Kalėdinio Blukio deginimas

Rumšiškės kviečia į Kalėdinio Blukio deginimą, kad atsikratytų negerovių

(atnaujinta 17:27 2019.12.21)
Lietuvos liaudies buities muziejuje ketvirtąją šv. Kalėdų dieną bus iškilmingai sukurtas laužas ir sudegintas šventės ženklas — Blukis (masyvi kaladė), be to, susirinkę galės dainuoti, šokti, vaišintis ir kitai pramogauti

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Ketvirtąją šv. Kalėdų dieną, gruodžio 28 dieną 12:00 Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks Kalėdinio Blukio deginimas, praneša muziejaus spaudos tarnyba.

"Kai jau visi kalėdiniai stalai bus nurinkti, o dovanos — išpakuotos ir jau nekantriai lauksime įžengimo į Naujuosius metus, kviečiame atvykti į Lietuvos liaudies buities muziejų — turėsite unikalią progą deramai atsikratyti visų per metus prisikaupusių negerovių, kalčių, pykčių bei pasitikti Naujuosius su šviesa ir gausa!" — sako renginio organizatoriai.

Pagal senuosius lietuviškus papročius, Blukis (masyvi kaladė ar kelmas) — Kalėdų šventės ženklas. Vienas žmogus jo niekaip nepajudintų, tad jo vilkimas suburia visą bendruomenę linksmam ritualui!

Rumšiškės kviečia į Kalėdinio Blukio deginimą
Rumšiškės kviečia į Kalėdinio Blukio deginimą

Tikėta, kad lazda trinktelint per Blukį, galima jam perduoti visas kaltes, negeroves ir pykčius, o jį sudeginus, sudega ir visos blogybės, išlaisvinama šviesa ir gausa.

Šventės pradžioje, blukvilkiai užners virves ant storos medinės kaladės ir vilks per visą Žemaitijos kaimą, užsukdami į sodybų kiemus, spėdami būsimos žiemos orus, sveikindami šeimininkus, dainuodami, šokinėdami ir krėsdami pokštus, o tuo tarpu visi renginio dalyviai galės lazdomis trankyti Blukį.

"Aplankę kaimynus, iškilmingai sukursime laužą ir sudeginsime Blukį su visomis jame besislepiančiomis negerovėmis! Dainuosim, šoksim, vaišinsimės ir, jei gamta leis, visaip žiemiškai pramogausim!" — žada organizatoriai.

Renginio pradžia: gruodžio 28 dieną, šeštadienį, 12:00 Žemaitijos kaime. Bilieto kaina: suaugusiems — 3 eurai, moksleiviams, studentams, pensininkams — 1,5 euro, remtiniems asmenims — 1 euras, ikimokyklinio amžiaus vaikams — nemokama.

Tegai:
pramogos, Kalėdos, Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės, Lietuva
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Vilniaus savivaldybė parodė Kalėdų miestelį pačiame įkarštyje
Kaip papuošti namus Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Šiandien atidaromas Kalėdinis dizaino skveras
Buvusiame Lukiškių kalėjime įsikurs Alternatyvus kalėdinis kiemas