Grammy, архивное фото

Tarp "Grammy" nominantų ir lietuviai

41
(atnaujinta 09:49 2019.11.21)
Pretendentų į prestižinį apdovanojimą sąraše yra du lietuvių sukurti albumai. Jie pateikiami dviejose skirtingose kategorijose

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Lietuvos garso inžinierių Viliaus Kiero ir Aleksandros Kierienės darbai nominuoti prestižiniam "Grammy" apdovanojimui. Apie tai savo "Facebook" puslapyje parašė Vilius Kieras.

Visas nominantų sąrašas skelbiamas apdovanojimų tinklalapyje.

Литовские звукорежиссеры Вилюс Керас и Александра Кериене, архивное фото
Vilius Kieras ir Aleksandra Kierienė

"Malonu būti 62-ojo "Grammy" apdovanojimų nominantų sąraše su dviem albumais dviejose skirtingose ​​kategorijose", — rašė garso inžinierius.

Albumas "Weinberg: Symphonies Nr. 2 & 21" su Mirga Gražinyte-Tyla buvo nominuotas kategorijoje "Geriausias orkestro pasirodymas", o Stepheno Costello ir Kauno miesto simfoninio orkestro atliktas albumas "A te, o cara" gali tapti nugalėtoju kategorijoje "Geriausias klasikinis solo vokalo albumas".

Taip pat nominantų sąraše yra žinomų muzikos atlikėjų iš įvairių šalių. Amerikiečių dainininkai Billy Elish, Maggie Rogers ir Lizzo (Melissa Vivian Jefferson), reperiai Lil Nas X, Black Pumas ir Tank and Bangas, ispanų dainininkė Rosalia, britė Yola pretenduoja į "Geriausio naujojo artisto" titulą.

Į "Metų dainos" nominaciją pretenduoja kompozicijos, kurias atlieka Taylor Swift, Lana Del Rey, Lady Gaga ir kiti garsūs muzikantai.

41
Tegai:
lietuviai
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Биг Бен в Солнечный день, Лондон, архивное фото

JK priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą

(atnaujinta 16:48 2020.06.01)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad ketina atidėti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki rugsėjo ir pakviesti į jį keturias šalis — Rusiją, Indiją, Pietų Korėją ir Australiją

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Didžiosios Britanijos valdžia priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą, tačiau bet kurią aukščiausiojo lygio susitikimą organizuojančią šalį jie palieka apsisprendę, kas bus pakviestųjų sąraše, "Reuters" pranešama Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Džonsono atstovo pareiškime.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad ketina atidėti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki rugsėjo ir pakviesti į jį keturias šalis — Rusiją, Indiją, Pietų Korėją ir Australiją.

Vėliau Baltųjų rūmų strateginės komunikacijos direktorė Alyssa Farah teigė, kad išsiplėtusios šalių grupės viršūnių susitikime bus aptariama "Kinijos ateitis".

Džonsono atstovas teigė, kad ministras pirmininkas tikisi išsamių JAV pasiūlymų. "Mes pažvelgsime į tai, ką siūlo JAV. Pagal tradiciją šalis, pirmininkaujanti G7, kviečia kitus lyderius dalyvauti svečiuose viršūnių susitikime", — sakė jis.

Jis taip pat pažymėjo, kad Didžioji Britanija "iki šiol nemato pasikeitusio elgesio įrodymų, kurie galėtų pateisinti Rusijos sugrįžimą į G7".

"Mes nepritariame jos, kaip grupės narės, sugrįžimui", — teigė Džonsono atstovas.

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau teigė, kad Kremlius dar nežino JAV prezidento Donaldo Trampo idėjos pakviesti Rusijos Federaciją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą detalių: neaišku, ar tai yra oficiali iniciatyva.

G8 formatas egzistuoja nuo 1998 metų. 2014 metais šis formatas buvo sumažintas iki G7, kai, po įvykių Kryme klubo nariai nusprendė nevykti į numatytą viršūnių susitikimą Sočyje, o susirinko be Rusijos Briuselyje.

Vakarų šalys apkaltino Rusijos Federaciją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva kelis kartus paneigė visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba neveiksminga. Pastaruoju metu Vakaruose vis garsiau kalbama apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

Tegai:
JAV, G7, Rusija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
JAV atidėjo G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki birželio pabaigos
Trampas pareiškė, kad atidės G7 iki rugsėjo ir pakvies Rusiją