Kino  teatras

Festivalis "Kino pavasaris" šiemet kviečia pažadinti savo vaizduotę

82
(atnaujinta 13:48 2019.03.01)
Didžiausias Lietuvoje kino festivalis "Kino pavasaris" šiemet pirmą kartą 19 šalies miestų vyks tuo pat metu — nuo kovo 21 iki balandžio 4 dienos

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Kovo 21 – balandžio 4 dienomis Lietuvoje 24-ąjį kartą vyks filmų festivalis "Kino pavasaris", praneša festivalio spaudos tarnyba.

"Kai sustoji — pabunda vaizduotė", — tokiu šūkiu šiais metais visus sutinka festivalis. 

"Norime pakviesti jus atitrūkti nuo realybės, triukšmo ir su savo draugais, artimaisiais, ateiti į kino sales. Tikiu, kad po kelių valandų galime išeiti linksmesni, o pasaulis pasidaryti gražesnis", — pasakė festivalio "Kino pavasaris" direktorė Vida Ramaškienė.

Didžiausias Lietuvoje kino festivalis vyks 19 miestų. Kovo 21 dieną festivalis prasidės Vilniuje ir Kaune, o kovo 22 dieną — Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Jonavoje, Utenoje, Telšiuose, Tauragėje, Visagine, Gargžduose, Druskininkuose, Anykščiuose, Varėnoje, Šakiuose ir Birštone.

Šiemet programą sudaro 170 filmų — 113 ilgametražių ir 57 trumpametražiai. Su pilnu filmų sąrašu galima susipažinti Vilniaus kino festivalio tinklalapyje.

Festivalio bilietais prekiauti pradedama kovo 1-ąją, beje, jie tądien bus pigiausi. Kovo 8 dieną įvyks specialioji abonementų akcija, o kovo 21 dieną specialios nuolaidos žiūrovų lauks visuose šalies "Akropoliuose". Specialios kainos bus taikomos ir senjorams, kurie, kaip ir regionų gyventojai, bus kviečiami žiūrėti lietuviškai įgarsintus festivalio filmus.

Ryškiausi Europos debiutantai

Šiemet pagrindinėje konkursinėje festivalio programoje — Europos debiutų konkurse — konkuruos 13 režisierių ilgametražių filmų. Tarp jų ir du lietuvių — Marijos Kavtaradzės geriausiu Baltijos šalių filmu Taline išrinkta drama "Išgyventi vasarą" ir Aistės Žegulytės dokumentinė juosta "Animus Animalis (apie žmones, žvėris ir daiktus)".

Pagrindinio konkurso prizo taip pat sieks geriausias praėjusių metų Berlyno kino festivalio filmas "Neliesk manęs" (rež. Adina Pintilie), garsaus britų fotografo Richardo Billinghamo gausiai festivaliuose apdovanota drama "Rėjus ir Liza", Kanų "Kritikų savaitės" didįjį prizą pelniusi forma ir turiniu pasižyminti portugalų juosta "Diamantino" (rež. Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt), Europos kino akademijos apdovanojimuose geriausiu animaciniu filmu pripažinta karo žurnalisto Ryszardo Kapuścińskio istorija "Dar viena gyvenimo diena" (rež. Raúl De La Fuente, Damian Nenow) ir kiti Europos režisierių debiutai.

Filmus vertins tarptautinė žiuri, o nugalėtojui atiteks Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas piniginis prizas.

Lietuvių premjeros ir uždarymo filmas 

"Kino pavasaryje", be minėtų dviejų dalyvaujančių konkurse, įvyks dar trys ilgametražių lietuvių filmų premjeros.

Viena jų — Ernesto Jankausko nacionalinė dramos "Čia buvo Saša" premjera. Įsivaikinimo tema jautriai kalbantis filmas Talino kino festivalyje "Juodosios naktys", kur įvyko jo pasaulinė premjera, sukėlė daugybę diskusijų.  

Viena labiausiai intriguojančių festivalio premjerų — Artūro Jevdokimovo dokumentinio filmo "Second Hand" premjera. Jis pasakoja apie tai, iš kur atkeliauja drabužiai į dėvėtų drabužių parduotuves, arba apie tamsų lietuvių verslą Didžiojoje Britanijoje.

Festivalį visoje šalyje uždarys taip pat lietuvės premjera — puikiai pasaulio kino kritikų įvertintas, vienos iš šių metų Lietuvos paviljono Venecijos bienalėje dalyvių Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas "Rūgštus miškas". Jis nukels į garsiąją kormoranų koloniją Juodkrantėje.

Trumpojo metro filmų konkurse tarp 32 filmų yra ir penkios lietuvių pavardės: Tito Lauciaus ("Šeima"), Kamilės Milašiūtės ("Nacionalinės premijos laureatų vaikai"), Skirmantos Jakaitės ("Žonglierius"), Akvilės Žilionytės ("Langai") ir Lauryno Bareišos ("Kaukazas"). Pastarojo filmo pasaulinė premjera įvyko prestižiniame Lokarno kino festivalyje.

Tradiciškai asociacija LATGA piniginiu prizu apdovanos nacionalinio Studentų filmų konkurso, kuriame šiemet dalyvauja septyni filmai, laureatą.

Specialūs seansai ir renginiai

Pirmąjį festivalio savaitgalį vyks Trumpametražių filmų naktis ir specialus seansas "In Memoriam Jonui Mekui", kurio metu bus parodytas poetiškas, nechronologiškas Jono Meko kino dienoraštis, apimantis beveik trisdešimt metų — nuo 1977-ųjų iki 1999-ųjų, "Kai aš judėjau pirmyn, kartkartėmis mačiau trumpus grožio blyksnius".

Tarptautinis industrijos renginys "Meeting Point — Vilnius" vyks balandžio 2-4 dienomis. Viena iš renginio naujovių — programa "Talentų lizdas", padėsianti atrasti jaunus profesionalus iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Ukrainos ir Kaukazo šalių ir skatinti juos tobulėti (kino kritikus, prodiuserius, režisierius).

82
Tegai:
kinas, Lietuva, kino festivalis, Kino pavasaris
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (127)
Dar šia tema
Lietuviškas filmas gavo apdovanojimą Rusijos kino festivalyje "Laiškas žmogui"
Estijoje filmams apie "sovietinę okupaciją" skirta daugiau nei milijonas eurų
Restauruotas filmas "Riešutų duona" bus nemokamai rodomas 12-oje Lietuvos miestų
Queen gitaristas Brajanas Mėjus, archyvinė nuotrauka

"Queen" gitaristas Brajanas Mėjus pranešė, kad ištiko širdies priepuolis

(atnaujinta 22:42 2020.05.25)
72 metų amžiaus muzikantas teigė, kad maždaug 40 minučių jis jautė skausmą ir spaudimą krūtinėje. Anot jo, apžiūra ligoninėje parodė, kad jam buvo užsikimšusios trys arterijos, o tai "sukėlė riziką, kad bus užblokuota kraujotaka į širdį"

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Legendinės britų roko grupės "Queen" gitaristas Brajanas Mėjus pranešė, kad neseniai jį ištiko širdies priepuolis, praneša RIA Novosti.

Anksčiau muzikantas teigė, kad buvo paguldytas į ligoninę dėl to, kad smarkiai pažeisti jo juosmens srities raumenys.

"Įpusėjus šiai sagai su skaudančiomis sėdmenimis, ištiko nedidelis širdies priepuolis", — sakė Mėjus vaizdo įraše, paskelbtame "Instagram".

72 metų muzikantas teigė, kad maždaug 40 minučių jis jautė skausmą ir spaudimą krūtinėje. Anot jo, apžiūra ligoninėje parodė, kad jam buvo užsikimšusios trys arterijos, o tai "sukėlė riziką, kad bus užblokuota kraujotaka į širdį".

Mėjus pridūrė, kad gydytojai jam įstatė tris stentus, dabar jis sveiksta namuose.

"Queen" išgarsėjo tokiais hitais kaip "The Show Must Go On", "Bohemian Rhapsody" ir "I Want to Break Free". Grupės lyderis Fredis Merkuris mirė 1991 metų lapkričio 24 dieną Londone nuo pneumonijos, išsivysčiusios dėl ŽIV infekcijos.

Tegai:
"Queen"
Dar šia tema
Tūkstančiai "Queen" gerbėjų namuose atliko "Bohemian Rhapsody" — video
"Queen" sukūrė programėlę, kurioje galima įvertinti, koks tu esi Fredis Merkuris
"Queen" išleido vaizdo klipą 1984 metų kalėdinei dainai — video
Elžbieta II ir grupė "Queen" "susitiko" ant kolekcinės monetos
Venecijos kino festivalis, archyvinė nuotrauka

Venecijos kino festivalis nebus atšauktas

(atnaujinta 22:06 2020.05.25)
Tikimasi, kad šis 77-asis festivalis bus pirmasis visame pasaulyje didelio masto kino pramonės renginys šiais metais po dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Venecijos kino festivalis, kaip planuota, vyks ankstyvą rudenį, nuo rugsėjo 2 iki 12 dienos, praneša NME.

Kanų kino festivalis
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Tikimasi, kad šis 77-asis festivalis bus pirmasis visame pasaulyje didelio masto kino pramonės renginys šiais metais po dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino.

Veneto regiono gubernatorius Luca Zaia sakė, kad renginys vyks pagal numatytą tvarkaraštį.

Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje, jis organizuojamas nuo 1932 metų. Daugelis manė, kad dėl COVID-19 paplitimo visame pasaulyje renginį šiemet ištiks toks pat likimas kaip Kanų festivalį.

Vietos žiniasklaida teigė, kad šiais metais Venecijoje bus mažiau filmų nei įprasta, nes daugelio projektų darbai turėjo būti sustabdyti dėl pandemijos. Programa bus paskelbta liepą.

Beveik visi festivaliai šią vasarą buvo atšaukti, išskyrus miuziklą "Exit" Serbijoje — jis perkeltas iš liepos į rugpjūtį.

Tegai:
kino festivalis, Venecija
Dar šia tema
Tikriname gandus: "Eurovizija" atšaukta?
"Eurovizijos" laidoje — "The Roop" triumfas: žiūrovų simpatijos atiteko lietuvaičiams
Žiniasklaida: kaip ir Eurovizija. "Oskarai" gali būti perkelti
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė