Džordžas Martinas

Džordžas Martinas serialui "Černobylis" pranašauja "sunkvežimį" apdovanojimų

38
(atnaujinta 17:34 2019.06.26)
Savo įspūdžiais po serialo apie avariją Černobylio atominėje elektrinėje peržiūros pasidalijo romanų sagos "Ledo ir ugnies giesmė" autorius Džordžas Martinas

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Maginės fantastikos romanų sagos "Ledo ir ugnies giesmė", kuri tapo serialo "Sostų karai" pagrindu, autorius Džordžas Martinas (George Martin) savo Twitter paskyroje aukštai įvertino serialą "Černobylis".

Džordžas Martinas pranešė, kad jis peržiūrėjo televizijos kanalo "HBO" serialą ir pavadino jį "siaubingu, jaudinančiu ir širdį veriančiu" reginiu.

"Jei šis serialas negaus pilno sunkvežimio "Emmy" apdovanojimų, tada Holivude nėra teisingumo", — mano rašytojas.

Džordžas Martinas išskyrė "nuostabią talentingo aktoriaus Džaredo Hariso vaidybą", kuris atliko profesoriaus Legasovo vaidmenį.

​"Emmy" televizijos apdovanojimų ceremonija vyks liepos 27 dieną Los Andžele.

JAV televizijos kanalo "HBO" ir televizijos tinklo "Sky" nufilmuotas serialas "Černobylis", kurį sudaro penki epizodai, pasirodė internete šį pavasarį ir tapo populiariausiu televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb), jo reitingas ― 9,6 balo iš 10. Serialas pasakoja apie 1986 metais įvykusią avariją Černobylio atominėje elektrinėje ir apie didvyriškas pastangas pašalinti jos pasekmes.

Tačiau tragedijos motyvais nufilmuotas serialas patiko ne visiems. Pavyzdžiui, partija "Rusijos komunistai" kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir "Roskomnadzor", prašydama apriboti prieigą prie serialo "Černobylis". Jų nuomone, filmas yra "ideologinis įrankis, skirtas diskredituoti ir demonizuoti tiek sovietų vyriausybės, tiek sovietų visuomenės įvaizdį".

Katastrofa Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną netoli Pripetės miesto. Avarija kilo ketvirtame AE bloke, reaktorius buvo visiškai sunaikintas. Į aplinką pateko didelis radioaktyviųjų medžiagų kiekis.

Virtuali kelionė: kur buvo filmuojamas serialas "Černobylis" >>

Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje siekė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23 proc. viso ploto). Ukrainoje buvo užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų, 12 sričių. Be to, nuo radiacinės taršos nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių plotas siekia beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų.

Avarija laikoma didžiausiu tokio pobūdžio įvykiu visoje branduolinės energetikos istorijoje, atsižvelgiant į žuvusių ir nukentėjusių nuo jos padarinių žmonių skaičių bei į ekonominę žalą.

38
Tegai:
serialas, Černobylis, Černobylio atominės elektrinės avarija, Džordžas Martinas
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (45)
Dar šia tema
Realybė ir kinas: visa tiesa apie serialą "Černobylis"
Buvęs Černobylio AE direktorius pasipiktino serialu "Černobylis"
Antrojo serialo "Černobylis" sezono nebus
Martinas nėra įsitikinęs, kad finalas knygose bus toks pat, kaip seriale "Sostų karai"
Kaip gyvena vienas iš "Černobylio" personažų prototipų