Vilnius

Vilnius kviečia kurti ir skelbia inovacijų miestui konkursą

56
(atnaujinta 16:14 2018.07.18)
Konkurso dėka siekiama formuoti pirmąjį gerą įspūdį apie Vilnių, vykstant nuo oro uosto iki miesto centro; kiekvienam atrinktam projektui Lietuvos sostinė skirs iki 50 tūkstančių eurų, inovatyvius pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 23 dienos

VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Kelią nuo sostinės oro uosto iki centro keis inovatyvūs sprendimai – paskelbtas inovacijų Vilniaus miestui konkursas, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Konkurso dalyviai siūlys ne tik naujovę, bet ir problemos sprendimo būdą – kaip inovatyviai keisti miesto erdves, kurios pirmiausiai pasitinka atvykusius į Vilnių svečius, kaip išspręsti vieną ar kitą iššūkį, su kuriuo susiduria sostinė, kaip sustiprinti tarptautinį miesto konkurencingumą, gauti grįžtamąjį ryšį apie savivaldybės įstaigų teikiamas paslaugas vilniečiams.

Keletas itin svarbių siūlomų temų – pirmojo gero įspūdžio formavimas apie Vilnių, vykstant nuo oro uosto iki miesto centro, ir grįžtamasis ryšys apie teikiamas paslaugas savivaldybės įmonėse. Bet galima pasiūlyti ir savitą temą. 

Dar niekur neskelbtus inovatyvius pasiūlymus vienai iš skelbiamų konkurso temų kūrėjai kviečiami pateikti iki rugpjūčio 23 dienos. Kiekvienam atrinktam projektui bus skiriama iki 50 tūkstančių eurų. Konkurso fonde – 200 tūkstančių eurų.

Roko opera Eglė
© Sputnik/ Андрей Богданов

Komisija vertins pasiūlymų originalumą,  aktualumą ir reikšmę Vilniaus miestui. Šiame konkurse itin svarbūs – išskirtinumas, įgyvendinimo terminai, projekto dalyvių skaičius,  veiklos tęstinumas. Projektus vertins penki skirtingų sričių ekspertai ir du Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai.

Tikimasi, kad konkurso laimėtojai dar iki šių metų pabaigos realizuos savo idėją Vilniuje, ar įdiegs veikiantį pasiūlytos inovacijos prototipą.

Projektai bus priimami elektroniniu būdu, per savivaldybės elektroninių paslaugų valdymo sistemą www.vilnius.lt. Daugiau apie konkursą galima sužinoti čia

56
Dar šia tema
Ką sostinėje siūlo nuveikti patys gyventojai ir garsūs miestiečiai
Vilniuje atsiras "16+1" formato finansinių technologijų koordinavimo centras
Vilniuje įsikūrė pirmoji skaitykla po atviru dangumi
Vilniuje įsikūrė "Meilės sodas"