Serialo Keisti dalykai filmavimas Vilniuje

Vilnius tapo "Netflix" naujojo "Keistų dalykų" sezono filmavimo vieta

(atnaujinta 06:33 2020.02.19)
Filmo režisierius Shawn Levy aukštai įvertino ne tik talentingą ir darbščią lietuvių komandą, bet ir patį miestą

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Dalis naujojo amerikiečių serialo "Stranger Things" ("Keisti dalykai") sezono scenų buvo nufilmuotos Lietuvoje. Valentino diena tapo paskutine filmavimo diena Lietuvoje, pranešė Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

Šeštadienį serialo YouTube kanale pasirodė oficialus treileris. Vaizdo įrašo aprašyme parašyta: "Iš Rusijos, su meile..."

Paskutinę filmavimo dieną serialo režisierius Shawn Levy gyrė ne tik talentingą ir darbščią lietuvių komandą, bet ir Vilniaus miestą.

"Mano nuotykis, Lietuvoje atkuriantis "amerikietišką" gyvenimą, buvo didžiulis iššūkis, bet dar didesnis įkvėpimas. Mes esame labai dėkingi Vilniaus miestui ir gražiajai Lietuvos šaliai už svetingumą", — pažymėjo jis.
Съемки сериала Очень странные дела в Вильнюсе
© Photo : Vilnius.lt
Serialo "Keisti dalykai" filmavimas Vilniuje

 

Filmo prodiuseris Iain Paterson pabrėžė, kad Vilnius yra labai kinematografiškas ir iliustratyvus miestas.

"Aš nežinojau ko tikėtis ir nebuvau pasiruošęs, kad miestas yra toks gražus ir taip puikiai išsaugotas. Turėjau progą pasivaikščioti po Senamiestį, aplankyti Užupį. Vilnius yra nepaprastas. Žmonės ir maistas čia nuostabūs", — pasakė jis.

Anot Lietuvos sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, tai, kad kultiniai serialai filmuojami Vilniuje, tik patvirtina Lietuvos sostinės įvairovę ir kompleksiškumą. Meras pažymėjo, kad miestas yra atviras, žalias, patogus, istoriškas ir kartu modernus.

Кадр из трейлера четвертого сезона сериала Очень странные дела
Kadras iš serialo "Keisti dalykai" ketvirtojo sezono treilerio
"Galimybė transformuoti Vilniaus erdves yra miesto stiprybė, kuri žavi kūrėjus", — pažymėjo Šimašius.

"Netflix" gamybos serialo veiksmas vyksta devintajame dešimtmetyje išgalvotame Amerikos mieste Houkinsas. Iš slaptos laboratorijos pabėga mergaitė, turinti gabumų telekinezei, ir tuo pačiu metu keistu būdu dingsta berniukas. Motina, draugai ir vietinis šerifas vyksta jo ieškoti.

Pirmojo sezono premjera įvyko 2016 metų vasarą. Antrasis sezonas buvo išleistas 2017 metų rudenį, o trečiasis — praėjusią vasarą. Tikimasi, kad ketvirtąjį sezoną žiūrovai galės pamatyti per ateinančius metus ar dvejus.

Anksčiau Lietuvoje buvo filmuojamas mini serialas "Černobylis", pasakojantis apie 1986 metais Černobylio atominėje elektrinėje įvykusią katastrofą. Filmas gavo "Auksinį gaublį" ir pavertė Lietuvą turistų pamėgta vieta. Didžioji dalis scenų buvo nufilmuota Vilniuje, Kaune ir Visagine, o atominės elektrinės vaidmenį atliko Ignalinos AE.

Tegai:
kinas, Lietuva, Vilnius, serialas, Netflix
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (180)
Dar šia tema
Serialas "Černobylis" laimėjo tris "Emmy" apdovanojimus
"Netflix" filmuoja detektyvinį serialą Vilniuje
Mini serialas "Černobylis" apdovanotas "Auksiniu gaubliu"
"Netflix" atrenka aktorius Latvijoje: pagrindinis reikalavimas — mokėti rusų kalbą
Notre Dame po gaisro

Notre Dame rekonstrukcijai surinkta 830 milijonų eurų aukų

(atnaujinta 11:45 2021.04.15)
Pasak Prancūzijos kultūros ministrės, surinkta suma leis pradėti nuo gaisro nukentėjusios katedros restauraciją, Notre Dame planuojama vėl atidaryti 2024 metais

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Prancūzijos kultūros ministrė Roselyne Bachelot pranešė, kad surinkta 830 milijonų eurų auka Notre Dame katedrai, kuri 2019 metais nukentėjo nuo gaisro, restauruoti.

"Buvo surinkta 830 milijonų eurų aukų, absoliučiai precedento neturinti suma. Žinoma, aš esu teisingo ir skaidraus šio fondo panaudojimo garantas", — pasakė Bachelot, atsakydama į klausimus Senate.

Ministrė pažymėjo, kad surinkta suma leis pradėti Notre Dame restauraciją.

Kultūros ministerijos vadovė patikino, kad Notre Dame vėl bus atidaryta 2024 metais.

Didžiausias istorijoje gaisras Notre Dame katedroje kilo 2019 metų balandžio 15 dieną. Ugnis apėmė atraminę konstrukciją, sugriuvo smailusis bokštas. Pats pastatas ir pagrindiniai meno kūriniai bei katedroje saugomos relikvijos išliko. Gaisras siejamas su restauravimo darbais. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė apie savo ketinimą atkurti Notre Dame per penkerius metus, nors daugelis ekspertų teigia, kad rekonstrukcija užtruks 10–15 metų.

Tegai:
Prancūzija, Notre Dame
Šveicarijos moneta su Einšteino portretu

Šveicarijos moneta su Einšteino portretu pripažinta mažiausia pasaulyje

(atnaujinta 11:04 2021.04.15)
Miniatiūrinė moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gineso rekordų knygos sudarytojai pripažino Šveicarijos auksinę monetą su fiziko Alberto Einšteino portretu mažiausia, pranešė šalies pinigų kalykla.

Moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo.

"Gineso rekordų knygoje auksinė ¼ franko moneta pripažinta mažiausia progine moneta pasaulyje. Nepaisant jos miniatiūrinio dydžio, monetos aversas ir reversas nukaldinti mašininiu būdu", — sakoma pranešime.

Monetos averse, be fiziko portreto, nurodomi išleidimo metai, reverse — nominalas, Šveicarijos kryžius ir konfederacijos pavadinimas.

Šiai monetai buvo pagaminta speciali pakuotė — su didinamaisiais stiklais ir lempa. Iš viso buvo išleisti 999 egzemplioriai, juos kolekcininkai iškart išpirko.

Tegai:
kolekcinės monetos, monetos, Šveicarija
Dar šia tema
Lietuvos bankas parodė 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai — video
Vyras pažiūrėjęs po kojomis rado beveik 1 mln. eurų
Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą senovines aukso ir sidabro monetas
Neįprastas radinys mokytojos namuose padarė vyrą turtuoliu
Rusijos vėliava

Merkel, Makronas ir Zelenskis aptars santykius su Rusija

(atnaujinta 17:51 2021.04.15)
Anksčiau buvo pabrėžiama, kad Angela Merkel dalyvaus Zelenskio ir Makrono derybose virtualiąja forma

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel kartu su Prancūzijos ir Ukrainos prezidentais Emanueliu Makronu ir Vladimiru Zelenskiu penktadienį, balandžio 16 dieną aptars padidėjusią įtampą su Rusija. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi agentūra AFP ir Eliziejaus rūmų pareiškimu.

Kaip pažymėta, tai įvyks Ukrainos lyderio vizito Paryžiuje metu. "Prezidentas Makronas priims Zelenskį papietauti, o po to abu turės vaizdo konferenciją su Angela Merkel", — sakoma pareiškime. Pokalbyje Makronas, Merkel ir Zelenskis palies eskalacijos riziką, kurią "sukels Rusijos kariuomenės koncentracija prie sienos su Ukraina".

Anksčiau buvo pranešta, kad Merkel dalyvaus Zelenskio ir Makrono derybose virtualiąja forma. Buvo pažymėta, kad tokiu būdu lyderių susitikimas vyks "Normandijos formatu", nedalyvaujant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Įtampa santykiuose tarp Rusijos ir Ukrainos, taip pat Vakarų šalių padidėjo dėl kovo pabaigoje paaštrėjusio konflikto Donbase. Kijevas, taip pat save vadinančios Donecko ir Luhansko liaudies respublikos, paskelbė apie apšaudymo, žvalgybinės veiklos ir karinės technikos judėjimo padidėjimą kontaktinės linijos srityje.

Vėliau Ukraina apkaltino Rusiją karinio buvimo regione stiprinimu. Ukrainos gynybos ministerija mano, kad Maskva pasienyje sutelkė reguliariosios armijos dalinius ir sustiprino milicijos mokymus. Atsakydamas į tai Kremlius pareiškė, kad Rusijos kariuomenė juda per jos teritoriją "tomis kryptimis, kuriomis ji mano esant reikalinga", taip pat paragino Kijevą "nutolti nuo karingos temos“" ir nutraukti provokacijas.

Tegai:
Vokietija, Prancūzija, Ukraina, Rusija