zonos, ant mažųjų veidukų bus piešiamos trispalvės.

Triukai danguje 

Neeilinis reginys miesto palangiškių ir svečių lauks ir paplūdimyje, ties jūros tiltu — 19:00 čia įspūdingą pasirodymą surengs ketvertas oro akrobatų komandos "The Flying Bulls" narių. Specialiai dėl šio šou į Lietuvą ketveriukė atvyksta iš Čekijos.

"Skraidantys Buliai" — tai po pasaulį keliaujanti ir sudėtingais akrobatiniais triukais stebinanti "Red Bull" pilotų komanda. Į Lietuvą atvyksta keturi jos nariai — Stanislavas Čejka, Janas Rudzinskis, Miroslavas Krejči ir Janas Tvrdik. Nors pilotų amžiaus spektras itin platus (jauniausiam tėra 33 metai, o vyriausiam jų net 62), visi jie pasižymi vienodai nepriekaištingais įgūdžiais. Taip pat visi jie skris galingais ir gerai vertinamais lėktuvais "XA 42", kurie įspūdingus triukus leis atlikti itin tiksliai.

"XA 42" yra vienas greičiausių ir galingiausių akrobatinio skraidymo lėktuvų pasaulyje. Jis turi 315 arklio galių ir nesunkiai pasiekia 415 kilometrų per valandą greitį. Nedidelis, tik 6,7 m ilgio ir 7,5 m pločio, lėktuvas yra itin manevringas, o jo perkrovos riba atliekant triukus gali siekti iki 10 G. Pilotavimo naujokams tokios didelės perkrovos gali būti sunkiai pakeliamos, mat paprastas žmogus gali prarasti sąmonę ir esant 4 G perkrovai, tačiau patyrusiems pilotams tai leidžia itin staigiai keisti skrydžio kryptį bei atlikti sudėtingus triukus.

Liepos 6 dieną "The Flying Bulls" komanda pakils į orą Klaipėdoje ir pasuks link Palangos. Mieste prie tilto į jūrą susirinkusi minia 19:00 galės stebėti, kaip iš pietų pusės atskridę akrobatai pradės savo šou, atliks kvapą gniaužiančius triukus ir viską užbaigę pasuks atgal. Nors paties šou trukmė — tik 15 minučių, į jas sutilps 38 akrobatinės figūros, o pilotai nuskris po 70 kilometrų.

Patriotinės dainos

Šiam įspūdingam pasirodymui priartėjus prie pabaigos, iš vieno lėktuvų iššoks patyręs parašiutininkas Dani Roman ir ore atliks keletą triukų.

Dani — ne šiaip sau parašiutininkas. Jis yra net dviejų pasaulio rekordų (šuolių žemyn galva uždarose ir atvirose erdvėse) savininkas, daugelio pasaulio čempionatų prizininkas, tad nors ir be lėktuvo, jis tikrai turės ką parodyti.

Sulig šiuo įspūdingu reginiu šventė ties jūros tiltu nesibaigs — nuo 19:30 iki 21:00 susirinkusieji turės galimybę mėgautis LRT projekto "Dainuoju Lietuvą" patriotine Šimtmečio dainų programa.

Spektaklis "Laikykis, Vydūne"

Kurorto centre, Grafų Tiškevičių alėjoje, laukiami kultūros mėgėjai — 20:30 Palangos "Grubusis" teatras čia pristatys spektaklio "Laikykis, Vydūne", skirto Vydūno 150-osioms metinėms bei Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti, ištrauką. Scenarijaus autorius ir režisierius — Virginijus Milinis.

Susirinkusieji pasigėrėti spektakliu, 21:00 čia pat, Grafų Tiškevičių alėjoje, bus pakviesti ir giedoti Tautišką giesmę.

Himnas ir Trispalvė

Vakare,  21:00, ant Birutės kalno prasidės Tautos vienijimo sąšauka "Piliakalnių šviesa". Tiek susirinkusieji ant šio kalno, tiek ir kitose kurorto viešosiose erdvėse, kartu su viso pasaulio lietuviais užgiedos ir Tautišką giesmę.

Šiemetinė projekto naujovė yra tai, kad Tautišką giesmę lietuviai įvairiose pasaulio vietose giedos tuo pačiu metu — 21:00 Lietuvos (o ne savo šalies, kaip būdavo anksčiau) metu. Tikimasi, kad Žemę apjuosiantis Lietuvos himnas ne tik sutelks viso pasaulio lietuvius, bet ir leis pajusti, kad mūsų yra 4 milijonai.

Tautiška giesmė 21:00 bus giedama ir ant Birutės kalno, Jūros tilto, Jūratės ir Kastyčio skvere, Gintaro muziejaus terasoje (kur tuo metu vyks Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis) bei Šventojoje, aikštėje ties "Eldija" (Šventosios g. 1). Taip pat prie šios iniciatyvos raginami jungtis ir kurorto muzikos klubai, kitos miesto įmonės, sutraukiančios nemažą skaičių lankytojų.

Keliu vėliavą

Jūros tiltas Valstybės dieną atrodys itin gražiai ir iškilmingai — palangiškių ir kurorto svečių bene labiausiai pamėgtas objektas pasidabins Lietuvos vėliavomis.

Įspūdingai Liepos 6-ąją pasipuoš ir Baltijos jūra ties Palanga — didžiausias šalies kurortas, pirmasis šalyje prisijungęs prie LRT iniciatyvos "Keliu vėliavą", pakvies pasigrožėti didžiausia Trispalve virš Baltijos — jūra ties tiltu nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
46
Tegai:
kultūriniai renginiai, Valstybės diena, Palanga, Lietuva
Dar šia tema
Paskelbta Šimtmečio Dainų šventės programa
Palanga kviečia į vasaros sezono atidarymą
Palangoje savaitgalį šurmuliuos Kurorto šventė
Traukiniu į pajūrį: startuoja vasariški atostogų maršrutai