Vilnius išrinko šventiškiausias miesto vitrinas

Vilnius išrinko šventiškiausias miesto vitrinas

(atnaujinta 20:50 2019.12.23)
Po balsavimo paaiškėjo, kad daugiausia vilniečių ir miesto svečių balsų internetu pelnė originali restorano "Sugamour" vitrina

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Vilniuje išrinktos keturios gražiausios kalėdinės vitrinos, praneša sostinės savivaldybė.

Už gražiausias vitrinas balsavo net 11 tūkst. žmonių, iš jų 2743 balsai teko stilisto Manto Petruškevičiaus kurtai restorano "Sugamour" (Vokiečių g. 11) šventinei vitrinai.

Самые красивые витрины в Вильнюсе
Restorano "Sugamour" vitrina
"Žiemos šventės asocijuojasi su pasaka ir stebuklais. Norėjome perkelti šiek tiek pasakos į realų kasdieninį gyvenimą, kad mūsų svečiai ir praeiviai pajustų šventinę dvasią bei prisimintų ir prisiliestų prie pasakų, kurias mums skaitydavo mūsų mamos ir močiutės. Kuo daugiau mieste bus papuoštų vitrinų, tuo Vilnius bus gražesnis ir patrauklesnis ne tik Lietuvos žmonėms bet ir užsienio svečiams", — pasakoja restorano "Sugamour" direktorė Žaneta Birbilienė.

Konkurso komisija taip pat vertino vitrinas ir išrinko tris gražiausias: I vieta — "Augustas ir Barbora love story cafe" (Stiklių g. 7), II vieta — "The Factory by Ribas" (Gaono g. 10, Vilnius) ir III vieta — "Woolen Baltic" (S. Daukanto al. 2A).

Spindinčią kavinės "Augustas ir Barbora love story cafe" vitriną sukūrė stilistas Mantas Petruškevičius.

Самые красивые витрины в Вильнюсе
© Photo : S.Ziura
Kavinės "Augustas ir Barbora love story café" vitrina

"Mums patinka grožis, mums patinka kurti. Kavinės išorei trūko magijos, nuo kurios prasidėtų svečio nuotykis pas mus. Puošdami vitriną, papuošėme ir dalelę Vilniaus. Juk tai ne tik mums", — džiaugiasi kavinės komanda.

Klasikinėmis puošmenomis bei dovanomis — juvelyrika su deimantais — prekiaujantis salonas "The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas" savo vitrinos puošybai pasirinko tradicines kalėdines dekoracijas.

Самые красивые витрины в Вильнюсе
© Photo : S.Ziura
Salonas "The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas"

"Norėjome, kad Kalėdų dvasią pajaustų ir mūsų vitrina džiugintų kuo daugiau praeivių. Labai džiugu matyti, kaip Stiklių gatvės parduotuvės susivienija ir kartu vysto Stiklo kvartalo idėją, kartu stengiasi papuošti vieną gražiausių Vilniaus gatvių, nelaukdami, kol kas nors kitas tuo pasirūpins. Šis įvertinimas yra svarbus ne tik mums, bet ir visiems mūsų kolegoms Stiklo kvartale, kur visi kartu ieško idėjų, kaip šią vietą padaryti dar patrauklesne", — džiaugėsi salono įkūrėja Dana Ribas.

Rankų darbo gaminiais iš vilnos prekiaujančio "Woolen Baltic" salono vitrina — užuomina apie artėjančius 2020-uosius — Žiurkės metus.

Самые красивые витрины в Вильнюсе
Salonas "Woolen Baltic"

"Kaip žinia, žiurkėms patinka viską kaupti, todėl mūsų vitrinoje visko daug. Maloniausios dovanos — rankų darbo gaminiai. Norime parodyti turistams, ką mes galime pasiūlyti", — pasakoja UAB "Baltijos vilna" direktorė ir vitrinos dekoracijų autorė Rasa Švanienė.

Vilniaus miesto savivaldybė vitrinas laureates, kurias įvertino konkurso komisija, apdovanos piniginiais prizais: už I vietą "Augustas ir Barbora love story cafe" gavo 1000 eurų, už II vietą "The Factory by Ribas" — 650 eurų ir už III vietą "Woolen baltic" gavo 350 eurų. Daugiausiai balsavimo internetu balsų surinkusi vitrina — UAB "Saldi kava", restorano "Sugamour" vitrina — gavo 1000 eurų.

Konkurse, kuriame buvo vertinamos sostinės gatvėse esančių įmonių, įstaigų ir privačių iniciatyvų įgyvendintos lauko vitrinų puošybos kūrybinės idėjos, šįmet varžėsi 35 vitrinos ne tik Vilniaus senamiesčio, bet ir atokesnėse nuo centro gatvėse.

Tegai:
balsavimas, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų! (223)
Dar šia tema
Šventė pavojuje: Mažeikiuose nuvirto Kalėdų eglė
Alergologai pataria, kaip įrengti Kalėdų eglutę
Ką padovanoti Kalėdų ir Naujųjų metų proga
Rumšiškės kviečia į Kalėdinio Blukio deginimą, kad atsikratytų negerovių
Graikijos dainininkė Elena Tsagrinou Eurovizijoje 2021 atstovauja Kiprui su daina El Diablo

Kipro Bažnyčia ragina nepriimti dainos "Velnias" į "Euroviziją"

(atnaujinta 12:42 2021.03.03)
Dainos, kurioje yra eilutės "Aš atidaviau savo širdį velniui, aš myliu velnią", pasirinkimas sulaukė kritikos iš dalies visuomenės

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Kipro stačiatikių bažnyčios sinodas ragina Vyriausybę užtikrinti, kad daina "El Diablo" ("Velnias"), kurią patvirtino Kipro transliavimo korporacijos CyBC (RIK) direktorių taryba, būtų atšaukta atstovauti Kiprui "Eurovizijos" dainų konkurse. Sinodo pareiškimą paskelbė Kipro arkivyskupija.

Dainos, kurioje yra eilutės "Aš atidaviau savo širdį velniui, aš myliu velnią", pasirinkimas sulaukė kritikos iš dalies visuomenės. Televizija pradėjo gauti įpykusių piliečių skambučius, jie reikalauja pašalinti dainą iš konkurso, kai kurie grasino padegti televizijos pastatą.

Korporacijos direktorių tarybos pirmininkas Andreasas Frangosas pareiškė, kad RIK neketina keisti pasirinktos dainos dėl kritikos, ir dainos prasmė buvo neteisingai suprasta, o dainoje iš tikrųjų kalbama apie gėrio ir blogio kovą. Jo teigimu, nebuvo ir neketinama įžeisti kieno nors religinių jausmų.

Sinodas ragina dainą pakeisti kita, kuri "išreiškia Kipro istoriją, kultūrą, tradicijas ir siekius".

Pareiškime sinodas išreiškia griežtą nesutarimą ir nusivylimą tiek dėl RIK direktorių tarybos, tiek dėl kitų vadovų pozicijos. Anot dvasininkų, jie, užuot skatinę tautos teises ir žmonių laisvės ir moralinių vertybių sklaidą, rengia "pasaulinį pasityčiojimą iš mūsų, skelbdami, kad atsiduodame velniui ir skatiname jo garbinimą".

"Atsižvelgdami į akivaizdų provokuojamų Turkijos užkariautojų siekių pavojų ir pabrėždami 200-ųjų nacionalinio išsivadavimo (nuo Turkijos jungo) metinių didybę, mes raginame savo žmones likti ištikimus nacionalinėms ir religinėms didžiosios 1821 metų kovos vertybėms, išsaugoti nepajudinamą tikėjimą savo protėviais, kuris išliko iki šių dienų", — sakoma pranešime.

"Kiekvieną dieną mes gauname daugybę atsiliepimų iš tūkstančių mūsų bendraminčių, kurie išreiškia savo pagrįstą nepasitenkinimą šia daina ir tuo, kaip ji buvo pasirinkta", — pranešė sinodas.

"Mes raginame Vyriausybę, kuri skiria RIK direktorių tarybą, užtikrinti konkrečios dainos pasirinkimo atšaukimą ir pakeisti ją kita, atspindinčia mūsų istoriją, kultūrą, tradicijas ir siekius", — pareiškė Kipro stačiatikių bažnyčia.

Dainų konkursas "Eurovizija", kuris praėjusiais metais buvo atšauktas dėl pandemijos, šiais metais vyks gegužės 18–22 dienomis Roterdamo "Ahoy" arenoje, jame dalyvaus atlikėjai iš 41 šalies.

Tegai:
Kipras, Eurovizija
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2021"
Bunny Wailer

Mirė regio atlikėjas Bunny Wailer'is

(atnaujinta 10:46 2021.03.03)
Wailer'is koncertavo kartu su regio karaliumi Bobu Marley'iu, be to, gavo tris prestižinius "Grammy" apdovanojimus už geriausią regio albumą

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Legendinis regio atlikėjas Bunny Wailer'is mirė Jamaikoje būdamas 73 metų, rašo žurnalas "Rolling Stone".

Muzikanto vadybininkė Maxine Stowe pranešė, kad Wailer'is mirė antradienį vienoje iš Jamaikos sostinės Kingstono ligoninių. Mirties priežastis neįvardijama.

​Wailer'is kartu su regio karaliumi Bobu Marley'iu koncertavo nuo kultinės grupės "The Wailers" įkūrimo momento 1963 metais. Pirmapradę kolektyvo sudėtį sudarė tik trys muzikantai — Marley'is, Wailer'is ir jų draugas Peter'is Tosh'as.

Po dešimties metų Wailer'is paliko grupę ir pradėjo solinę karjerą. Kaip regio atlikėjas jis tris kartus gavo prestižinį "Grammy" apdovanojimą už geriausią regio albumą.

Tegai:
muzika
Temos:
Metų netektys — 2021

Antarktidoje nufilmuotas atskilęs trijų Vilnių dydžio ledkalnis

(atnaujinta 22:32 2021.03.02)
Pranešama, kad pirmieji ledkalnio įtrūkiai atskilimo zonoje buvo užfiksuoti prieš dešimt metų, nuo tada zona buvo reguliariai stebima

Didžiosios Britanijos Antarkties tyrimas (BAS) užfiksavo milžinišką 1 270 kvadratinių kilometrų 150 metrų storio ledkalnį, atitrūkusį nuo Branto ledyno vakarų Antarktidoje.

Ledkalnis
© Sputnik / Илья Тимин

Lietuvos sostinės plotas yra kiek daugiau nei 400 kvadratinių kilometrų.

Anot BAS, nėra jokių požymių, kad visuotinis atšilimas turėtų reikšmingą vaidmenį šiame įvykyje.

Dideli ledo plyšiai šioje Antarktidos dalyje pirmą kartą buvo užfiksuoti prieš dešimt metų, o nuo to laiko BAS reguliariai stebi šią teritoriją. Požymiai, kad ledo atskėlimas yra neišvengiamas, paaiškėjo praėjusių metų lapkritį, kai zonoje atsirado naujas gilus įtrūkimas.

Per šį sausį naujas plyšys kiekvieną dieną išsiplėtė kilometru. Praėjusios savaitės pabaigoje plyšys per kelias valandas padidėjo keliais šimtais metrų, ir ledkalnis atsiskyrė.

Tegai:
ledynai, Antarktida
Dar šia tema
Tyrimų stotis "Molodežnaja". Senieji ir naujieji Antarktidos spąstai
Mokslininkai nustatė "prarastą" Antarktidos šilumą