Tel Avivas

Įvardyta "Eurovizijos-2019" sostinė. Ir tai nėra Jeruzalė

63
(atnaujinta 15:07 2018.09.13)
Nors surengti konkursą Jeruzalėje pažadėjo ir ankstesnio konkurso nugalėtoja, ir šalies ministras pirmininkas, buvo išrinktas kitas miestas

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Tarptautinio dainų konkurso "Eurovizija-2019" sostine taps Tel Avivas, ketvirtadienį pranešė Europos transliuotojų sąjungos spaudos tarnyba.

Izraelis gavo teisę surengti "Euroviziją" po savo atstovės Nettos Barzilai pergalės konkurse Lisabonoje. Ilgą laiką organizatoriai nenurodė nei konkurso sostinės, nei jo surengimo datos.

Kaip ketvirtadienį pranešė Europos transliuotojų sąjunga, "Eurovizijos 2019" sostine buvo pasirinktas Tel Avivas. Surengimo datomis buvo nustatytos gegužės 14 ir 16 dienos pusfinaliams ir gegužės 18 diena – finalui.

Kitos "Eurovizijos" miestas ilgą laiką nebuvo žinomas, nes Izraelis ir Europos transliuotojų sąjunga svarstė šį klausimą nuo gegužės. Iškart po pergalės konkurse Netta Barzilai pažadėjo jį surengti Jeruzalėje, panašius teiginius sakė ir šalies vadovybė. Tačiau Europos transliuotojų sąjungos vadovybė į klausimą pažiūrėjo atsargiai: "Eurovizijos" surengimas Jeruzalėje galėtų pakenkti reputacijai, be to, kilo klausimų ir dėl galimybės užtikrinti tvarką mieste.

Ateinančios "Eurovizijos" svarstymo metu kai kurie Izraelio pareigūnai aštriai pasisakydavo, net taip, kad jeigu konkurso nebus galima rengti Jeruzalėje, jo iš viso reikia atsisakyti. Tačiau vėliau buvo rasta lėšų konkursą surengti, Izraelis neatsisako "Eurovizijos".

Dar vasaros pradžioje organizatoriai ragino konkurso mėgėjus neskubėti įsigyti bilietų į Izraelį. Daugelis iš anksto suplanavo tikras datas, atspėję "Eurovizijos" tvarkaraštį, tačiau užrezervavo gyvenvietes Jeruzalėje. Dabar konkurso gerbėjai turės keisti savo planus.

63
Tegai:
Eurovizija, Tel Avivas
Dar šia tema
"Eurovizija - 2019" vyks Jeruzalėje
"Eurovizijos" nugalėtoja tapo Izraelio atstovė Netta