Ala Pugačiova

Igoris Nikolajevas pasidalino anksčiau neskelbtu vaizdo įrašu su Ala Pugačiova

331
(atnaujinta 17:42 2019.09.27)
Trumpame vaizdo įraše užfiksuoti kadrai iš studijos ir dainininkės pasivaikščiojimai po Tomską dainos "Atleisk, patikėk" filmavimo metu

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Rusijos kompozitorius Igoris Nikolajevas savo Instagram paskyroje pasidalino anksčiau neskelbtu vaizdo įrašu su Ala Pugačiova, kuriame ji dainuoja jo dainą "Atleisk, patikėk".

"Aš niekada anksčiau nemačiau šio vaizdo įrašo! Labai jaudinantis!" — parašė Nikolajevas.

Ala Pugačiova, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Į trumpą vaizdo įrašą pateko kadrai iš studijos ir dainininkės pasivaikščiojimai po miestą.

"Šauniausia daina", "Labai graži", "Tai buvo Tomske", "Aš iki šiol prisimenu jaudulį nuo šios dainos premjeros", — komentavo Instagram vartotojai.

Primadona pradėjo dainuoti dainą "Atleisk, patikėk" nuo 1985 metų rugsėjo koncertinėje programoje "Ala Pugačiova pristato...", kurioje ji koncertavo kartu su švedų trio "Herreys".

Po to kompozicija pradėjo skambėti ir kituose atlikėjos pasirodymuose ir pateko į aštuntąjį studijos albumą "Laimė asmeniniame gyvenime" (1986 metai).

331
Tegai:
muzika, Rusija, Instagram, Ala Pugačiova
Mindaugo paminklas, archyvinė nuotrauka

Kur Vilniuje švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai 2020

(atnaujinta 23:54 2020.07.02)
Vilniečius ir miesto svečius liepos 6-ąją sostinė kviečia švęsti Lietuvos valstybingumo kūrėjo Mindaugo karūnavimo dieną ir kartu giedoti "Tautišką giesmę"

Liepos 6-ąją — Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną — Vilniuje vyks iškilminga Lietuvos valstybės vėliavų iškėlimo ceremonija, tradicinis bėgimas "Valstybė — tai Tu", daugybė renginių laukia Valdovų rūmuose, o vakare vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami kartu giedoti Lietuvos himną. 

Vėliavų iškėlimo ceremonija

Pirmadienį, liepos 6-ąją, 12:00–12:30, Simono Daukanto aikštėje vyks Lietuvos valstybės ir Lietuvos valstybės vėliavų iškėlimo ceremonija.

Garbės bėgimas "Valstybė — tai Tu"

Iškart po vėliavų pakėlimo ceremonijos tradicinio renginio "Valstybė — tai Tu" dalyviai — bėgikai ir dviratininkai — pradės simbolinį garbės bėgimą ir važiavimą dviračiais. Jų maršrutas apims senąją miesto gynybinę sieną.

Dalyvių skaičius nebus ribojamas — laukiamas kiekvienas norintis. Kiekvienas, sumokėjęs 5 eurų registracijos mokestį, dovanų gaus Vyčio vėliavą, kurią neš bėgimo ar važiavimo metu. Renginio programa:

Dalyviai 10:00–11:45 Simono Daukanto aikštėje registruojasi bėgimui arba važiavimui dviračiu. Išdalinamos vėliavos. 12:30 dalyviai išlydimi iš S. Daukanto aikštės ir pradeda bėgimą ir važiavimą dviračiais. 13:30 bėgimas ir važiavimas dviračiais baigiamas Valdovų rūmų kieme. Renginio pabaiga 14:00. Bėgimo trasos ilgis — 5 kilometrai, dviračių trasa — 10 kilometrų. 

Пробежка Valstybė - tai tu
Bėgimas "Valstybė – tai Tu"

Renginiai Valdovų rūmuose

10:00–18:00

Paroda "Archeologijos atodangos. Nauji tyrimai Valdovų rūmuose"

Parodoje pristatomi 2019–2020 m. archeologinių tyrimų metu Valdovų rūmų požemiuose aptikti radiniai: XIII a. pab. – XIV a. keramika, juvelyriniai dirbiniai, unikalios importinės keramikos ir retų stiklinių taurių šukės, rytietiškos abstrakcijos šachmatų figūros ir zooarcheologinė medžiaga. 

Su lankytojo bilietu.

11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Ekskursija "Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose"

Muziejaus gidų vedamos ekskursijos apie Lietuvos istorinio valstybingumo sklaidą ir ženklus.

Su lankytojo bilietu (gido paslauga nemokama).

Дворец великих князей литовских
© CC BY-SA 2.5 / wikipedia / Poznaniak / Palace of the Grand Dukes of Lithuania
Valdovų rūmai

11:00–16:00 

Kūrybinė studija "Laisvės aitvarai su Vyčiu"

Valdovų rūmų prieigos nuo Katedros aikštės pusės

Atvira kūrybinė studija, kurioje galima nusispalvinti Vyčiu padabintą aitvarą. Aitvarų ruošiniai — su Vyčio atvaizdais iš istorinių ir archeologinių šaltinių.

Studija nemokama, aitvarų ruošinius galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus kasose.

14:00–14:30

Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto bronzinio biusto perdavimo Valdovų rūmų muziejui ceremonija

Didžioji renesansinė menė

Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-ųjų gimimo metinių proga Lietuva gauna ypatingą dovaną — Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams kultūros mecenatas, verslininkas Pranas Kiznis ir Vyčio paramos fondas perduoda šio valdovo bronzos skulptūrą. 

Renginyje dalyvauja kultūros mecenatas ir verslininkas Pranas Kiznis, kolekcininkas, Vyčio paramos fondo atstovas Vilius Kavaliauskas, skulptorius Olesius Sydorukas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Renginys nemokamas, prašoma registruotis iš anksto.

21:00–22:40

Amilcare Ponchielli opera "Lietuvai" (I Lituani)

Valdovų rūmų Didysis kiemas

Šventinės programos kulminacijai Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras bei Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pristato bemaž dešimtmetį brandintą bendrą projektą — XIX a. antrosios pusės garsaus italų operos kūrėjo, Džakomo Pučinio (Giacomo Puccini) ir Pjetro Maskanjo (Pietro Mascagni) mokytojo, Amilkarės Ponkjelio (Amilcare Ponchielli) operos "Lietuviai" ("I Lituani") koncertinę versiją.

Ši žymi romantinė opera sukurta pagal garsaus italų rašytojo Antonijaus Gizlanconio (Antonio Ghislanzoni) libretą, įkvėptą Adomo Mickevičiaus istorinės poemos "Konradas Valenrodas".

Liepos 6 dieną, pažymėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtus jubiliejinius metus ir minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Valdovų rūmų muziejus bei Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia klausyti šios operos koncertinio atlikimo lietuvių kalba. 

"Tautiška Giesmė" aplink pasaulį

21:00

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami Lietuvos himną giedoti Neries krantinėse tarp Karaliaus Mindaugo ir Žvėryno tilto. Šiemet "Tautiškos giesmės" giedojimo tonas bus paduotas pačioje sostinės širdyje — nuo Gedimino pilies bokšto.

Вильнюс, Башня Гедиминаса
© Depositphotos / _fla
Gedimino pilis
Tegai:
renginiai, Valstybės diena, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
Vaizdo įrašo apie robotą Eriką kadras

Pirmą kartą robotui filme skirtas pagrindinis vaidmuo

(atnaujinta 17:41 2020.06.28)
Fantastiniame veiksmo filme, kuriame bus pasakojama apie mokslininką, kuris bando sukurti tobulą žmogaus DNR molekulę, pagrindinį vaidmenį atliks robotas su dirbtiniu intelektu

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Robotas su dirbtiniu intelektu vardu Erika, kurį sukūrė Hirošis Išiguro (Hiroshi Ishiguro) ir Kohejus Ogava (Kohei Ogawa), atliks pagrindinį vaidmenį naujame mokslinės fantastikos veiksmo filme "b". Tai yra pirmasis toks įvykis kino pasaulyje, praneša "THR".

Tomas Kruzas
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Anot leidinio, filme bus pasakojama apie mokslininką, kuris bando sukurti tobulą žmogaus DNR molekulę. Galiausiai jis supranta, kad jo darbas atneš daugiau blogio nei naudos. Pagrindinis veikėjas padeda Erikai, kurią jis ir sukūrė, pabėgti iš laboratorijos [juostos kūrėjai nenurodė, kaip robotas yra susijęs su genetiniais eksperimentais — Sputnik].

"Skirtingai nuo realių aktorių, kurie vaidindami pasitelkia savo jau turimą patirtį, Erika buvo sukurta nuo nulio. Turėjome modeliuoti jos judesius ir emocijas naudodamiesi vienas prieš vieną sesijomis, kad išvystytume ją kaip personažą", — pakomentavo projekto prodiuseris Semas Chozė (Sam Khoze).

Kol kas nežinoma, kas filmuos šį filmą. Režisierius dar neišrinktas.

"THR" pažymi, kad juostos biudžetas sieks 70 milijonų dolerių, o filmavimas prasidės 2021 metais Europoje.

Tegai:
kinas, robotas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Dirbtinis intelektas baigs kurti dešimtąją Bethoveno simfoniją
JAV išbandė dirbtinį intelektą oro mūšyje — video
Rusijoje sukurtas dirbtinis intelektas, lavinantis mąstymo įgūdžius
NASA testuos robotą, skirtą gyvybės paieškoms kitų planetų vandenynuose
Kinijos ligoninė "išsinuomojo" robotus vaistų pristatymui — video
Uhane daugiau nei 30 robotų padeda kovoti su koronavirusu
Robotai vietoje absolventų: kaip įteikiami diplomai pandemijos metu

Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais video

(atnaujinta 19:53 2020.07.03)
Atstumas tarp lėktuvų buvo mažesnis nei trys metrai. Pilotai atliko tokias figūras kaip "įstrižos kilpos", "kalniukai" ir "persivertimai šonu"

Rusijos Katinių oro pajėgų akrobatinio skraidymo komanda "Rusijos riteriai" atliko programą vienu metu trijų tipų orlaiviais — Su-27, Su-30SM, Su-35 S.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip lakūnai atlieka įvairias akrobatinio skraidymo figūras.

Atstumas tarp orlaivių buvo mažesnis nei trys metrai. Pilotai atliko tokias figūras kaip "įstrižos kilpos", "kalniukai" ir "persivertimai šonu". Programos pabaigoje grupės vadovas žiūrovus nudžiugino atskirais elementais, įskaitant "kamščiatraukį", "varpą" ir "puskubilį".

"Rusijos riteriai" — vienintelė akrobatinio skraidymo komanda pasaulyje, vykdanti akrobatinį skraidymą sunkiais naikintuvais.

Tegai:
Rusija