Festivalis Skamba skamba kankliai

Vilniuje vyksta folkloro festivalis "Skamba skamba kankliai"

56
(atnaujinta 11:33 2019.05.21)
Šventės organizatoriai renginyje laukia visų: ir pačių mažiausių, ir senolių, ir folkloru tiesiog gyvenančių, ir tų, kurie dar jo visai nepažįsta

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vilniuje gegužės 21–26 dienomis vyks folkloro festivalis "Skamba skamba kankliai".

Šventės, dar vadinamos "metiniais folkloro atlaidais", rengėjai tikino, kad čia laukiami visi: ir patys mažiausi, ir senoliai, ir folkloru tiesiog gyvenantys, ir tie, kurie dar jo visai nepažįsta. Kiekvienas festivalio lankytojas gali rasti sau įdomiausius renginius — jų šįmet festivalis siūlo daugiau nei 40!

Vienas ypatingiausių renginių "Iš gyvosios versmėsׅ" šiemet suteiks progą pažinti bei palyginti autentiškas žemaičių ir aukštaičių dainavimo tradicijas. Susitikime Žemaitijai atstovaus dainininkai iš Tverų (Rietavo sav.), o Aukštaitijai ― Kėdainių r. Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis "Seklyčia".

Festivalio metu savo kraštų folklorą pristatys tradicinės muzikos puoselėtojai iš Baltarusijos, Estijos, Graikijos, Sakartvelo, Sardinijos (Italija), Tuvos (Rusija) bei Ukrainos. Taip pat festivalyje pasirodys ir tradicinę kultūrą aktyviai puoselėjančių lietuvių bendruomenių kolektyvai iš Australijos, Lenkijos ir Karelijos (Rusija).

Pagrindinė "Skamba skamba kankliai" scena šiemet grįžta į Bernardinų sodą, tačiau daug renginių vyks ir kitose erdvėse: Vilniaus Rotušėje, bažnyčiose, muziejuose, senamiesčio aikštėse, kiemuose bei gatvėse, Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, Vilniaus universitete, Vilniaus dailės akademijoje, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute ir kt.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Festivalio rėmėjas — Vilniaus miesto savivaldybė.

Pilna festivalio programa: http://ssk.lt/lt/programa/rengini-programa-2019

Daugiau informacijos apie festivalį: www.ssk.lt

"Skamba skamba kankliai" Facebook: https://www.facebook.com/skambakankliai/

Gegužės kultūros renginiai Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės kultūros renginiai Vilniuje
56
Tegai:
šventė, Vilnius, festivalis
Dar šia tema
Kelionės džiaugsmas: Lietuvoje surengta turizmo paroda "Adventur 2019"
Tradicinis festivalis "Palangos stinta 2019"
Užsienio lituanistinių mokyklų projektams skirta 300 tūkst. eurų
Vilniuje įvyko Lenkijos ir užsienyje gyvenančių lenkų dienos paradas