Kadras iš mini- serialo Černobylis, archyvinė nuotrauka

Rusija įvertino Lietuvoje filmuotą serialą "Černobylis"

185
(atnaujinta 14:59 2019.06.11)
Rusijoje taip pat kuriamas serialas ir pilno metražo filmas apie Černobylio atominės elektrinės avariją

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Rusijos prezidento kultūros patarėjas Vladimiras Tolstojus labai palankiai įvertino amerikiečių televizijos kanalo HBO sukurtą serialą "Černobylis", rašo RIA Novosti.

"Aš pažiūrėjau tik dvi serijas. Gerai padaryta, bet reikia pažiūrėti jį iki galo, kad galėčiau susidaryti pilną įspūdį. Jis nufilmuotas su pagarba žmonėms, kurie drąsiai bandė užkirsti kelią nelaimei", — žurnalistams sakė Tolstojus.

Jis taip pat pabrėžė, kad Rusijoje taip pat kuriamas serialas ir pilno metražo filmas apie Černobylio atominės elektrinės avariją. Pasak jo, vienas iš projektų yra skirtas žmonių, kurie buvo susiję su nelaimės padarinių šalinimu, likimams.

"Nuostabu, kad po daugelio metų ir mūsų, ir Vakarų kino kūrėjai pradėjo daryti", — apibendrino Tolstojus.

Mini serialas "Černobylis" tapo populiariausias interneto filmų duomenų bazėje (IMDb) naudotojų vertinimo istorijoje. Paskutinė projekto serija buvo išleista birželio 4 dieną.

Serialas pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais bei apie dideles likvidatorių pastangas. Serialą "Černobylis" Lietuvoje filmavo JAV televizijos kanalas "HBO" ir televizijos tinklas "Sky".

Nelaimė Černobylio atominėje elektrinėje tapo didžiausia branduolinės energijos istorijoje.

Lietuvos teritoriją radioaktyvus debesis pasiekė jau pirmąją parą. Labiausiai užterštos buvo pietinė ir vakarinė dalys. Žinia apie avariją lietuvius, kaip ir visą pasaulį, pasiekė pavėluotai. 

Radioaktyvaus jodo debesis buvo uždengęs pietinę šalies dalį su Vilniumi ir Kauno rajonu bei plačia juosta nusidriekė vakariniu pakraščiu, apimdamas Klaipėdą su visu pajūriu bei Kuršių nerija. Šiaurės vakaruose radioaktyvaus debesies juosta baigėsi ties Mažeikiais ir Akmene.

185
Tegai:
katastrofa, atominė elektrinė, Černobylis, serialas, Rusija
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Lietuvoje filmuotas "Černobylis" tapo populiariausiu serialu IMDb istorijoje
Britų scenaristė pasipiktinusi: seriale "Černobylis" nėra juodaodžių
Serialo "Černobylis" padariniai: Vilnius reklamuoja save kaip filmavimo vietą
Ukraina paaiškino, kodėl serialas "Černobylis" buvo filmuojamas už šalies ribų