Fontano Tautų draugystė maketas, nuotrauka iš įvukio vietos

Nuo "Chemijos" iki "Tautų draugystės": atskleista Lietuvos paslaptis VDNKh

70
(atnaujinta 17:43 2019.08.02)
Maskvos nacionalinio ūkio pasiekimų parodai — vienai iš didžiausių parodų kompleksų, rugpjūčio 1 dieną sukako 80 metų. Gimtadienio proga prie pagrindinio komplekso įėjimo atidarytas VDNKh muziejus

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik, Lev Ryžkov. Būtent čia galite gauti atsakymą į klausimą, kuris rūpi daugeliui turistų: kuri iš šešiolikos paauksuotų merginų iš "Tautų draugystės" fontano simbolizuoja jo šalį? Kur čia Lietuva?

Paskutinis mados žodis

Lietuvos TSR paviljone slypi daug staigmenų. Neseniai rekonstrukcijos metu po plytų mūriniu restauratoriai rado bareljefus, kurie puošė Lietuvos paviljoną. Pats pastatas buvo pastatytas 1954 metais. Jame buvo pristatyti respublikos pasiekimai žirgų veisimo ir sveikatos srityse. Sienos buvo papuoštos išskirtinėmis nacionalinio stiliaus plokštėmis. 1963 metais paviljonas tapo "Chemija", o originalaus dekoro elementai buvo paprasčiausiai užklojami plytomis.

Музей ВДНХ
© Sputnik / Игорь Пантин
VDNKh muziejus

Lietuva pristatyta garsiausio VDNKh objekto — fontano "Tautų draugystė" — kompozicijoje. Objektas buvo atidarytas prieš 65 metus — 1954 metų rugpjūčio 1 dieną. 2018–2019 metais fontanas buvo restauruojamas.

Rugpjūčio 1 dieną atidarytas VDNKh muziejus yra šalia dešiniojo Pagrindinio įėjimo arkos sparno. Jis, kaip dabar priimta, interaktyvus, dekoruotas pagal naujausią parodos meno madą.

"Labai svarbu, kad informacija apie VDNKh istoriją, kultūrą, architektūrą muziejui būtų teikiama šiuolaikinės ekspozicijos kalba, naudojant moderniausias parodų technologijas", — sako VDNKh muziejaus kuratorius Pavelas Nefedovas. — Puikiai suprantame, kad absoliučiai visų kategorijų žmonės lankosi Ekonomikos pasiekimų parodoje. Jie visi turi skirtingą kultūrinį pagrindą ir žinias".

Todėl, pasak muziejaus kuratoriaus, ypatingas dėmesys buvo skirtas įsimintiniems vizualiems vaizdams. Vaizdo įrašai, koliažai, net animaciniai filmai — visa tai rasite čia.

Sukite būgną!

Tikriausiai ryškiausias ir įsimintiniausias eksponatas — fontano "Tautų draugystė" maketas. Tai ne tik sumažinta kopija, bet ir interaktyvi atrakcija.

"Čia galite sužinoti, kuri fontano statula atitinka kurią respubliką", — sako muziejaus kuratorius. Iš principo galėjome tiesiog pakabinti ženklą, bet tai nėra įdomu ir niekas neįsimins. Mes padarėme kitaip. Sukūrėme tikslią fontano kopiją, atgaminome skulptūrų modelius ta pačia tvarka, kaip jie sudelioti fontane".

Макет фонтана Дружба народов в музее ВДНХ
© Sputnik / Игорь Пантин
Fontano "Tautų draugystė" maketas

Išilgai modelio perimetro sukasi būgnas su tarybinių respublikų emblemomis. Kai sutampa herbas ir statula, užsidega lemputė.

"Svarbus muziejaus komponentas yra skaitmeninis archyvas", — sako kuratorius. Paleidome jį kartu su muziejumi, ir jis bus nuolat pildomas. Jame pristatoma istorinė VDNH kolekcijos medžiaga — nuotraukos, piešiniai, žurnalai, taip pat laikraščiai, kuriuose galima išsamiai pasiskaityti apie parodos gyvenimą skirtingais metais".

Dabar pasiekt archyvą galima tik muziejuje. Tačiau artimiausiu metu, pasak Pavelo Nefedovo, šį šaltinį bus galima rasti internete.

70
Tegai:
Lietuva, Maskvos VDNKh, Maskva
Dar šia tema
Maskvoje buvusiame Lietuvos VDNKh pavilijone aptikti prarasti bareljefai
Istorijos atgimimas: VDNKh švenčia 80-mečio jubiliejų
Kanų kino festivalis

Paaiškėjo, koks filmas atidarys Kanų kino festivalį

(atnaujinta 18:02 2021.04.20)
74-asis Kanų kino festivalis vyks liepos 6–17 dienomis. Žiuri ir konkurso programa bus paskelbta vėliau

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Prancūzų režisieriaus Leoso Karakso (Leos Carax) miuziklas "Anet" atidarys 74-ąjį Kanų kino festivalį, praneša "Deadline".

"Kiekvienas Leoso Karakso filmas — tai įvykis. Ir šis kūrinys išpildo visus lūkesčius! "Anet" — tai dovana, kurios tikisi kino, muzikos ir kultūros mylėtojai", — pasakė Kanų kino festivalio prezidentas Pjeras Leskiuras (Pierre Lescure).

Vaidmenis filme, kuris tapo pirmuoju Karakso projektu anglų kalba, atliko Marion Kotijar ir Adamas Draiveris (Adam Driver).

Filmo veiksmas vyksta šiuolaikiniame Los Andžele. Pagrindiniai veikėjai — "stendaperis" Henris (Draiveris) ir jo žmona, dainininkė En (Kotijar). Jie gyvena idealų gyvenimą, tačiau dukros Anet, kuri turi neįprastą talentą, gimimas pakeičia jų gyvenimą.

Garsi amerikiečių poproko grupė "Sparks" įrašė ne tik garso takelį filmui, bet ir dalyvavo kuriant scenarijų.

Premjera įvyks festivalyje liepos 6 dieną, filmas pasirodys ir Prancūzijos kino teatruose.

Ankstesnis Leoso Karakso filmas "Šventieji varikliai" ("Holly Motors") 2012 metais taip pat buvo pristatytas Kanuose. Tarp kitų režisieriaus darbų — "Vaikinas sutinka merginą" ("Boy Meets Girl"), "Pont Neuf meilužiai" ("The Lovers on the Bridge"), "Pola X".

Kanų kino festivalis turėtų vykti liepos 6–17 dienomis. Žiuri ir konkurso programa bus paskelbta vėliau.

Tegai:
kinas, Kanų festivalis
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Paskelbta, kada vyks dėl koronaviruso pandemijos atidėtas Kanų kino festivalis
Klaipėda vaizdo įraše parodė buvusio kino teatro "naują gyvenimą"
Lietuvoje po kelių mėnesių neveikimo atsidarė prekybos centrai ir kino teatrai
Kadras iš serialo Sostų karai

"Sostų karų" kūrėjai užsiminė, kad gali naujo nufilmuoti šou finalą

(atnaujinta 09:37 2021.04.20)
Fantastinio serialo oficialioje Twitter paskyroje pasirodė paslaptingas įrašas, kuriame gerbėjai įžvelgė užuominą į finalinio sezono perdarymą

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Fantastinio serialo "Sostų karai" gerbėjai aktyviai diskutuoja apie paslaptingą įrašą, pasirodžiusį oficialioje "HBO" šou Twitter paskyroje.

​"Žiema artėja", — įrašas apsiriboja šia visiems gerbėjams pažįstama fraze.

Vartotojai iškart pasiūlė, kad šou prodiuseriai tokiu būdu užsiminė apie paskutinio, aštuntojo serialo sezono perdarymą. Finaliniai epizodai buvo išleisti beveik prieš dvejus metus ir sukėlė milijonų žiūrovų nepasitenkinimą.

Tačiau dabar, kai praėjo dešimt metų nuo pirmos labiausiai vertinto fantastinio šou serijos pasirodymo, gerbėjai tikisi, kad projekto kūrėjai perdarys ginčytiną pabaigą.

"Dieve, gal šis įrašas reiškia, kad jie perdaro praeitą sezoną", "Vaikinai, ar jūs pagaliau iš naujo nufilmavote aštuntąjį sezoną?", "Ateina finalo remeikas?" — komentuoja socialinių tinklų vartotojai.

Po finalinio epizodo pasirodymo 2019 metų gegužę, žiūrovai užgriuvo kritika scenaristus Deividą Beniofą (David Benioff) ir Danielį Bretą Vaisą (Daniel Brett Weiss). Gerbėjai netgi parengė peticiją, kuri surinko daugiau nei milijoną parašų, reikalaudami perdaryti finalą.

Vėliau apie tai pasisakė kanalo "HBO" direktorius Keisis Bloisas (Casey Bloys). Jo nuomone, paskutinis sezonas išėjo labai geras. "32  nominacijos "Emmy" apdovanojimui — aiškus įrodymas, kad mes viską padarėme teisingai", — pasakė Bloisas.

Tuomet šou kūrėjus palaikė ir pagrindinių vaidmenų atlikėjai. Aktorė Sofi Terner (Sophie Turner) (Sansa Stark) gerbėjų reikalavimus pavadino "nepagarbiais", o Kitas Haringtonas (Kit Harington) (Džonas Snou) pareiškė, kad visi, kam nepatinka finalas, gali "eiti į mišką".

Televizijos serialas "Sostų karai" buvo sukurtas pagal Džordžo Martino fantastinį ciklą "Ledo ir ugnies giesmė". Romanų ir serialo veiksmas vyksta dviejuose išgalvotuose žemynuose, kur kelios aristokratiškos šeimos varžosi dėl viešpatavimo septyniose Vesteroso karalystėse, o visai žmonijai tuo metu gresia sunaikinimas dėl anapusinių jėgų įsiveržimo.

Tegai:
"Sostų karai"
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Džordžas Martinas pareiškė, kad "Sostų karai" galėjo turėti dar penkis sezonus
"Sostų karų" žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rouz Lesli tapo tėvais
Televizijos kanalas "HBO" pažadėjo nufilmuoti "Sostų karų" priešistorę
Gerbėjai įvardijo populiariausias scenas seriale "Sostų karai"
"Sostų karų" kūrėjai filmuos naują serialą
Президент РФ Владимир Путин выступает с ежегодным посланием Федеральному собранию

"Sugebėjome užbėgti įvykiams akių". Putinas įvertino COVID-19 situaciją Rusijoje

(atnaujinta 12:58 2021.04.21)
Tačiau Rusijos prezidentas pažymėjo, jog koronavirusas dar nenugalėtas, todėl ragina savo bendrapiliečius skiepytis

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo visiems rusams už jų sunkų darbą ir dalyvavimą kovoje su koronaviruso pandemija.

Pagal Konstituciją Rusijos valstybės vadovas kasmet kreipiasi į Federalinę asamblėją pranešdamas apie padėtį šalyje ir pagrindines vidaus bei užsienio politikos kryptis.

"Susibūrę mes sugebėjome užbėgti įvykiams už akių", — sakė Rusijos vadovas.

Putinas pažymėjo, kad Rusijos piliečiai elgėsi santūriai, laikydamiesi alinančių, tačiau būtinų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo. Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijos mokslininkai padarė proveržį sukūrę tris patikimas vakcinas nuo COVID-19.

"Dar kartą kreipiuosi į Rusijos piliečius: mielieji, nepraraskite budrumo, prašau pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais. Skiepijimas dabar yra labai svarbus. Prašau, dar kartą kreipiuosi į visus piliečius Rusijos: pasiskiepykite", — sakė Putinas ir nurodė, kad koronavirusas dar nėra nugalėtas ir išlieka "tiesiogine grėsme".

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras ir pagamino kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcinos "Gam-Covid-Vac" prekės pavadinimas yra "Sputnik V".

Būtina kontroliuoti visas Rusijos sienas, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo — tiek išilgai išorinių sienų kontūro, tiek šalies viduje, savo metiniame pranešime taip pat pažymėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Mes matome, kaip dramatiškai klostosi situacija daugelyje šalių, kuriose auga infekcijų skaičius. Dabar turime kontroliuoti visas ribas, skirtas viruso plitimui sulėtinti — tiek išorinių sienų kontūre, tiek mūsų viduje šalyje", — sakė Putinas.

Regionų vadovai turėtų kasdien spręsti vakcinacijos klausimus, visi Rusijos piliečiai turėtų turėti galimybę pasiskiepyti, kad rudenį susiformuotų kolektyvinis imunitetas koronavirusui, sakė Putinas.

"Dabar vakcinacija yra labai svarbi. Aš prašau vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos ir regionų vadovų kasdien spręsti šiuos klausimus", — sakė jis, kreipdamasis į Federalinę asamblėją.

"Galimybė pasiskiepyti turėtų būti visur. Tai leis susidaryti vadinamajam kolektyviniam imunitetui rudenį. Šios problemos sprendimas priklauso tik nuo mūsų, nuo visų piliečių", — pabrėžė Rusijos prezidentas.