Актер Вячеслав Ковалев в Вильнюсе

Lietuvis Benas spektaklio "Išvarymas" vėl yra geriausias

58
(atnaujinta 14:45 2018.11.21)
Maskvos Majakovskio teatro aktorius Viačeslavas Kovaliovas, suvaidinęs lietuvį Mindaugo Karbauskio spektaklyje, laimėjo Stanislavskio apdovanojimą

VILNIUS, lapkričio 21— Sputnik, Aleksejus Stefanovas. Lietuvio Beno vaidmuo socialinėje dramoje "Išvarymas" pagal Lietuvos dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesę atnešė sėkmę aktoriui Viačeslavui Kovaliovui. Už šį vaidmenį jis gavo keletą prestižinių apdovanojimų, įskaitant "Auksinę kaukę". O dabar jis tapo ir Stanislavskio premijos laureatu.

Актер Вячеслав Ковалев в Вильнюсе
© Photo : из личного архива Вячеслава Ковалева
Aktorius Viačeslavas Kovaliovas Vilniuje.

Viačeslavas Kovaliovas gavo prestižinės teatro premijos diplomą nominacijoje "Perspektyva". Apdovanojimas įteiktas daugiau nei 20 kultūros veikėjų: teatro "Lenkom" meno vadovui Markui Zacharovui, Marinskio teatro dirigentui ir meno vadovui Valerijui Gergijevui, Vachtangovo teatro direktoriui Kirilui Krokui, aktoriams Alai Demidovai, Aleksandrui Filipenkai, direktorei Marinai Brusnikinai, Deklanui Donelanui ir daugeliui kitų.

Актер Вячеслав Ковалев в Вильнюсе
© Photo : из личного архива Вячеслава Ковалева
Aktorius Viačeslavas Kovaliovas Vilniuje.

"Žinoma, kai skelbė nugalėtojus, buvo labai malonu. Nors apie tai, kas ir ką gaus, mes jau žinojome ― šis sprendimas buvo priimtas prieš pusantrų metų. Po kurio laiko pradedi galvoti ne apie buvusius pasiekimus ir apdovanojimus, bet apie šiuo metu atliekamą darbą, naujus vaidmenis. Šiuo metu aš repetuoju Oblomovo vaidmenį naujajame Mindaugo Karbauskio spektaklyje, kurio premjera bus gruodžio pabaigoje. Nors žinoma, man Beno vaidmuo yra labai svarbus", — sakė naujienų agentūrai "Sputnik" Viačeslavas Kovaliovas.

Литовская кухня — цеппелины
© Photo : из личного архива Вячеслава Ковалева
Lietuviški cepelinai. Iš aktoriaus Večiaslavo Kovaliovo nuotraukų archyvo.

Aktorius taip susitapatino su Beno vaidmeniu, šalimi ir jo gyventojais, kad nuo pat premjeros svajoj atvykti į Lietuvą, kad pamatytų, kaip jo mintys apie šią šalį sutampa su realybe. Galiausiai, šių metų spalį svajonė išsipildė — jis su žmona Marija nuvažiavo į Vilnių ir praleido ten keletą nepamirštamų dienų.

Актер Вячеслав Ковалев в Вильнюсе
© Photo : из личного архива Вячеслава Ковалева
Aktorius Viačeslavas Kovaliovas Vilniuje.

"Vilnius — magiškas miestas. Mūsų viešbučio langai žvelgė į kino teatrą "Pasaka". Tai buvo tikra pasaka, kurioje mes gyvenome. Vaikščiojome akmenimis grįstomis senamiesčio gatvelėmis, pakilome į Gedimino bokštą, gėrėjomės šokančiais fontanais, pabuvojome "Užupio Respublikoje", pažiūrėjome režisieriaus Rimo Tumino spektaklį "Madagaskaras", apsilankėme Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, lankėmės įvairiose kavinėse, kur ragavome cepelinų ir kitų gėrybių. Priaugome svorio. Visi mums buvo labai draugiški, su mumis kalbėjo rusiškai. Būtinai vėl grįšime į Lietuvą. Juolab, kad yra ir kitų miestų, kuriuos norime aplankyti", — kelionės įspūdžiais dalinasi aktorius.

Актер Вячеслав Ковалев в Вильнюсе
© Photo : из личного архива Вячеслава Ковалева
Aktorius Viačeslavas Kovaliovas Vilniuje.

Apdovanojimai jam, žinoma, svarbūs, tačiau, kaip sako Viačeslavas Kovaliovas, "svarbiausia — aplodismentai, žiūrovų alsavimas, pats spektaklis, tavo partneriai ir nuoširdumas scenoje."

58
Tegai:
Mindaugas Karbauskis, teatras, Maskva
Dar šia tema
Visiškas atsidavimas: kaip suvaidinti lietuvį taip, kad žiūrovas patikėtų
Marius Ivaškevičius: pasaulis žino, kas įvyko Molėtuose
Režisieriaus Karbauskio "Rusiškas romanas" gavo "Auksinę kaukę"
Trys lietuviai nominuoti Rusijos teatro premijai "Auksinė kaukė"

Nicole Kidman suvaidino rusę Mašą naujame seriale video

(atnaujinta 11:00 2021.05.04)
Aktorė seriale suvaidino sveikatingumo centro direktorę, emigrantę iš Rusijos, kuri savo praktikoje naudoja netradicinius psichoterapinius metodus

Išleistas naujo serialo su Nicole Kidman anonsas. Aktorė suvaidino pagrindinį vaidmenį Lianos Moriarty romano "Devyni visiškai nepažįstami žmonės" (angl. "Nine Perfect Strangers") ekranizacijoje.

Megapolių gyventojai atvažiuoja į sveikatingumo centrą. Jie tikisi įveikti stresą ir pradėti naują gyvenimą. Kidman herojė — pansionato direktorė, emigrantė iš Rusijos vardu Maša. Sprendžiant iš anonso, jos psichoterapiniai metodai toli gražu nėra tradiciniai.

Nicole Kidman taip pat suvaidino pagrindinį vaidmenį kito Lianos Moriarty romano — "Didelio mažo melo" (angl. "Big Little Lies") ekranizacijoje. Už Celestos Wright, kuri tapo savo vyro smurtautojo auka, vaidmenį ji 2018 metais gavo "Auksinio gaublio" apdovanojimą mini serialo ar filmo per televiziją geriausios aktorės nominacijoje.

Be Nicole Kidman seriale "Devyni visiškai nepažįstami žmonės" suvaidino Melissa McCarthy, Luke'as Evans'as, Samara Weaving ir kiti. Projektas bus išleistas "Hulu" platformoje. Kol kas premjeros data neskelbiama.

Tegai:
kinas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Pugačiova nusifilmavo vaizdo klipe Kozlovskio filmui "Černobylis"
Paaiškėjo, koks filmas atidarys Kanų kino festivalį
Ryškiausios 93-osios "Oskarų" apdovanojimų ceremonijos suknelės
Lietuvos dailininkas Valentinas Antanavičius

Lietuvos dailininkas Valentinas Antanavičius mini 85-ąjį jubiliejų

(atnaujinta 14:57 2021.05.03)
Tapytoją, asambliažų kūrėją, scenografą, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi apdovanotą Antanavičių jubiliejaus proga pasveikino Kultūros ministerija ir ir artimieji

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Šiandien tapytojas, scenografas, asambliažų kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Antanavičius švenčia 85-metį.   

Jubiliejaus proga dailininką pasveikino Kultūros ministerija.

"Turbūt daugeliui žmonių jūsų kūryba pirmiausia asocijuojasi su nonkonformistine laikysena, dėl kurios savo kritinių metaforų kupinus darbus plačiajai visuomenei galėjote pristatyti tik mūsų nepriklausomybės atkūrimo priešaušriu. Šiandien bene geriausiai esate žinomas ir atpažįstamas kaip talentingas asambliažų kūrėjas, kuriuose savita maniera aktualizuojate mūsų kasdienybės reiškinius. Sveikindamas šios sukakties proga linkiu Jums negęstančios kūrybinės ugnies, jėgų ir idėjų naujiems prasmingiems darbams", — sakoma kultūros ministro Simono Kairio sveikinime.

Lietuvos politinis veikėjas, kalbininkas, filologijos pedagogas Arvydas Vidžiūnas pasveikino dailininką ir pasidalijo Antanavičiaus padaryto asambliažo nuotrauka.

Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatui siunčia kolegos, draugai ir artimieji.

Valentinas Antanavičius gimė 1936 metų gegužės 2 dieną Kušlikių kaime (Šakių apskr.). 1962 metais baigęs studijas Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), pradėjo dėstyti M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, nuo 1988 metų dėsto Vilniaus dailės akademijoje (nuo 1995 metų docentas). Nuo 1962 metų dalyvauja parodose; surengė virš 20 personalinių parodų. Nuo 1964 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

1992 metais dailininkas buvo apdovanotas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija, 2006 metais — ordinu "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi.

Dailininko kūrinių turi Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Tretjakovo galerija Maskvoje, Malborko pilies muziejus Lenkijoje, Zimmerli dailės muziejus JAV ir kiti.

Antanavičius sukūrė tapybos paveikslų, asambliažų, estampų, scenovaizdžių.

Dailėtyrininkas Alfonsas Andiuškevičius apie Antanavičiaus kūrybą rašė: "Raišku, lakoniška, paprasta. Antanavičius naudojasi asambliažo technika. Labai svarbus jos principas — perkelti objektą iš vienos sistemos į kitą taip, kad jis, šauniai funkcionuodamas naujojoje, vis dėlto primintų, iš kur yra paimtas; ir juo netikėtesnis šitas šuolis (t. y. nenuspėjamesnė naujoji sistema ir funkcijos), juo didesnis efektas".

Tegai:
menas, Lietuva

16-osios lietuviškosios šaulių divizijos kovinis kelias

(atnaujinta 10:16 2021.05.09)
Praėjus pusmečiui nuo Didžiojo Tėvynės karo pradžios, 1941 metų gruodį iš 29-ojo teritorinio lietuviškojo šaulių korpuso karių ir karininkų buvo suformuota 16-oji lietuviškoji šaulių divizija.
16-osios lietuviškosios šaulių divizijos kovinis kelias
© Sputnik
Tegai:
16-oji Lietuviškoji šaulių divizija