Vengrija

Vengrija atsisakė dalyvauti "Eurovizijoje" dėl gėjų, rašo žiniasklaida

(atnaujinta 11:48 2019.11.29)
Nors šalis atsisakė dalyvauti "Eurovizijoje-2020", konkurso transliacija Vengrijos televizijoje nebus atšaukta

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Vengrija nusprendė nesiųsti savo dalyvio į "Euroviziją" kitais metais dėl gėjų, praneša naujienų portalas "Index" su nuoroda į šaltinius televizijoje.

Pažymima, kad oficialios priežasties atsisakyti dalyvauti muzikos konkurse nėra, tačiau sprendimas gali būti susijęs su ministro pirmininko politika "pirmiausia šeima", kuria siekiama išlaikyti tradicines vertybes ir padidinti gimstamumą šalyje.

Kaip pranešama, nepaisant atsisakymo dalyvauti "Eurovizijoje", konkurso transliacija Vengrijos televizijoje vis tiek nebus atšaukta.

Dainų konkursas "Eurovizija-2020" vyks gegužės 12-16 dienomis Nyderlanduose, Roterdame, su šūkiu "open up" (atidaryti — Sputnik). Burtų traukimas vyks sausio 28 dieną Roterdame.

Anksčiau "Eurovizijos" konkurso organizatoriai paskelbė dalyvaujančių šalių sąrašą. Į dalyvaujančių šalių sąrašą be Vengrijos nepateko ir Juodkalnija.

Pagrindiniame Europos muzikos konkurse dalyvaus 41 šalis, tarp jų visos trys Baltijos šalys — Lietuva, Latvija ir Estija.

Praėjusiais metais Lietuvos dalyvavimą konkurse sudrumstė įvykis su balsų skaičiavimu. LRT kreipėsi į Europos transliuotojų sąjungą po to, kai Italijos transliuotojas RAI paskelbė šalyje vykusio auditorijos balsavimo rezultatus. Paaiškėjo, kad italų žiūrovai Lietuvos atstovui Jurijui (Veklenko) skyrė dar vieną tašką, kurio ir pritrūko, kad atlikėjas patektų į finalą.

Tegai:
Vengrija, Eurovizija
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2020" (55)
Dar šia tema
Ala Pugačiova pažadėjo į sceną sugrįžti sulaukusi 80 metų
Teilor Svift pranoko Maiklo Džeksono rekordą
Madona atšaukė koncertus dėl "nepakeliamo skausmo"