Joninės

Joninės Šventojoje: renginių programa

63
(atnaujinta 17:59 2019.06.18)
Atvykusių lauks "vikingų" laivų varžybos, vainikų pynimas, burtai, liaudiški žaidimai, koncertas su muzikos grupe "Antikvariniai Kašpirovskio dantys" ir šventinis fejerverkas prie jūros

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Šiais metais Joninės Lietuvos kurorte, Šventojoje, šurmuliuos dvi dienas — birželio 22 ir 23 dienomis, praneša Palangos savivaldybės spaudos tarnyba.

Šventosios miesto gyventojų ir svečių laukia daugybė įdomių veiklų, kurios sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Čia užsiėmimą atras ir mėgstantys pramogauti, ir norintys susipažinti su Joninių šventės tradicijomis.

Pasak šventės organizatorių — Palangos kultūros ir jaunimo centro specialistų ­— Joninės visiems asocijuojasi su gamta, joms priskirtini tokie elementai kaip vanduo ir ugnis, augalų simbolika. Tikima, kad Joninių naktis yra puikus metas įvairiems būrimams ir ateities spėjimui, todėl ši šventė neatsiejama nuo meilės, burtų, vainikų pynimo bei plukdymo, žolelių rinkimo, laužo ir paparčio žiedo ieškojimo.

Праздник Йонинес встречают в венках из цветов
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Joninės

"Vikingų" laivų varžybos

Atvykusių lauks ir smagios varžytuvės, į kurias įsitraukti bus kviečiami vaikai, suaugusieji, šeimos. Veiksmo nestigs ir Šventosios upėje — vyks jau tradicija tapusios "Vikingų" laivų varžybos su rytinėmis treniruotėmis ir smagiomis varžybomis, kurios startuos nuo Beždžionių tilto.

"Vikingų" laivai sekmadienį 11:00 startuos nuo Beždžionių tilto. Komandos pasroviui turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą — nuo "Beždžionių" tilto iki vadinamojo "Energetiko" tiltelio. Tarpusavy vienu metu varžysis po dvi komandas. Kiekvieną komandą sudarys dešimt narių: aštuoni irkluotojai, vairininkas bei būgnininkas.

Ši atraktyvi rungtis, neabejojama, neprailgs nei sportininkams, nei žiūrovams, kadangi paprastai trasa įveikiama per keliolika minučių. Beje, neretai šiose varžybose pergalę lemia ne greitis, o puikiai dirbantis vairininkas ar tinkamai ritmą irkluotojams mušantis būgnininkas.

Kitos pramogos

Sekmadienį Joninių linksmybės tęsis ir su šventine programa "Joninių nakties belaukiant". Jūros ir Prieplaukos gatvių sankirtoje bus galima paragauti kvapniosios žolynų arbatos, vyks vainikų pynimas, burtai, liaudiški žaidimai, koncertas. Ypatingu dėmesiu bus apdovanoti į šventę susirinkę Jonai ir Janinos, kurie bus pasveikinti vakaro metu.

Šventės kulminacija — Joninės su muzikos grupe "Antikvariniai Kašpirovskio dantys". Po koncerto šventė tęsis prie Šventosios upės žiočių. Skambės muzika, degs laužas, o Šventosios upe bus plukdomi pačių žmonių atsinešti Joninių vainikai.

Joninių naktį vainikuos šventinis fejerverkas prie jūros.

Gegužės kultūros renginiai Vilniuje
© Sputnik /
Birželio kultūros renginiai Vilniuje
63
Tegai:
šventė, Šventoji, Joninės