Lietuvos prezidentė paskelbė akcijos Knygų Kalėdos pradžią

Lietuvos prezidentė paskelbė akcijos "Knygų Kalėdos" pradžią

63
Respublikos gyventojai gali padovanoti bibliotekoms populiarių knygų, kurių paprastai laukia daug skaitytojų

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė akcijos "Knygų Kalėdos" pradžią, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Kasmet ši akcija iš naujo papildo bibliotekų lentynas ir skaitytojų gretas. 2018 metais ji vyks jau aštuntą kartą.

Pasak Lietuvos prezidentės, neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje po keletą mėnesių laukia dešimtys skaitytojų. Per akciją "Knygų Kalėdos" galima padovanoti tokią knygą bibliotekai.

Akcijos svetainėje skelbiama, kokių knygų bibliotekos laukia labiausiai. Padovanojus net ir vieną knygą iš pateikto sąrašo, galima ne tik sutrumpinti jos laukiančiųjų eilę, bet ir prisidėti stiprinant skaitymo įgūdžius.

Akcija "Knygų Kalėdos" prasidėjo 2011 metais, kai šalies vadovė gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota per 272 tūkst. knygų.

Naujas knygas iki sausio 6 dienos galima nunešti pasirinktai bibliotekai arba palikti knygyne užrašius, kam ji dovanojama. Akcijos partneriai pasirūpins jos pristatymu. 

63
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, "Knygų Kalėdos", Kalėdos, Lietuva
Dar šia tema
Parduotuvės "Maxima" nedirbs per Kalėdas
Klaipėdoje vėl skelbiama Kalėdų eglutės paieška
"Norfos" parduotuvės nedirbs pirmąją Kalėdų ir Naujųjų metų dieną
Lietuvos jūrų muziejus kviečia į kalėdinę muzikinę programą su delfinais
Festivalyje "Vaikų Kalėdų sala" bus išrinkti vilnietiškiausių vaikų knygų kūrėjai
Vilniaus stoties rajone įsikurs Kalėdų miestelis
Akcijos "Knygų Kalėdos" metu bibliotekos gavo daugiau nei 55 tūkst knygų
Queen gitaristas Brajanas Mėjus, archyvinė nuotrauka

"Queen" gitaristas Brajanas Mėjus pranešė, kad ištiko širdies priepuolis

(atnaujinta 22:42 2020.05.25)
72 metų amžiaus muzikantas teigė, kad maždaug 40 minučių jis jautė skausmą ir spaudimą krūtinėje. Anot jo, apžiūra ligoninėje parodė, kad jam buvo užsikimšusios trys arterijos, o tai "sukėlė riziką, kad bus užblokuota kraujotaka į širdį"

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Legendinės britų roko grupės "Queen" gitaristas Brajanas Mėjus pranešė, kad neseniai jį ištiko širdies priepuolis, praneša RIA Novosti.

Anksčiau muzikantas teigė, kad buvo paguldytas į ligoninę dėl to, kad smarkiai pažeisti jo juosmens srities raumenys.

"Įpusėjus šiai sagai su skaudančiomis sėdmenimis, ištiko nedidelis širdies priepuolis", — sakė Mėjus vaizdo įraše, paskelbtame "Instagram".

72 metų muzikantas teigė, kad maždaug 40 minučių jis jautė skausmą ir spaudimą krūtinėje. Anot jo, apžiūra ligoninėje parodė, kad jam buvo užsikimšusios trys arterijos, o tai "sukėlė riziką, kad bus užblokuota kraujotaka į širdį".

Mėjus pridūrė, kad gydytojai jam įstatė tris stentus, dabar jis sveiksta namuose.

"Queen" išgarsėjo tokiais hitais kaip "The Show Must Go On", "Bohemian Rhapsody" ir "I Want to Break Free". Grupės lyderis Fredis Merkuris mirė 1991 metų lapkričio 24 dieną Londone nuo pneumonijos, išsivysčiusios dėl ŽIV infekcijos.

Tegai:
"Queen"
Dar šia tema
Tūkstančiai "Queen" gerbėjų namuose atliko "Bohemian Rhapsody" — video
"Queen" sukūrė programėlę, kurioje galima įvertinti, koks tu esi Fredis Merkuris
"Queen" išleido vaizdo klipą 1984 metų kalėdinei dainai — video
Elžbieta II ir grupė "Queen" "susitiko" ant kolekcinės monetos
Venecijos kino festivalis, archyvinė nuotrauka

Venecijos kino festivalis nebus atšauktas

(atnaujinta 22:06 2020.05.25)
Tikimasi, kad šis 77-asis festivalis bus pirmasis visame pasaulyje didelio masto kino pramonės renginys šiais metais po dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Venecijos kino festivalis, kaip planuota, vyks ankstyvą rudenį, nuo rugsėjo 2 iki 12 dienos, praneša NME.

Kanų kino festivalis
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Tikimasi, kad šis 77-asis festivalis bus pirmasis visame pasaulyje didelio masto kino pramonės renginys šiais metais po dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino.

Veneto regiono gubernatorius Luca Zaia sakė, kad renginys vyks pagal numatytą tvarkaraštį.

Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje, jis organizuojamas nuo 1932 metų. Daugelis manė, kad dėl COVID-19 paplitimo visame pasaulyje renginį šiemet ištiks toks pat likimas kaip Kanų festivalį.

Vietos žiniasklaida teigė, kad šiais metais Venecijoje bus mažiau filmų nei įprasta, nes daugelio projektų darbai turėjo būti sustabdyti dėl pandemijos. Programa bus paskelbta liepą.

Beveik visi festivaliai šią vasarą buvo atšaukti, išskyrus miuziklą "Exit" Serbijoje — jis perkeltas iš liepos į rugpjūtį.

Tegai:
kino festivalis, Venecija
Dar šia tema
Tikriname gandus: "Eurovizija" atšaukta?
"Eurovizijos" laidoje — "The Roop" triumfas: žiūrovų simpatijos atiteko lietuvaičiams
Žiniasklaida: kaip ir Eurovizija. "Oskarai" gali būti perkelti
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė