Istorinis filmas Mūšiai dėl Klaipėdos

Titovas pasiūlė paremti filmą apie mūšius dėl Klaipėdos

(atnaujinta 14:57 2020.02.23)
Filmas paremtas istoriniais faktais ir tiesioginių karo įvykių dalyvių dokumentiniais liudijimais, jis filmuojamas už anonimines aukas

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Klaipėdos politikas Viačeslavas Titovas paragino palaikyti idėją nufilmuoti filmą su veteranais apie mūšius už Klaipėdą. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

"Filmas remiasi istoriniais faktais ir tiesioginių karo veiksmų dalyvių dokumentiniais liudijimais. Šiandien istorinę tiesą dar saugo 100-mečiai veteranai. Rytoj jų nebus. Padėkime išsaugoti jų prisiminimus mūsų vaikams ir anūkams!" — parašė jis.
Исторический фильм  Бои за Клайпеду
Istorinis filmas "Mūšiai dėl Klaipėdos"

Anot Titovo, filmas filmuojamas už anonimines aukas, todėl bet kokia pagalba sveikinama.

Filmavimą organizavo Baltijos jaunimo asociacija "Juvenis".

Filmas "Mūšiai dėl Klaipėdos" pasakoja apie 1945 metų sausio 19–28 dienų įvykius. Filmas paremtas gyvų liudininkų žodžiais. Taip pat bus nufilmuoti Klaipėdoje gyvenančių veteranų prisiminimai apie karo metus.

Filmą sudaro 15 siužetų, šiuo metu lėšų surinkta šešiems epizodams.

Исторический фильм  Бои за Клайпеду
Istorinis filmas "Mūšiai dėl Klaipėdos"

Klaipėdos šturmas prasidėjo sausio pabaigoje ir jį lydėjo dideli sunkumai. Reikšmingą indėlį įnešė 16-oji lietuviškoji šaulių divizija, kuriai vadovavo Adolfas Urbšas. Klaipėda buvo visiškai išlaisvinta nuo vokiečių okupantų 1945 metų sausio 28 dieną. Tačiau miestas smarkiai nukentėjo.

Tegai:
kinas, Klaipėda, Viačeslavas Titovas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (148)
Paminklas Hariui Poteriui Londono centre

Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui

(atnaujinta 17:37 2020.10.01)
Skulptūra papildė projekto, skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, eksponatus, tarp kurių jau yra triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Londono centre, Lesterio aikštėje, pasirodė paminklas garsiam visame pasaulyje burtininkui Hariui Poteriui, praneša agentūra "Press Association".

Lenkų skulptoriaus Andžejaus Šimčiko (Andrzej Szymczyk) kūrinyje užfiksuota scena iš filmo "Haris Poteris ir Išminties akmuo", kur Hogvartso mokinys žaidžia kvidičą.

Bronzinis paminklas Hariui Poteriui įrengtas Londono Lesterio aikštėje, netoli kino teatro "Odeon", kur 2001 metais įvyko pasaulinė filmo premjera.

Skulptūra, vaizduojanti aktorių Danielį Redklifą (Daniel Radcliffe), taps projekto "Scenos aikštėje" (angl. "Scenes in the Square"), skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, dalimi. Įgyvendinant šį projektą, kuris tęsis iki 2023 metų liepos, Lesterio aikštėje jau įrengtos triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros.

Septynių britų rašytojos Džoanos Rouling (Joanne Rowling) romanų apie Harį Poterį serija, parašyta 1997–2007 metais, išleista 400 milijonų egzempliorių tiražu ir išversta į 65 pasaulio kalbas.

Tegai:
Didžioji Britanija, Londonas, Haris Poteris
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (148)
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Aktorius Leonardas Dikaprijas

Žiniasklaida: Leonardas Dikaprijas ruošiasi tapti tėvu

(atnaujinta 17:09 2020.10.01)
Vieno iš amerikiečių bulvarinių leidinių šaltiniai atskleidė 23 metų Holivudo sekso simbolio mylimosios — modelio Kamilos Moronės — nėštumą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių aktorius Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) ir modelis Kamila Moronė (Camila Morrone) ruošiasi tapti tėvais, apie tai pranešė leidinio "Woman's Day" insaideriai.

Kai tik Dikaprijas pradėjo susitikinėti su argentiniečių modeliu, gerbėjai pasmerkė aktorių dėl didelio amžiaus skirtumo — 47 metų Dikaprijas yra 24 metais vyresnis už Moronę.

Trejus metus modelis kentė viešus išpuolius, bandydama įrodyti pasauliui, kad amžius nėra kliūtis tikriems jausmams. Pernai pasirodė žinia, kad įsimylėjėliai susižadėjo.

Panašu, kad dabar gerbėjai turės pagaliau susitaikyti su savo dievaičio pasirinkimu. Kaip pranešė leidinys "Woman's Day", Leonardas Dikaprijas ir Kamila Moronė laukia pirmagimio.

Anot insaiderių, modelis yra ankstyvoje nėštumo stadijoje, todėl aktorius kruopščiai slepia džiugią žinią ir neskuba su oficialiu pranešimu.

Модель Камила Морроне
© AFP 2020 / ROBYN BECK
Modelis Kamila Moronė

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad neseniai laimingų tėvų gretas papildė aktoriai Choakinas Feniksas (Joaquin Phoenix) ir Runi Mara (Rooney Mara).

Tegai:
aktorius, JAV
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (148)
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Juokingas Dikaprijo šokis sukėlė ažiotažą Internete — video